AK Parti Mardin adaylarını tanıttı

AK Parti Mardin adaylarını tanıttı
25 Mayıs 2018 Cuma Saat 16:55 1

Ankara’da dün düzenlenen AK Parti Genel Merkezi tarafından düzenlenen aday tanıtım toplantısının ardından Mardin’e gelen Mardin milletvekili adayları, havalimanında karşılandıktan sonra araçlarla şehir turu attı. Karşılama ve şehir turunun ardından Ak Parti Mardin İl Teşkilatınca düzenlenen tanıtım toplantısı ile milletvekili adayları Basın ve kamuoyuna tanıtıldı.

Ankara’da dün düzenlenen  AK Parti Genel Merkezi tarafından düzenlenen aday tanıtım toplantısının ardından Mardin’e gelen Mardin milletvekili adayları, havalimanında karşılandıktan sonra araçlarla şehir turu attı. Karşılama ve şehir turunun ardından Ak Parti Mardin İl Teşkilatınca düzenlenen tanıtım toplantısı ile milletvekili adayları Basın ve kamuoyuna tanıtıldı.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR
  Özel bir otelde düzenlenen aday tanıtım toplantısı Kuran'ı Kerim tilaveti ile başladı. AK Parti, Erdoğan ve Hizmetleri anlatan sinevizyon gösterisi ile devam eden programda açılış konuşmasını yapan Ak Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri, Ak Parti bünyesinde görev yapan ve Partinin kuruluşundan bu güne kadar partide emeği geçen bütün teşkilatlara teşekkür etti.
Eri, 24 Haziran tarihinde yapılacak genel seçimlerde Mardin'den partisince birbirinden değerli insanları milletvekili adayı gösterdiğini anlatan Eri, "AK Parti mensupları bu şer güçlerinin düşüncelerine ve tavırlarına en sert cevabı, önünüze gelecek sandıkta vereceksiniz. Bir Kasım seçimlerine giderken Ak Parti’nin hedefleri bellidir. Ak Parti tek başına iktidar olmak istemekte ve bu iktidarın Türkiye’nin geleceği için çok önemli olduğunu düşünmektedir. Ak davaya gönül veren insanların 16 yılda gördükleri icraatların, gördükleri yatırım, gördükleri gelişimin, gördükleri hizmetlerin ancak ve ancak yine Ak Parti ile devam edeceğine inançları tam ve sonsuzdur."dedi.

TEK TEK KÜRSÜYE ÇIKTILAR
Milletvekili adayları Şeyhmus Dinçer, Cengiz Demirkaya, Veysi Şahin, Ahmet Yıldızoğlu, İbrahim Kösen ve Ahmet Kaya basın huzurunda kamuoyuna tanıtım toplantısında milletvekili adayları da birer konuşma yaptılar. Adayların genelde birlik ve beraberliğe vurgu yaptılar. 

VEFA VURGUSU YAPTI
Her birinin özgeçmişi okunduktan sonra kürsüye gelen adaylardan Şeyhmus Dinçer, konuşmasında vefa vurgusu yaptı. Aday adaylarına ve teşkilatmensuplarına tek tek teşekkür eden Dinçer, " Biliyorsunuz, yaklaşık bir ay önce erken seçim kararı alındı ve siyasi partiler aday belirlemeye başladılar. Ak parti’ye her zaman olduğu gibi büyük bir rağbet vardı. Aday adayı olan tüm kardeşlerimizi bu teşebbüslerinden ve duruşlarından dolayı kutluyorum. Her bir aday adayımızın ayrı bir değere ve kıymete sahip olduğuna inanıyorum. Ancak listeye sadece altı adayın girmesi mümkündü; Genel merkezimiz ve Sn. Cumhurbaşkanımız da takdirlerini bu altı kardeşiniz için kullandı. Genel merkezimiz beni (bu naçiz kardeşinizi) de aday olarak seçti. Süreci takip edenler ve beni tanıyanlar şunu iyi bilirler; Aday olmak için hiçbir zaman hırslı ve talepkar olmadım. Daha önce de iki dönem İl Başkanı olarak hizmet ettim ve tamamen Genel Merkezin tasarrufu olarak bu gerçekleşti. Bu vesileyle kuruluşundan bugüne kadar İl Başkanlığı, İlçe Başkanlığı, yönetim kurulu ve temsilcilerimiz olarak hizmeti geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ak Parti, milletin partisidir ve hepimizin partisidir. Bu nedenle burada bulunan ve bulunmayan tüm kardeşlerimizin bizi kendi adayları, kendi partisinin hizmetkârları olarak görmelerini istiyorum. Destek ve dualarını bekliyorum."dedi.

