1,1 Milyon TL'yi Zimmetine Geçirdiği Ortaya Çıkan Müdürün eşi tutuklandı

1,1 Milyon TL'yi Zimmetine Geçirdiği Ortaya Çıkan Müdürün eşi tutuklandı
12 Ağustos 2017 Cumartesi Saat 11:13 0

Yasa dışı yollardan Yunan adalarına kaçmaya çalışırken boğularak hayatını kaybeden Mardin'in Nusaybin İlçe Asliye Hukuk Yazı İşleri Müdürü Mehmet Bingöl hakkında "zimmet ve resmi belgede sahtecilik" suçundan soruşturma açıldı. Soruşturma kapsamında Adliyenin Asliye Hukuk emanet kasa hesabında bulunan yaklaşık 1 milyon 100 bin lirayı zimmetine geçirdiği tespit edilen Mehmet Bingöl'ün eşi Ş. Bingöl tutuklanarak cezaevine konuldu.

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde ailesiyle yasa dışı yollardan Yunan adalarına kaçmaya çalışırken lastik botun arızalanması sonrası bindiği jet-skinin devrilmesiyle suda boğulan Mehmet Bingöl hakkında adli ve disiplin soruşturmaları başlatıldı. Bilindiği gibi 5 Ağustos günü Kuşadası Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, kaçak geçiş yapmaya çalışanlar olduğu ihbarı üzerine bir lastik bottaki 1'i erkek 3 kişiyi kurtarırken, botun yakınında Nusaybin Asliye Hukuk Yazı İşleri Müdürü Mehmet Bingöl'ün cesedini bulmuştu.
Müdür Bingül'ün denetimin yapılacağı 24 Temmuz 2017'de ortadan kaybolduğu, 25 Temmuz'da da yakınları tarafından Artuklu İlçe Emniyet Müdürlüğüne bu kişi hakkında kayıp başvurusunda bulunulduğu ortaya çıkmıştı. Yapılan çalışmalarda asliye hukuk emanet kasa hesabında bulunan yaklaşık 1 milyon 100 bin liranın kayıp olduğu tespit edilince eşi Ş.B. ve Suriyeli İ.S.O., sevk edildikleri adliyede tutuklandı. Mehmet Bingöl'ün eşi Ş.B.'nin SEGBİS yoluyla Nusaybin Adliyesi'nde alınan ifadesinden sonra 'zimmet suçuna katkısı bulunduğu şüphesiyle' tutuklandığı bildirildi.
Bu arada Mehmet Bingöl hakkında Nusaybin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan 'zimmet, resmi belgede sahtecilik' soruşturması kapsamından Mehmet Bingöl'ün ailesi ve ikinci derece yakınlarına kadar mal varlıklarına el konulurken evlerinde de arama yapıldı.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::


YORUMLANANLAR :::

Elektrik sorunuyla ilgili ortak açıklama

AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, Ceyda [...]

1 gün önce...

Mardin'de FETO Operasyonu

Mardin merkezli 6 ilde Fetullahçı Terör Örgüt [...]

1 gün önce...

Yorgana sarılarak kaçırılan kızın ailesi Cumhurbaşkanından Yardım İstedi

Yeşilli'de 16 yaşındaki genç kızın uyuduğu [...]

1 gün önce...

Çiftçilerden DEDAŞ’ın uygulamasına isyan var

Kızıltepe kırsalındaki bazı mahalleler hariç [...]

1 gün önce...

Kız kaçırma olayına ilişkin bir tutuklama

Yeşilli'de 16 yaşındaki kızın uyuduğu sırad [...]

1 gün önce...