AK Parti Mardin İl Başkanı gazetecilerle bir araya geldi

AK Parti Mardin İl Başkanı gazetecilerle bir araya geldi
11 Ocak 2017 Çarşamba Saat 20:35 0

AK Parti Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla il merkezi ve ilçelerde görev yapan gazetecilerle bir araya geldi.

AK Parti Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla il merkezi ve ilçelerde görev yapan gazetecilerle bir araya geldi.
Özel bir otelde gazetecilerle yemekli toplantıda bir araya gelen programa AK Parti Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar, Basın ve Halkla İlişkilerden sorumlu Başkan Yardımcısı Beşir Güneş, Basın İlan Kurumu Müdürü Adnan Günbegi, Mardin Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı ve aynı zamanda gazetemiz yazı işleri müdürü Abdulkadir Üründü, Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemil Aydoğan, Kızıltepe Cemiyeti Başkanı Halit Solhan, Mardin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Çelik, Gazetemiz yayın yönetmeni Nezir Güneş, Nusaybin temsilcimiz Arif Altunkaynak, Kızıltepe temsilcimiz İsmail Aydoğan başta olmak üzere ilçelerde yerel ve ulusal medya kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
Programda il genelindeki icraatlar hakkında bilgiler veren Başkan Mehmet Ali Dündar, gazetecilerle sorunları hakkında bir süre sohbet etti.
10 Ocak 1961 tarihinde yürürlüğe giren yasa ile gazetecilere belirli imkânlar sağlandığını, önce bu tarihin ‘Gazeteciler Bayramı’, daha sonra da ‘Gazeteciler Günü’ olarak kutlandığı bilgisini veren Dündar, “Gazetecilik mesleği, özellikle çok büyük fedakarlıklar isteyen ve zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir."dedi.
Gazetecilerin yaşamın her alanında yer edindiğini dile getiren İl Başkanı Dündar, "Kamuoyunu aydınlatmak için günün her saatinde haber peşinde koşan gazetecilerimiz zor şartlarda ve sorumluluk duygusu içinde toplumumuzu bir taraftan gelişen olaylar karşısında aydınlatırken bir taraftan da halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir kamu görevini yerine getirmektedirler. Dinamiklik isteyen mesleklerin başında gelen gazetecilik, her anlamda çok yönlü olması gerekir. Çünkü her kesimin sesi ve kulağı olduğunu bildiğimiz gazetecilik, kulvar tanımadan her yerden haberdar olma peşindedir. Buda gazetecilik mesleğinin kutsal kutsal ve bir o kadar da meşakkatlerinin nedenli zor olduğunu gösterir. Bu duygularla emek harcayan tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü"nü tebrik ediyorum.”.diye konuştu.


Gazetecilerin gündeme dair Mardin özelinde yaşanan gelişmelerle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Dündar, "Mardin'in çevre yolu ve trafiğin yeniden düzenlenmesiyle ilgili yürütülen çalışmalar, Elektrik sorunu, kayyum belediyelerinin yaptığı çalışmalar, yapılan sosyal yardımlar ve Nusaybin'de yapılan çalışmalarla ilgili de detaylı bilgiler verdi.

MARDİN'LE İLGİLİ GELİŞMELERİ DEĞERLENDİRDİ
Mardin'de çevre yolu projesi ve trafik sorununu rahatlatacak alternatif çözüm yolları üzerinden yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler veren Dündar, Mardin'de çok yoğun bir trafik sorunu var. bu sorunun çözümü için gerek belediyemiz, gerekse de kardeş belediyelerden gelen teknik ekiplerin yürüttüğü çözüm yolları var. Bu çözüm yolları üzerinde çalışmalar sürüyor. Diğer bir taraftan gerek battı çıktılar, gerek viyadük planlamaları ve gerekse de çevre yolu projeleriyle ilgili çalışmalar milletvekillerimizin, teşkilatımız ve ilgili birimlerimizin bakanlığımızın himayelerinde yürütülen çalışmalar var. Diğer bir taraftan Nusaybin'de hak sahipleri ve şehrin yeniden inşası ve ihyasıyla ilgili süren çalışmalarımız var. Bilindiği üzere 1 Ocak itibarıyla Nusaybin'in kısmi kanalizasyon çalışması ve ilçenin içme suyu şebekesinin yenilenmesi için iki ayrı kalemde yaklaşık 55 Milyon liralık bir yatırım için yer teslimi yapıldı ve süreç başlamış oldu. Bu bir kalemde Nusaybin için Cumhuriyet tarihinde yapılmış en büyük yatırımların başında geliyor. Nusaybin, kadim tarihine ve ekonomik canlılığına yeniden kavuşacak ve her anlamda modern ve yaşanılabilir güzel bir ilçe olacak, hükümetimiz bu anlamda hiç bir yatırımdan kaçınmıyor. Nusaybin'in inşası ve ihyası için hükumetimiz gerekenleri yapacaktır. Çalışmalarımız zaman zaman aksaklıklar olmuyor değil, bu konuda ilgili birimlerimizle görüşüp, özellikle hak sahipleriyle yürütülen çalışmaların bürokratik işlemlere boğdurulmadan yürütülmesini sağlamaya çalışacağız. Bu vesileyle teşkilatımız, partimize mensup teşkilatların bizlere ulaştırdığı 70 tır dolusu yardımı bugüne kadar zorunlu durumlardan dolayı göç eden mağdur vatandaşlarımıza ulaştırıldı. Bu yardımları bundan sonra da ilgili sivil toplum örgütlerimizle birlikte koordineli bir şekilde yürütmeye devam edeceğiz. Geçtiğimiz hafta Kızıltepe Aşiti Mahallesi'nde vatandaşlarımıza doğalgaz ulaştırıldı. Böylelikle Mardin'imiz doğal gazla tanışmış oldu, ancak üzülerek ifade etmeliyim ki; şuana kadar sadece 4 binamız doğal gazdan yararlanmaya başladı. Maalesef gelen doğal gaza rağmen vatandaşlarımız elektrikle ısınmayı tercih etmeye devam ediyor. "dedi.

İl Başkanı Dündar, Gazete sahiplerinin yaşadığı sıkıntıları dinledikten sonra yerel gazetelerin güçlendirilmesi ve bu konuda dile getirdikleri sıkıntı ve çözüm yollarının cemiyet başkanları aracılığıyla hazırlanacak bir rapor ile basından sorumlu Başbakan Yardımcısı Sayın Numan Kurtulmuş'a ulaştırılacağının ve konunun takipçisi olacağının sözünü verdi.
Program sonunda Dündar gazetecilerle birlikte günün anısına toplu fotoğraf çektirdi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Şimşeğin çakma anı görüntülendi

Mardin'de etkili olan sağanak sırasında şimşe [...]

1 gün önce...

Ağırakça, bir kez daha Üniversite yerine Akdem'in tanıtımını yaptı

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü olarak bir [...]

1 gün önce...

Mardin'de asayiş uygulaması: 12 gözaltı

Mardin merkez ve ilçelerinde yapılan asayiş uyg [...]

1 gün önce...

Esnaftan altyapı yetersizliği tepkisi

Midyat ilçesi Kuyumcular Çarşısı esnafı alty [...]

1 gün önce...

Camiler bir bir temizleniyor

Ramazan ayı münasebetiyle camilerde genel temiz [...]

1 gün önce...