KAZANIMLARIN DEVAMI VE KORUNMASI İÇİN AK PARTİ 
Her seçimin önemli olduğunu ancak bu seçimin çok daha önemli ve çok daha çetin geçeceğini söyleyen Dinçer, "Türkiye’nin Ak Parti döneminde 15 yıllık büyük kazanımları var ve bunların hem korunması, hem de ileriye taşınması gerekmektedir. Dünya mazlumlarının ve İslam âleminin Türkiye’den büyük umut ve beklentileri var; bunları yüz üstü bırakamayız.İslam dünyasının ve bölgemizin dış istilalara ve iç savaşlara sürüklenmesi için sürekli kaos ve kriz üreten küresel şer odakları var; bunların oyunlarına lakayt kalamayız.Daha çok demokrasi, daha çok özgürlük, daha çok refah ve daha çok büyüme için 2023 ve 2071 hedeflerimiz var. Bu yolda ülkemize ve milletimize ayak bağı olacak engelleri hep beraber aşmamız gerekiyor.İç ve dış vesayet odakları, türlü türlü isim ve şekil içinde irademize ipotek koymaya çalışıyor. Millet iradesini emperyal güçlere çiğnetmemeliyiz. Mardin’imiz birçok açıdan daha iyi bir yerde olmalıdır. Daha iyi bir Mardin, daha yaşanılır ve huzurlu bir Mardin için kişisel hesapları bir tarafa bırakarak el ele, gönül gönüle vermeliyiz.Daha çok huzur ve kardeşlik için, daha özgür ve müreffeh bir gelecek için ve daha güçlü bir temsil için bu seçimin ne kadar önemli olduğu hepimizce malumdur. Özellikle de Cumhurbaşkanımızın liderliğinin tescili ve devamı için sandık başına gideceğiz. Bu nedenle inşallah çok coşkulu ve başarılı bir seçim kampanyasını hep beraber yürüteceğiz.Bu duygu ve düşüncelerle seçim süreci ve neticesinin ilimize, bölgemize, ülkemize ve İslam dünyasına hayırlı olmasını temenni ediyorum."dedi.

ERDOĞAN'A ÖZEL TEŞEKKÜR
Daha sonra coşkulu bir şekilde anons edilerek kürsüye gelen Cengiz Demirkaya da konuşmasında Erdoğan'a teşekkür ederek başladı. Demirkaya, "Öncelikle bu kutlu davada şahsımı Mardin milletvekili adaylığına layık gören,rengi,dili,dini vemardinlife kimliği ne olursa olsun bütün mazlumların umudu,adalet ve sevgi timsali " korkaklar zafer anıtı dikemez" diyen cesur dirayetli sayın Cumhurbaşkanım ve davamızın baş mimari Recep Tayyip Erdoğan'a şükranlarımı sunarım sizin huzurunuzda. Daha sonra aday adaylık sürecinde bana kardeşi ve dava arkadaşları olarak sahip çıkıp destek olan başkanım. Başkan yardımcısı arkadaşlarım ve teşkilatın her kademesinde ki kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla cefakar ve fedakar hizmet erlerine, samimiyetimizden ve ilkeli duruşumuzdan şüphe etmeyen dostlarıma akrabalarıma ve büyük ak parti ailesine desteklerinden dolayı teşekkürlerimi sunar onlara minnetle borçlu olduğumu dile getirmek Isterim. 
Bu mücadele de en az benim kadar değerli saygın ve donanım sahibi aday adayı kardeşlerim arasından adalet, barış, kardeşlik ve kalkınma bayrağını temsil etmenin ve büyük ak parti ailesi ve dolayısıyla kutlu davanın hizmetkârı olma şerefine nail olabildiğim için onur duyduğumu bir kez daha belirtmek isterim."dedi.

