2 bin çevreci bez torba dağıtıldı

2 bin çevreci bez torba dağıtıldı
20 Haziran 2019 Perşembe Saat 19:14 0

Mardin Büyükşehir Belediyesi, Kızıltepe Belediyesi ve Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği işbirliğinde, Kızıltepe esnafına çevreci bez torba dağıtımı gerçekleştirildi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi, Kızıltepe Belediyesi ve Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği’nin ortaklaşa hazırladığı, “Çevremizi temiz tutalım, sağlıklı yaşam sağlıklı çevre ile olur” ve “Temiz çevre, temiz gelecek” sloganlarının yazılı olduğu bez poşetler, Kızıltepe esnafına dağıtıldı.

Bez poşetlerin dağıtımına Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Figen Altındağ, Kızıltepe Belediyesi Eş Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz, Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Menduh Çakar ile bir çok çevre dostu katıldı. Kızıltepe Özgürlük Meydanı’nda bir araya gelen çevre gönüllüleri, esnafla buluşarak iki bin adet bez torba dağıtımı yapıldı.

Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Figen Altındağ, Kızıltepe halkının temizlik konusunda duyarlı olduğunu vurguladı.

Büyükşehir Belediyesi olarak temizlik konusunda ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini söyleyen Altındağ, “Çevre düzeni ve eksikliklerin tamamlanması için çalışmalara kısa sürede başlayacağız. Kızıltepe halkı için önemli olan yol çalışmaları pazartesi gününden itibaren başlayacak.” dedi.

Kızıltepe Belediyesi Eşbaşkanı Nilüfer Elik Yılmaz, “Temiz çevre temiz gelecek” temasıyla bir araya geldiklerini ve çevre temizliği için bugün 2 bin adet bez torba dağıtımını yaptıklarını ifade ederek, “Plastik poşetler doğada çok uzun süre kaldığı için bez poşet kullanımını artırmak amacıyla bu bez poşetleri dağıtıyoruz. Hem doğayı koruyoruz hem de geleceğimize sahip çıkıyoruz. Çevreci bir nesil yetişmesi için ilçenin dört bir yanına atıkların geri dönüşüme kazandırılması için mücadele eden bir belediye olacağız. Bugün burada 2 bin adet bez torba dağıtıyoruz ve bundan sonra da dağıtımına devam edeceğiz. Çevreyi korumak bizim öncelikli görevlerimiz arasındadır. Bu anlamda çevre kirliliğini önlemek adına çalışmalarımızı yoğunlaştırarak devam edeceğiz. Başta bizler olmak üzere herkesin üzerine çevre temizliği için büyük bir pay düşüyor. Herkes elini taşın altına koyabilmelidir. Bez poşetlerin kullanımını sadece bir adım olarak görüyoruz. Hep birlikte şehrimizin temizliğinde büyük görevler düşüyor. Halkımızla el ele vererek çevre duyarlılığını göstereceğiz” diye belirtti.

Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Menduh Çakar, çevreye ve ekolojiye sahip çıkılması çağrısında bulundu.


KAYNAK: BASIN BÜLTENİYORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Başıboş köpekler mahallelerde korku salıyor

Artuklu merkez ve özellikle de Nur Mahallesi TOKİ [...]

1 gün önce...

Müşteri yokken yaptığı tek iş Kur'an okumak

Kızıltepe Yeni Camii önünde açtığı seyyar tezgâhla [...]

5 saat önce...

Büyük Bayan Giyim Parçları Buyukmoda.com'da

Kıyafet seçiminde genelde zorlanan kadınlar büyük [...]

1 gün önce...

Kızıltepe’ye ilk asfalt döküldü

Mardin Büyükşehir Belediyesi, uzun süren alt yapı [...]

1 gün önce...

Emine nine 5. kuşak torunu severek etrafına neşe katıyor!

7'si vefat etmiş, 7'si de hayatta olan 14 çocuk An [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Faraç Çobanoğlu
Faraç Çobanoğlu

Darbeler…

1
Mustafa Aydın
Mustafa Aydın

Ahlak Üzerine Denemeler

2
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Hayatın Kendisi…

3
Kadir Üründü
Kadir Üründü

Ters Açı...

4
Abdurrahim Akdağ
Abdurrahim Akdağ

Girdi, Sermaye, Kaynak

5
Muhammed Dağ
Muhammed Dağ

Aydın(lık) Sorunsalı

6
Şerefxan Ciziri
Şerefxan Ciziri

Ol Û Ziman

7