3 sevinci birden yaşadılar

3 sevinci birden yaşadılar
19 Ocak 2018 Cuma Saat 17:45 0

Kızıltepe ilçesinde Kur'an-ı Kerim Ezan ve Arapça yarışmasında birinci gelen öğrenciler, 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı'nın ilk yarısının sona ermesiyle karne dağıtımında 3 sevinci birden yaşadılar.

Kızıltepe ilçesinde eğitim öğretim gören yaklaşık 70 bin öğrenci, karnelerini alarak yarı tatiline girdi.

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ahmet Odalaş ile ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Az, Zergan İlkokulu ve İmam Hatip Ortaokuluna giderek, öğrencilere karneleri ile birlikte Kızıltepe Belediyesinin hazırladığı bir hediye paketi dağıttılar.

Zergan İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri arasında yapılan Kur'an-ı Kerim, ezan ve Arapça yarışmasında birinci gelen öğrencilere ise Kaymakam Odabaş ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Az, karneleri ile birlikte öğrencilere plaket ve madalya verdiler.

Burada bir konuşma yapan Kaymakam Odabaş, ilçede yaklaşık 70 öğrencinin eğitim gördüğünü hatırlatarak, öğrencilere başarılar dileyip, tatilde bolca kitap okuyup tatili keyifli geçirmeleri tavsiyesinde bulundu.

Odabaş, "2017-2018 yılı eğitim öğretim yılının ilk yarısı sona erdi. Kızıltepe'mizde yaklaşık 70 bin öğrenci, 3 bin 500 öğretmenimizle yarılın bitmesiyle tatile giriyorlar. Öğrencilerimizin mutluluklarını paylaşmak üzere biz de bugün Zergan İlk ve Ortaokuluna gelerek öğrencilerimize karnelerini dağıttık. Hepsine iyi tatiller diliyorum. Velilerden ricamız, çocuklarımızın bu 15 tatilde eksik yönlerini görüp, onları üzmeden, kırmadan ikinci döneme daha iyi hazırlanmalarını ve dinlenmelerini sağlamalarıdır. Zergan imam hatip ortaokulu öğrencileri arası Kur'an okuma, ezan okuma ve Arapça yarışmasında birinci, 2'nci ve 3'üncü gelen öğrencilerimize ödül ve karnelerini bir arada verdik. Hepsini tebrik ediyorum. Tüm öğretmen ve öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum." dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Az ise "Zergan İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri arasında yapılan Kur'an-ı Kerim, ezan okuma ve Arapça yarışmasında birinci gelen öğrencilerimizle bir arada bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. Böyle anlamlı bir günde hem karnelerini hem plaket ve madalyalarını vermek için buraya geldik. Başarılarının devamını diliyorum." diye konuştu.

Kur'an-ı Kerim yarışmasında birinci olan Zeynep Budak, ezan yarışmasında birinci gelen Diyar Özkan ve Arapça yarışmasında birinci gelen Muhammed Küyükkol ise yapılan yarışmalarda birinci geldikleri için çok sevindiklerini, yarıyıl tatiline girerken karne, plaket ve madalya alarak 3 sevinci aynı anda yaşadıklarını ve çok mutlu olduklarını söylediler.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Arazisini satarak futbol takımı kurdu

Kızıltepeli Fahrettin ile Yusuf Işık kardeşle [...]

10 saat önce...

Büyük tarihi eser operasyonu

İstanbul Polisi, cumhuriyet tarihinin en önemli [...]

1 gün önce...

“LC Waikiki Aileleri Mardin'de Buluşturdu

Hürriyet Kitap ve LC Waikiki işbirliğiyle, yıl [...]

1 gün önce...

Harire Şenliğinin ikincisi düzenlendi

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin ikinci kez d [...]

1 gün önce...

Kaşıkçı'nın cenazesi Mardinli birine teslim edildiği ileri sürüldü

Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu'nda ö [...]

1 gün önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Fırat Ensari
1
M. Sait Ekinci
M. Sait Ekinci

Dünaysır Serencamı

3
Şerefxan Ciziri
Şerefxan Ciziri

Dua û Rastîya Kurdan…

4
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

IKBY’de Seçime Doğru

5
Veysi Elmasoğlu
Veysi Elmasoğlu

CHP İş’i

6