AK Partili Dündar'dan Gündem Değerlendirmesi

AK Partili Dündar'dan Gündem Değerlendirmesi
11 Ekim 2017 Çarşamba Saat 17:44 0

Mardin’de görev yapan basın mensuplarıyla yemekli toplantıda bir araya gelen AK Parti Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar, Mardin’in yerel gündemi ve yaşanan gelişmelerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

AK Parti Medya Tanıtım Başkanlığı’nca tertiplenen basın toplantısı özel bir otelde gerçekleşti. AK Parti’de devam eden kongreler süreci ve teşkilat çalışmalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Dündar, GAP Sulama Kanalları, şehir merkezinde devam eden battı-çıktı projeleri, eğitim ve sağlık yatırımlarıyla ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu.
AK Parti Basın Medya Tanıtım Başkanlığından sorumlu İl Başkan Yardımcısı Mehmet Beşir Güneş’in de hazır bulunduğu toplantıda konuşan İl Başkanı Dündar, Mardin’de yaşanan su kesintilerini ortadan kaldırmak için Ilısu Barajı'ndan içme suyu hattı çekerek Mardin'in kangren olan su sorununu tamamen gündemden kaldıracak bir çözüm yolu için arayışı içerisinde olduklarını söyledi.

HUZUR VE GÜVEN ORTAMI
AK Parti Mardin İl Başkanlığının kentte yükselen bir trendle siyaset yaptığını anlatan Dündar, "Mardin'in bir daha terörle anılmaması için çalışiyoruz. Terörle mücadelede, son bir yıldır yoğun ve farklı bir çalışma sistemi uygulanıyor. Terörün bir daha bu bölgeye hakim olmaması, hem insanlarımızın can ve mal güvenliğini hem de insanlarımızın siyasi iradelerinin ipotek altına alınmaması için Cumhurbaşkanlığımız ve hükümetimiz yoğun bir çalışma sergiliyor. Güven ve huzur bu bölgede ekonomi ve turizme de olumlu anlamda yansır." diye konuştu.

"OYUMUZU %19'DAN %41'E ÇIKARDIK"
AK Parti’de göreve geldiklerinden beri geceli gündüzlü çalışmalarına devam ettiklerini, bu çalışmanın karşılığını da geride kalan referandumda alınan oy oranın yapılan çalışmaların sahadaki karşılığı için önemli bir gösterge olduğunu ifade eden Dündar, yeni süreçte daha dinamik daha güçlü bir saha çalışmasıyla hedeflenen başarıyı yakalayacaklarının sözlerini ekledi.

KONGRELER SÜRECİ
Kongreler sürecinin devam ettiğini 8 ilçe kongresinin yoğun bir katılım ile gerçekleştirdiklerini anlatan Dündar, Artuklu ve Derik ilçe başkanlıkları için aday tercihinin gerçekleştirildiğini, yakın zamanda kongre tarihlerinin de belirlenmesiyle birlikte kalan iki ilçenin de kongrelerinin gerçekleştirileceğini kaydetti.

"KAYYUM BELEDİYELERİNİN ÇALIŞMALARINDAN HERKES MEMNUN"
Kayyum belediyelerinin geçen süreç içerisinde yaptıkları başarılı çalışmaların vatandaşın taktirini kazandığını anlatan Dündar, Geçen süre zarfında kayyum belediyelerimizin neredeyse hizmetlerinin uğramadığı bir tek köy bulamazsınız. Biz sahada gitmediğimiz köy, uğramadığımız mahalle yok. Bir araya geldiğimiz vatandaşlarımızın geçen süre zarfında kayyum belediyelerimizin yaptığı hizmetlerin memnuniyetini hemen hemen dokunduğumuz her vatandaşımızdan dinliyoruz, Bu bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Bu vesileyle Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini de yürütmekte olan sayın Valimiz Mustafa Yaman’ın şahsında bütün kayyum başkanlarımıza ve himayelerinde çalışan görevlilere bir kez daha teşekkür ediyoruz.

