30 ailenin bir yıllık emeği bir saatte kül oldu

30 ailenin bir yıllık emeği bir saatte kül oldu
15 Haziran 2019 Cumartesi Saat 13:29 0

Mardin’de 30 ailenin geçimini sağladığı 4 bin dönüm ekili arazı kıvılcımların sıçraması sonucu alev alarak bir saatte küle döndü. Köylüler, Savur ilçesine bağlı Karaköy’de 3 bin, Şenocak Köyünde ise bin dönüm ekili tarım alanının elektrik direğinden çıkan kıvılcımla yandığını ileri sürerek zararlarının karşılanmasını istedi. Yangını söndürmeye çalışan traktörlerden biri tamamen yanarken sürücüsü Kazım Şimşek de yaralandı.

İddialara göre elektrik direğinden kaynaklı çıkan kıvılcım buğday tarlasına düştü. Alevlerin kısa sürede büyümesi sonrası vatandaşlar itfaiye ekiplerine bilgi verdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri gelene kadar kendi imkanları ile yangını söndürmek istedi. Komşu köylerden yardıma gelen çiftçiler de traktörlerle yangın söndürme çalışmalarına katıldı.

Yangın söndürme çalışmalarına katılan bir traktör alevlerin ortasında kalarak küle döndü. Olayda bir traktör sürücüsü Kazım Şimşek yaralanırken, itfaiye ekipleri uzun uğraşlar sonucu yangını söndürdü.

Karaköy Muhtarı Yıldırım Süküt, “Elektriğin gidip gelmesi sonucu yaklaşık 3000 dönüm arazi bir anda küle dönüştü. Köylüler olarak anında müdahale ettik ama aşırı rüzgardan dolayı yetersiz kaldık. Elimizden geldiği kadar çalıştık ama bir şey yapamadık. Bir traktörümüz yandı bir kişi de yaralandı. Sayın cumhurbaşkanımızdan yardım istiyoruz. Yani bir an önce Tarım Bakanlığının devreye girerek yetkililerin gelip burada içinde bulunduğumuz hali kendilerinin kendi gözü ile görmesi lazım. Büyük bir mağduriyet içindeyiz. 30 kişinin emeği var burada. 30 ailenin bir yıl boyunca alınteri burada yangına dönüştü. 30 aile mağdur durumda lütfen sesimizi duyun.”dedi.

Tarlası yanan 30 kişiden biri olan Şeyhmus Süküt da yetkililerden yardım isteyerek, büyük bir harçla borçla ekip biçtikleri bir yıllık emeklerinin bir saatte yandığını söyledi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Başıboş köpekler mahallelerde korku salıyor

Artuklu merkez ve özellikle de Nur Mahallesi TOKİ [...]

1 gün önce...

Müşteri yokken yaptığı tek iş Kur'an okumak

Kızıltepe Yeni Camii önünde açtığı seyyar tezgâhla [...]

6 saat önce...

Büyük Bayan Giyim Parçları Buyukmoda.com'da

Kıyafet seçiminde genelde zorlanan kadınlar büyük [...]

1 gün önce...

Emine nine 5. kuşak torunu severek etrafına neşe katıyor!

7'si vefat etmiş, 7'si de hayatta olan 14 çocuk An [...]

1 gün önce...

taklalar atarak karşı şeride geçti

Midyat'tan Mardin istikametine doğru seyir halinde [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Faraç Çobanoğlu
Faraç Çobanoğlu

Darbeler…

1
Mustafa Aydın
Mustafa Aydın

Ahlak Üzerine Denemeler

2
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Hayatın Kendisi…

3
Kadir Üründü
Kadir Üründü

Ters Açı...

4
Abdurrahim Akdağ
Abdurrahim Akdağ

Girdi, Sermaye, Kaynak

5
Muhammed Dağ
Muhammed Dağ

Aydın(lık) Sorunsalı

6
Şerefxan Ciziri
Şerefxan Ciziri

Ol Û Ziman

7