28 Şubat'a dair; 3 Mahkum 2 Mektup

15 Mart 2018 Perşembe Saat 11:24

               Hatırlayacağınız üzere Mazlum-Der 21 yıldır soğuk duvarlar arasında adeta ölüme terkedilen 28 Şubat mağdurlarının mağduriyetlerini bir dizi etkinliklerle bir kez daha Türkiye'nin gündemine taşıdı.

              3 aya yakın süren bu etkinlikler kamuoyunda büyük yankı uyandırmıştı. Af değil, adalet için yeniden yargılanmak isteyen mağdurlar, için ise 15 yıllık iktidar dahil olmak üzere bugüne kadar hiçbir kurum elini taşın altına koymamıştı.

              Sayıları 600'ü bulan bu kardeşlerimizin adalet bekleyişi halen devam ediyor.

              Onlar ki, sahip oldukları İslami kimlikleri ile 28 Şubat sürecinde mağdur edilen, ama bu mağduriyetler üzerinden iktidara gelenlerin görmediği mazlum Yusufiler.

              Onlar ki, 28 Şubat sürecinde İslami sohbet verdikleri, Kuran okuttukları ve başlarını açmadıkları için işkenceler altında imza attırılan tutanaklarla zindanlara tıkılan ve unutulan Müslümanlar.

              Onlar, FETÖ üyesi polis memurlarının işkence, baskı, tehdit, kumpas ve iftiralarıyla hazırlanan ifade ve sözde iftiranamelerle, FETÖ üyesi savcıların hazırladığı iddianamelerle, FETÖ üyesi hakimlerin hazırladığı mahkumiyet kararlarıyla ve son olarak FETÖ üyesi yargıçların verdiği onama kararlarıyla bu insanlar hayatlarının baharlarında cezaevlerine atıldılar.

              Onlar, kendilerine suçsuz yere kumpas kurarak ceza veren hakim, savcı ve polislerle aynı hapishaneleri paylaştılar.

              Devletin her kademesinde özellikle de yargı ve emniyet bünyesinde FETÖ mensuplarının bir bir ayıklandığı bu süreçte, bu fitne odağının mağdur ettiği ve haksız yere zindanlara tıkadığı dindar Müslüman şahsiyetlerin feryadına daha ne zamana kadar kulak tıkanılacak?

              İşte bu feryatlara ses vermek üzere bu gün sizlere iki ayrı mektubu paylaşacağım.

              Biri Sincan Cezaevindeki 75 yaşındaki Mehmet Emin Alpsoy'un kızı ve Kolon Kanseri hastalığına yakalanan Şeyhmus Alpsoy'un eşi Suat Alpsoy ile diğeri ise Batman Cezaevinde yine aynı kumpasın mağduru olan Ahmet Şat'a ait.

              Suçsuz yere çeyrek asra yakın cezaevlerine atılan Ahmet Şat, Mazlum-Der'e ve Suat Alpsoy'un Cumhurbaşkanına gönderdiği iki mektupta da  darbecilerin, teröristlerin, FETÖ'cülerin bile salındığı ama kendilerine bir türlü uğramayan adalet mekanizmasına yönelik sitemler vakur bir şekilde dile getiriliyor.

              Bir yandan, biri epilepsi hastası 5 çocuğuna bakmaya çalışan diğer taraftan da zindandaki hasta eşinin peşinde şehir şehir gezen Suat Alpsoy Hanımefendi, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bir mektup yazarak yaşadığı mağduriyeti anlatmış. Suat Hanım gibi yüzlerce anne ve eşin yıllardır neler yaşadığının da izahı bu mektupta

              “Eşim Şehmus Alpsoy 28 Şubat mağduru, 19 senedir cezaevinde. Kolon kanseri hastası... 15 Temmuz darbe girişimi ardından eve telefon açtığında ilk sözü, “Meydanları boş bırakmayın, bu hainlere fırsat vermeyin” oldu. Eşim, sizi kendi nefsi için değil İslâm ümmetine sahip çıktığınız için, Allah rızası için seviyorum diyor.

              15 Temmuz darbe girişiminden sonra FETÖ’cülere yer açma bahanesiyle Sincan F2 Tipi Cezaevi’nden Tekirdağ F Tipi Cezaevi’ne gönderildi. Orada aylarca idrardan kan geldiği halde tedavisi ihmâl edildi. Durumu son raddeye gelince bir gece hastaneye kaldırıldı ve bağırsağı dışarı alındı. Sonra Ankara Numune Hastanesi’nde aylarca kemoterapi gördükten sonra büyük bir operasyonla mesanesi, prostatı ve kolonun bir kısmı alındı. İki bağırsağı dışarı alınıp, sağ ve sol tarafına torba takıldı. Numune Hastanesi 2 defa ceza ertelemeyi uygun gördüğü halde Adli Tıp onaylamadı. Kendi ihtiyaçlarını göremediği ve torbaları tek başına değiştiremediğinden dolayı hastanede kaldığı müddetçe kendisine refakat ettim. Bu hâlde tekrar cezaevine gönderildi. Cezaevi şartları mâlûmunuz; soğuk, doğru dürüst sıcak su akmıyor, hijyen yok. Bu şartlarda bir kanser hastası nasıl yaşar takdirinize bırakıyorum.

              28 Şubat mağdurları adalet bekliyor ama beklerken bazılarının cenazeleri cezaevinden çıktı, bazıları da aile fertlerini kaybetti. Benim 5 çocuğum var, biri zihinsel engelli epilepsi hastası. Çocuklarım babalarına hasret büyüdüler ve babalarıyla hiçbir anıları yok, böyle giderse hiç olmayacak çünkü babalarının ömrü yetmeyebilir. 15 Temmuz darbe gecesinde çocuklarım külliyenin ordaydılar. 15 senedir bu ülkenin selâmeti için bağrımıza taş basıp size destek verdik. 15 Temmuz’da meydanlardaydık. Canımız pahasına PKK’ya karşı çıktık, dik durduk ama öz yurdumuzda garibiz. İkinci sınıf muamelesi görmemek için ne yapmamız gerekiyor?..