OCAK AYINDA BİTECEK
Mardin’in ulaşım sorununu önemli ölçüde çözüme kavuşturacak olan Battı- Çıktı çalışmalarımızın ilkinde önemli bir aşama geride kaldı, inşallah yüklenici firma 2018’in Ocak ayında çalışmanın tamamlanmasını planlıyor, ardından da diğer üç battı – çıktı çalışmalarımızın yapımına başlanacak. Kızıltepe’de de trafik sorunu önemli bir sorun haline geldi. Bu konuda da teknik ekiplerin üzerinde çalıştıkları projeler söz konusu. İnşallah Kızıltepe için de iki battı-çıktı çalışması planlaması için çalışmalar sürüyor.

GAP'TA ÖDENEK SIKINTISI YOK
Bir diğer önemli sorunlarımızdan biri GAP Sulama kanalları bu konuda da en önemli aşamalar kat edildi. Derik’te gölet çalışması tamamlanmak üzere. Yıl sonuna kadar Kızıltepe ve Derik ovasındaki tarımsal arazilerin bir bölümünün GAP sulama kanallarıyla sulanması hedefleniyor. Suyun Kızıltepe ve Derik'in bazı bölgelerine cazibe ile dağıtımını gerçekleşmesiyle birlikte yine kangrenleşen bir diğer sorunumuz olan elektrik sorunu da yavaş yavaş gündemimizden çıkmış olacak, Hükümetimiz GAP Projesi’ni 2019 yılında tamamlamayı planlıyor, bu konuda herhangi bir ödenek sıkıntısı yok, çalışmalar geceli gündüzlü sürdürülüyor. Bu projenin tamamlanmasıyla Mardin bir çok alanda gerçek anlamda bir cazibe merkezi olmuş olacak, Proje her şeyden önce Elektrik sorunun önüne geçmiş olacak. olacak’’ dedi

EĞİTİM ALTYAPISINA AĞIRLIK VERİLİYOR
Mardin’de eğitim konusunda yeni okul ve yeni dersliklerin yapımının hızla sürdüğünü anlatan Dündar, bu dersliklerin tamamlanmasıyla birlikte önümüzdeki eğitim öğretim döneminde il geneline tekli ve daha kaliteli bir eğitim altyapısı için tüm gün eğitime geçmenin planlandığını söyledi.

ILISU BARAJINDAN MARDİN’E İÇME SUYU HATTI
Beyaz Su’da sık sık yaşanan arızlar nedeniyle Mardin ve Beyaz Su’dan yararlanan bazı ilçelerde uzun süreli su kesintilerin yaşandığı yönündeki soru üzerine değerlendirmelerde bulunan Dündar, ‘’Mardin’in su ihtiyacını karşılamak ve önümüzdeki 50 yılda Mardin’in gündeminden su sorununu kaldırmak için bir proje planlıyoruz. Bu promejizi ilgili bakanlıklarımızla paylaştık ama henüz önemli bir ilerleme sağlamış değiliz. Bu konuda görüşmelerimizi milletvekillerimizin de desteğiyle sürdürüyoruz. Mardin il genelini beslemesi planlanan projemizde Ilısu Barajı'ndan içme suyu hattı çekmeyi planlıyoruz. Bu çalışmamızı gerçekleştirmek çok zor değil, inşallah bu konudaki ısrarlı takibizi sürdürecek ve sonuçta alacağız. Böylelikle de Mardin’in su sorununa yarım asırlık bir çözüm getirmiş olacağız diye konuştu.
Dündar, basın toplantısının sonunda gazetecilerin gündeme dair sorularını cevapladı.


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Az: Milli ve yerli bir müfredatla eğitime devam ediyoruz

Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet [...]

1 gün önce...

Dicle Elektrik’ten Müşterilerine Aşure İkramı

Dicle Elektrik, Muharrem ayında müşterilerine a [...]

1 gün önce...

Gökdemir, Öğretmenevi müdürlüğü görevine başladı

Kızıltepe Halk Eğitim Merkezi eski Müdürü Me [...]

13 saat önce...

Mardin Merkezli FETÖ Operasyonunda 5 Tutuklama

Mardin merkezli 4 ilde Fetullahçı Terör Örgüt [...]

1 gün önce...

HDP İlçe Başkanı Uyuşturucudan tutuklandı

Mardin Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazıl [...]

1 gün önce...