AGD Genel Başkanı Turhan'dan Gazetemize Ziyaret

AGD Genel Başkanı Turhan'dan Gazetemize Ziyaret
08 Kasım 2018 Perşembe Saat 19:01 0

Türkiye’nin en geniş kitlesel gençlik hareketlerinin başında gelen Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Genel Başkanı Salih Turhan, Mardin Life Gazetesi’ni ziyaret ederek, AGD’nin çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Mardin’e bir çalışma ziyareti gerçekleştiren AGD Genel Başkanı Salih Turhan, Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanlığı ile Mardin Life Gazetesi’ne ziyarette bulundu.

AGD Genel Başkan Yardımcıları Ömer Yazgan, Muammer Bilgiç ve beraberindeki teşkilat mensuplarıyla birlikte Mardin’de faaliyet gösteren sivil toplum örgütlerine nezaket ziyaretinde bulundu.

Kültür ve medeniyet şehri olan Mardin’de bulunuyor olmanın heyecanını yaşadığını kaydeden AGD Genel Başkanı Salih Turhan, Mardin’in içinde barındırdığı tarihi ve kültürel zenginliklerin yanında, sahip olduğu birlik ve beraberlik ruhuyla bütün dünyaya örnek teşkil edecek ender güzellikteki şehirlerden biri olduğunun altını çizdi.

Mardin’in organik yapısının geleceğe taşınması konusunda; herkese görevler düştüğünü kaydeden Turhan, “Mardin binlerce yıllık medeniyete evsahipliği yapmış kadim bir kültür ve medeniyet şehridir. Bu güzel şehrin birlik, beraberlik ve birlikteliğinin geleceğe daha güçlü bir şekilde taşınması gerekiyor. Bu konuda başta çocuklarımız ve gençlerimiz olmak üzere toplumumuzu oluşturan bütün katmanlara görevler düşüyor. Bu şehrin, bu bölgenin ve dolaysıyla da ülkemizin değerlerini birlikte kollamamız ve korumamız gerekiyor. Batı'dan hiçbir zaman islam beldelerine, İslam coğrafyasına insanlık ve iyilik geldiği görülmemiştir. Bu konuda hepimizin hassas davranması ve batının sömürü ve çatıştırmacı düzenine karşı, kültürel değerlerimize, inanç ve değerlerimize ve dolayısıyla da kardeşlik hukukumuza hep birlikte sarılmamız gerekiyor.” dedi.

Anadolu Gençlik Derneği ve Milli Gençlik Vakfı'nın 44 yıldır Türkiye'de gençliğin değerlerimizle şekillendirilmesi konusunda çalışmalarda bulunduğunu ifade eden Turhan, “Anadolu Gençlik Derneği ve Milli Gençlik Vakfı, bu coğrafyayı seven, değerlerine sahip çıkan, toplumun hiçbir kesimini ayırt etmeden herkesi bir ve beraber kabul etmek noktasında yoğun çalışmalar yürüten bir sivil toplum kuruluşudur. İşte bu değerlerin etrafında daha güçlü bir gençlik oluşturma gayret ve çabaları kapsamında bugün Mardin’deyiz. Bu vesileyle bir kez daha Mardin’den, bu kadim medeniyet şehrinden bir kez daha ahlak ve maneviyat çağrımızı yenilemiş olalım. Hak ve adaletin tesisi için gayretli bir şekilde çalışmalarımız devam ediyor. Adil bir düzen ve yeni bir dünya kurma çabamız devam edecektir inşaallah” dedi.

Mardin Gazeteciler ve Yazarlar cemiyeti başkanı da olan Mardin Life Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Kadir Üründü, AGD Genel Başkanı Salih Turhan ve beraberindekilere yapılan ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Mardin ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Ertaş, belediye başkan adaylığı başvurunda bulundu

Kızıltepe'de 1994-1999 yılları arasında beled [...]

16 saat önce...

Din-Bir-Sen'den CHP'li Vekile Tepki

Din-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şi [...]

1 gün önce...

CHP, Ahmet Türk ile gizli görüşmeyi doğruladı

CHP'den, 'Ahmet Türk' Açıklaması: Başkanımı [...]

1 gün önce...

Artuklu'da aday adaylığı yoğunluğu sürüyor

2019 Mart Yerel seçimleriyle ilgili AK Parti'de b [...]

1 gün önce...

Devlete Ait Gizli Evrakları PKK'ya Göndermiş

Derik Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Muhamm [...]

17 saat önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Faraç Çobanoğlu
Faraç Çobanoğlu

Yerel Seçimlere Giderken…

1
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

Nasıl mı Okudum?

3
Fırat Ensari
4
M. Sait Ekinci
M. Sait Ekinci

Dünaysır Serencamı

7