AK Partili Adaylar Açıklanıyor

AK Partili Adaylar Açıklanıyor
06 Ocak 2019 Pazar Saat 18:28 5

AK Parti Mardin'de 10 ayrı ilçede aday gösterilecek belediye başkan adaylarını hafta içinde açıklamayı planladığı öğrenildi. İsmi açıklanacak adaylar için tanıtım programı düzenleneceği kaydedildi.

31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimler için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için Mehmet Vejdi Kahraman'ın adının açıklanmasının ardından en çok merak konusu olan AK Parti ilçe belediye başkan adaylarının kim olacağı sorusu da nihayet cevap buluyor.

Mardin Life Haber Merkezi'nin edildiği bilgilere göre; AK Parti Mardin'deki İlçe belediye başkan adaylarının her hangi bir erteleme olmadığı taktirde önümüzdeki hafta içinde yapılacak aday tanıtım toplantısıyla kamuoyuyla paylaşmayı planlıyor.

AK Parti, büyükşehir statüsünde olan Şanlıurfa ile Mardin'deki ilçe belediye başkan adaylarını her iki şehirde aynı gün yapılması planlanan aday tanıtım toplantısıyla kamuoyuyla paylaşacağı öğrenildi.

Kabinede bulunan bir bakanın yada AK Parti Genel Başkan Yardımcılarından birinin iştirak edeceği aday tanıtım toplantılarının genel merkez bölge koordinatörlüğü tarafından organize edilmeye çalışıldığı kaydedildi.

Hafta sonuna kadar gerçekleşmesi planlanan toplantıda ismi açıklanacak adayların programlanacak aday tanıtım toplantısından bir gün önce genel merkez tarafından aranarak adaylık konusunda bilgilendirilecekleri ve toplantıda hazır bulunmak üzere toplantı yerine davet edilecekleri belirtildi.

AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı, Teşkilat Başkanlığı ve Seçim İşleri Başkanlığı tarafından bir çok kriterin irdelenerek hazırladığı ayrı çalışmalar, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nce iki ayrı komisyon tarafından yürütülen çalışmaların sonucunda ismi üzerine uzlaşılan ve karara bağlanan aday isimleri listesinin sır gibi saklandığını, listede isimleri bulunan adayların dahi kendileriyle ilgili gelişmelerden habersiz oldukları ifade edildi.
YORUMLAR :::

 1. Cemal
  11 Ocak 2019 Cuma Saat 17:11 CEVAPLA
  Ak oy istiyorsa Aday Ali Ertaş olmalı...
 2. MardinLi
  07 Ocak 2019 Pazartesi Saat 23:37 CEVAPLA
  Kızıltepeye Ali Ertaş Lazım cevher oğlunu istemiyoruz...
 3. Başkanın Hası
  06 Ocak 2019 Pazar Saat 22:35 CEVAPLA
  en büyük başkan Şehmus Sümer ondan gerisi düşünmeye bile gerek yok.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin'de PKK/KCK operasyonu 25 Gözaltı

Mardin Merkez ve ilçelerinde terör örgütü PKK/KCK' [...]

8 saat önce...

Geleceğin parlayan yıldızları: Minik kramponlar

Mardin Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde açılan [...]

9 saat önce...

Sulama kanalında mahsur kalan ineği itfaiye ekipleri kurtardı

Nusaybin'de sulama kanalına düşen inek, itfaiye ek [...]

1 gün önce...

Gözaltına alınan FETÖ'cülerden 4'ü tutuklandı

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütüle [...]

1 gün önce...

Duvarı delip motosikleti çaldı

Midyat'ta, bodrum katındaki duvarı delerek motosik [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN