AK Parti, başarısını coşkuyla kutluyor

AK Parti, başarısını coşkuyla kutluyor
25 Haziran 2018 Pazartesi Saat 00:26 3

Mardin'deki AK Parti seçmenleri Türkiye genelinde alınan seçim zaferinden dolayı gece geç saatlere dek kutlama yaptı.

Mardin'de AK Partililer Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim başarısını parti binası önünde ve araç konvoyu oluşturarak gece geç yarışına kadar kutladı.

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Seçimi'nde sandıkların açılmasının ardından Mardin'de vatandaşlar sokağa çıkmaya başladı.

AK Parti Mardin İl Başkanlığı önünde toplanan vatandaşlar da Türk bayrakları ve AK Parti flamalarıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan lehine sloganlar attı. AK Parti İl Başkanlığı'nın bulunduğu caddeden araçlarıyla geçen birçok vatandaş da klakson çalarak Erdoğan ve "Cumhur İttifakı"nın resmi olmayan seçim sonuçlarını kutladı. Burada konfeti atıp, meşale yakarak kutlama yapanlar, sevinç gösterisinde bulundu.

Genç, yaşlı, çocuk her kesimden vatandaşın katıldığı kutlamalarda renkli görüntüler oluştu. Kutlamaya katılanlardan ve seçim sürecinde ilk defa gönüllü olarak AK Parti içinde çalışan kadın gönüllülerden Esengül Aydın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçimden zaferle çıkmasının mutluluğunu yaşadığını belirtti. Yoldan geçen bazı vatandaşlar da kutlamalara katılarak cep telefonlarıyla fotoğraf çekti.

TEŞEKKÜR KONUŞMASI

Parti binası önünde toplanan vatandaşlara hitap eden AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri, seçim çalışmalarında emeği geçeneri tek tek ismini sayarak teşekkür etti. 24 Haziran seçimlerinin sonucunu kutlamak amacıyla toplanan kalabalığı tebrik eden Eri, Mardin'in bir kez daha Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın arkasında ve AK Parti'nin destekleyicisi olduğunu gösterdiğini vurguladı.

Türkiye'deki tablo için sevinçli ama Mardin için bütün aday arkadaşları meclise gönderemedikleri için buruk bir sevinç yaşadıklarını anlatan Eri, "Hepinize bir kez daha gönülden teşekkür ediyorum. Hep birlikte inanılmaz şekilde mücadele ettik. AK Parti teşkilatlarında görev almayıp da teşkilat mensubundan daha çok çalışan kadın gönüllülerimize gençlerimize onlara da gönülden teşekkür ediyorum." diye konuştu. 

Eri, Mardin'de yapılan tüm çalışmalara verdikleri destek için vatandaşlara teşekkür ederek bugün verilen oylar ile birçok odağın hayal kırıklığı yaşadığını ifade ederek "Tel Aviv'de yas var, New York'ta yas var, Paris'te Berlin'de yas var ama Mekke, Medine ayakta. Müslümanların duaları ve sevinçleri birbirine karışıyor" dedi.


ŞÜKÜR NAMAZI KILMALARINI İSTEDİ

Burada bir konuşma yapan Şeyhmus Dinçel de herkesten eve gittiklerinde şükür namazı kırmalarını isteyerek Allah'a ham ve şükür duasında bulundu. İnsanların ellerini semaya açarak Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti için dua ettiğine işaret eden Dinçel,"O gönül erlerini buradan saygı ve hürmetle selamlıyorum. Allah'ın izniyle tarihin bu kırılma anında AK Parti teşkilatları, siz, Tayyip Erdoğan'ı, Genel Başkanımızı destekleyen siz kardeşlerim, inanın tarihe geçtiniz. Türkiye'de artık bir daha tarih yazılıyor, Dünyada ne kadar Müslüman, mazlum varsa hem gözünü hem de gönlünü Türkiye'ye çevirdi. Bugün sadece burada sevinç çığlıkları atılmıyor, bugün aynı kutlamalar bütün İslam coğrafyasında oluyor."dedi.


HİZMET İÇİN VARIZ

AK Parti'den Milletvekili seçilen Cengiz Demirkaya da katkı ve desteklerden dolayı herkese teşekkür etti. Sloganlar eşliğinde konuşması sık sık kesilen Demirkaya, "Hepinizin desteği için tek tek sizlere teşekkür ediyorum. Sizler bize Mardin'e hizmet etmek için oy verdiniz destek verdiniz. Ve bizde Mardinli her ferdin emrinde olarak Mardinli her ferde hep birlikte hizmet edeceğiz. Ve sizin iradenizi Meclise taşımak, için çalışacağız."dedi.