              Bu adaletsizliğin sona ermesi için önce Allah’tan sonra sizden yardım bekliyoruz.

              Not: Eşim Şehmus Alpsoy Sincan F1 Cezaevi’nde yeniden yargılama veya sizin affetmenizi istirham ediyoruz. Geç kalınsa ömrü yetmeyebilir.”

                                                                                                                                            Suat Alpsoy

 "Mazlum Der’e…

Değerli Kardeşlerimiz,

              28 Şubat süresince haksız yere tutuklanıp yıllardır hapishanelerde tutulan Müslümanların özgürlüğü için yürüttüğünüz çalışmaları şükranla takip ediyoruz. Cezaevi şartlarından ötürü takip edemediklerimizi de ziyaretçilerimizden öğreniyoruz. Uzun bir süre her Çarşamba başta İstanbul olmak üzere birçok şehirde yürüttüğünüz miting ve basın toplantıları ile içerdeki Müslümanların sesi oldunuz. İlk kez içerdeki Müslümanlar için bu kadar ciddi bir çalışma yürütüldü. Ve sizin bu konuda gösterdiğiniz irade sayesinde ilk kez bu ülkedeki herkes içerdeki Müslümanlardan haberdar oldu. Ve bu konuda özellikle genel başkan ve avukat dostlarımızın gösterdiği çaba, kardeşlik hukukumuz en güzel örneği olarak yüreğimiz de hep yer alacaktır.

               Bunun için Mazlum Der’in kıymetli yöneticileri, avukatları ve gönüllülerin şahsında, bu mitinglere destek veren bütün cemaatlere, STK’lara, görsel ve yazılı medyada gerek program yapan televizyonculara gerekse de bunu haber köşelerine taşıyan tüm gazeteci ve yazarlara, yine sosyal medyadaki paylaşımlarıyla bu mağduriyeti toplumun her katmanına ulaştıran tüm kardeşlerimize bütün kalbimizle teşekkür ediyoruz. Rabbim hepinizden razı olsun. Bizler içerdeki Müslümanlar olarak gösterdiğiniz emek ve çabanın şahitleriyiz. Ve bunu asla unutmayacağız.

              Gösterilen emeğin neticesi ne olur, nasıl sonuçlanır bilmiyoruz. Zaten bizler için önemli olan da kardeşlerimizin bu konuda gösterdiği çabadan ötesi değildir. Rabbimizin bu konudaki mutlak iradesine iman etmekteyiz. Onun için kalbimizde sadece kardeşlerimizin gösterdiği vefadan ötürü derin bir huzur hâkim. Elbette gösterilen çabanın özgürlüğümüz ile neticelenmesi için dualarınızı da bekliyoruz.

              Gösterdiğiniz çabalar için tekrar teşekkür ederken, hepinize en kalbi selam ve dualarımızı iletiyoruz. Allah’a emanet olun…

                                                                                                                                Ahmet Şat

                                                                                                                  Batman M tipi Cezaevi

 


YORUMLAR :::

  1. Mehmet Ali Elalmış
    05 Temmuz 2018 Perşembe Saat 11:03 CEVAPLA
    Çok doğru ve yerinde tespitler toplumu yavaş yavaş Ahlaksızlığa sürüklediler bugün hala devam etmektedir maksat düşünemeyen üretemeyen şehvetlerine uyan tüketici bir toplum üretmekti. Başardılar.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

DİĞER YAZILARI :::

Hepsini Gör
# YAZI TARİH
1. En Belirgin Özellikleri 05 Aralık 2018 Çarşamba Saat 16:57
2. Sonsuzluğa Açılan Kapı 27 Kasım 2018 Salı Saat 15:09
3. İktidar partisi İl başkanını arıyor 19 Kasım 2018 Pazartesi Saat 13:06
4. Gazeteciler Bayramı ve Basın Özgürlüğü 21 Ekim 2018 Pazar Saat 15:18
5. Sahipsiz Memleket (3)   28 Eylül 2018 Cuma Saat 16:00
6. Sahipsiz Memleket (2)   28 Eylül 2018 Cuma Saat 15:52
7. Sahipsiz Memleket (1) 28 Eylül 2018 Cuma Saat 15:39
8. Mutlu Olmanın Sırrı Sınavdan Geçmez 10 Ağustos 2018 Cuma Saat 16:02
9. Sahipsiz Memleket Mardin 03 Ağustos 2018 Cuma Saat 16:02
10. Gençlere Dair... 14 Temmuz 2018 Cumartesi Saat 19:43

YORUMLANANLAR :::

FETÖ'nün Mardin Sorumlusu Mülki Yapıyı Anlattı

FETÖ'nün Mardin ve Şırnak kaymakam ve vali yardımc [...]

1 gün önce...

Üniversiteden kaçan kaçana! Personel sayısı da yarı yarıya düştü

Başarısızlığının yanında alanı dışındaki her konud [...]

1 gün önce...

Sun, Adaylık başvurusunda bulundu

DBP Mardin İl Eşbaşkanı Şeyhmus Sun, Artuklu Beled [...]

14 saat önce...

Mühimmat Ele Geçirildi

Dargeçit ilçesi kırsalında jandarma tarafından ger [...]

7 saat önce...

950 paket kaçak sigara ele geçirildi

Yapılan yol kontrolünde 950 paket kaçak sigara ele [...]

1 gün önce...