PARTİNİN VE HALKIN HİZMETKARI OLACAĞIM
Cengiz Demirkaya olarak aile, çevre, toplum ve siyasi terbiyesiyle bugüne kadar olduğu gibi bu günden sonra da bir nefer olarak bu kutlu davanın bir hizmetkarı olacağına vurgu yapan Demirkaya "Şahsımı tanıyanlar iyi bilir ki dünde öyleydim yarında Allahın izni ile öyle olacağım. Çünkü bu kutlu dava listelere girip bir etikete sahip olmaktan öte bir davadır. 
Bu dava ancak 100 yılda bir eşine rastlanan büyük lider Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde gönül biriliği tam, güçlü büyük ve davasına inananlarla dolu büyük Ak Parti ailesi olmanın davasıdır. Bu dava mazlumun umudu olmak ve bedeli ne olursa haksızın karşısında dimdik cesurca durabilme davasıdır. Bu dava güçlünün değil haklının üstün tutulduğu ve dünyada özellikle mazlum ülkelere örnek olan bir davadır. Bu dava kendinden başka herkesi ötekileştiren değil yani sadece parti isminde demokrasi kelimesinden öte hiçbir demokratik faaliyet göstermeyen birtek kendine demokrat olan değil kardeşlik hukukunu kardeşçe yaşamayı eşitlik ilkesinde namus meselesi yapanların davasıdır. Bu dava mazlum muhacirlere kucak açıp ensar olmanın davasıdır. Kirli ittifakların ve fitne hesabıyla nifak sokmaya çalışanların oyunlarını bertaraf edebilmek için bir araya gelmiş güzel insanların mücadelesinden bahsediyoruz. Güçlü Türkiye'yi kaldırıp kardeşlik hukukuyla adaletle kalkındırmaktan bahsediyoruz. Bu bilinç ve şuurla sizin gibi büyük ve değerli bir ailenin bir parçası olduğum için yaşadığım mutluluğu tarif etmem imkansızdır. Amacımız ne dün nede yarın bir etikete ve koltuğa sahip olmak değildir asla. bundan ziyade bu kadar kirli ittifaklar birleşmişken, korumaya çalıştığımız bu kutlu davamız ve inandığımız değerlerimiz bu kadar saldırı altındayken ki neden saldırdıklarını gayet iyi biliyorsunuz onlarda çok iyi biliyorlar ki bu kadar saldırılmasa Ak parti halkın nazarında yaptığı atılımlarla bugün aldığı oy oranında çok daha fazla oy alıp daha fazla kesime hitap edip önüne geçemeyecekleri bir halk teveccühü olacaktır. önümüzdeki bu zorlu seçim sürecinde partimizin ve davamızın muvaffakiyeti için bugüne kadar gelinen noktaya sahip çıkıp ülkemizin çıkarları doğrultusunda liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında durup, partime kanımla canımla katkı sağlayabilmektir. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Varolun sağ olun iri olun diri olun."ifadelerini kullandı.
         Kürsüye gelen Veysi Şahin de konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yaparak aday olması süreci hakkında kısa bir bilgi verdi. 

Listedeki genç aday İbrahim Kösen de il genelindeki sorunlara dikkat çekerek çözüm bulma sözü verdi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Havalimanında Buz Önleyici Araç Muamması

Mardin Havalimanındaki Anti De icing (Buz Önleyici [...]

1 gün önce...

'Park Etme' Kavgası: 3 Yaralı 2 Gözaltı

Kızıltepe ilçesinde, iki grup arasında park etme n [...]

23 saat önce...

2018 yılı Mardin Havalimanı'ndaki Yolcu Sayısı Açıklandı

Uçak doluluk oranı yla Türkiye'nin en iyi uçuş nok [...]

1 gün önce...

Artuklu Belediyesi vatandaşın yanında

Sosyal Belediyecilik Projeleri kapsamında vatandaş [...]

1 gün önce...

Öğrenciler karne hediyesi “Buz Pistini” sevdi

Mardin Valiliği ve Mardin Büyükşehir Belediyesinde [...]

1 gün önce...