YORUMLAR :::

 1. Şehmus Dinçel'e haklı bir eleştiri ve iyi dilek
  27 Haziran 2018 Çarşamba Saat 14:30 CEVAPLA
  Şehmus Dinçel trübünlere oynamadan önce lütfen günahınızı ve ayıbınızı temizleyin. Kimse Cumhurbaşkanı'nın aklını ve vicdanını hafife alıp algı yönetimi yapmasın. Hiç tanımadığınız bir kadın akademisyeni sırf iş ortaklığınız ve ahbap çavuşluğunuz hatırına hocaya düşman olan müze müdürünü ve eşini soruşturmalardan, mahkemelerden korumak için Mardin'de ve Ankara'da siyasilere karaladınız, iftira attınız. Hocanın şikayetleriyle müdür ve müzedeki sağ kollarının aleyhine açılan mahkemelerden ve Bakanlığı idari soruşturmalarından kurtarmak için milletvekillerine ve Mardin'in nüfuz sahibi en zengin işadamlarına ve politikacılarına kadar arayıp ona destek olmamalarını söylediniz. Asılsız dedikodular yaptınız. Telefonda, yemeklerde ve hatta taziye çadırlarında o insanları zorla müdürle konuşturtup destek istediniz, dedikodularını ve iftiralarını dinlemek zorunda bıraktınız. En başta bir Mardinli olarak sizin korumanız gereken ama korumadığınız şehrinizi korumak için şehirin düzenbazlarına karşı amansız bir mücadele veren bir akademisyeni ve kadını çok mağdur ettiniz. Yediğiniz haklarını şimdi şükür namazına davet edecek kadar dini bütün bir milletvekili olarak geri ödeyebilecek misiniz? Özür dileyip helallik isteyecek misiniz yoksa bu dünyada ve öbür düyada ahını mı çekeceksiniz? Geçmişte sırf Mardin'i korumak için alnının teri ve namusuyla çalışan masum insanlara yaptığınız kötülük ve haksızlık ortadayken milletvekilliğiniz Mardin ve Türkiye adına umut yerine endişe veriyor. Doğru yoldan şaşmadan milletin vekilliğini yapmanız ve haksızlıklarınızla canını yaktığınız vatandaşları olumlu yönde şaşırtmanız dileğiyle.
 2. hamit
  25 Haziran 2018 Pazartesi Saat 08:03 CEVAPLA
  HDP nin ilçelerde seçim pusulalarını değiştirdiklerini bilmeyen kimse kalmadı heralde aynı zamanda pkk ile iltsaklı öğretmenler rapor alıp izin alıp ilçelere köylere beldelere gidip HDP için halkı korkutma vs gibi ayak oyunlarıyla aldattıklarını cümle alem biliyor burada hata devlettetedir öncelikle bu bölücü öğretmenleri tıpkı fetöcüler gibi gözünün yaşına bakmadan ihraç etmiş olsalardı asla bu seçim sonuçları böyle olmaycaktı devlet koynunda yılan besliyor üstüne birde maaş veriyor birde kendini sokturuyor dünyanın hiç bir yerinde böyle geniş bir ülke bulamazsınız.
  • Halim
   26 Haziran 2018 Salı Saat 15:06 CEVAPLA
   İhraç edilip geri iade edilenler ödüllendirilircesine Karadeniz'e, Ege'ye sahil kentlerine gönderiliyor. Burada devlet gereğini ya yerine getiremiyor ya da bunların gerçek yüzlerini hala anlayabilmiş değil. Devletin tüm imkanlarını soysuzca kullanıp bölücülük yapanın gözünün yaşına bile bakmadan ihraç etmeli devlet.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Uyuşturucu operasyonunda 8 tutuklama

Mardin’de düzenlenen uyuşturucu ve kaçakçılık oper [...]

1 gün önce...

Öter: “Kumar, bahis, uyuşturucu ve faiz toplum için ciddi tehdittir”

Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu (MTDF) Başk [...]

1 gün önce...

Madde bağımlılığıyla mücadelede farkındalık yaratmak için bisiklet sürdüler

İl sağlık müdürlüğü koordinatörlüğünde Dargeçit il [...]

1 gün önce...

Öğretmenlere müjde! 26 Mart'ta 20 bin atama yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin sözleşmeli öğretmen [...]

1 gün önce...

Vatandaşa büyük kolaylık! E-devlette 5 yeni hizmet kullanıma sunuldu

e-Devlet Kapısı üzerinden, risk merkezi raporu baş [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN