AK Partili Kadınlar da yeni dönem başladı

AK Partili Kadınlar da yeni dönem başladı
14 Ocak 2018 Pazar Saat 11:35 0

Ak Parti Mardin’in Artuklu İlçe Kadın Kolları Başkanlığı 2. Olağan Kongresi, Dicle Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliği toplantı salonunda yapıldı. Tek listeyle gidilen kongrede AK Parti Artuklu İlçe Kadın Kolları Başkanlığı'na Gülbahar Mavidemir seçildi.

Ak Parti Mardin'in Artuklu İlçe Kadın Kolları Başkanlığı 2. Olağan Kongresi, Dicle Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliği toplantı salonunda yapıldı. Toplantıda gerçekleştirilen başkanlık seçimlerine tek liste ile gidildi. Gülbahar Mavidemir ve yönetimi oy birliğiyle seçildi.
Kongrede açılış konuşmalarının ardından seçime geçildi. Seçimde AK Parti Artuklu İlçe Kadın Kolları Başkanlığı'na Gülbahar Mavidemir seçildi.
Kongreye AK Parti Mardin Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Ceyda Bölünmez Çankırı, Ak Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, AK Parti Mardin Milletvekili Abdurrahim Akdağ, Ak Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri, Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir, AK Parti Kadın Kolları Teşkilat Başkan Yardımcısı Şaziye Gündüz, AK Parti Genel Merkezi Siyasi ve Hukuk İşleri Başkan Canan Kalsın, İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Hakimoğlu, Kızıltepe ilçe başkanı Faruk Kılıç, Artuklu ilçe başkanı Murat Bayar ve çok sayıda partili katıldı.
Açılış konuşmasını görevden alınan Kübra Dindar'ın yerine başkanlık görevi verilen Gülbahar Mavidemir, yaptı. Konuşmasına Cumhurbaşkanı ve Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederek başlayan Mavidemir, AK Parti kadın kolları olarak gittikçe gelişen, büyüyen, başarılarını yenileyen, kadın sorunlarına çözüm odaklı emek sarf eden kadın kolları olmayı hedeflediklerini söyledi.
"Bu dava samimi, beklentisiz gece gündüz çalışan inanmış, Allah sizden razı olsun duasını almak için çabalayan insanların davasıdır."diyerek konuşmasına devam eden Mavidemir şunları söyledi:
"Bu dava dünyanın neresinde bir mazlum insan varsa onun gözyaşını silmenin derdinde olan insanların davasıdır. Kadın siyasetin nesnesi değil öznesidir. AK kadınlar olarak şehitlerimizin bize emanet ettiği bu vatana hizmet yolunda gerekli tüm emekleri sarf edeceğimize söz veriyoruz. Türkiye’mizin ve Mardin’imizin geleceğini şekillendirecek AK Parti hizmetlerini kalıcı hale getirmek ve hizmetlerin üzerine yenilerini katacak bir seçimin arifesindeyiz. İnşallah önümüzdeki dönemde bayrağı daha yükseklere taşıyarak yaklaşan yerel, genel ve Başkanlık seçimlerinde yeni bir tarih yazacağız.” dedi.
Daha sonra bir konuşma yapan AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri de AK Partinin başarısında kadınların büyük bir payı olduğuna vurgu yaparak şunları söyledi:
“Bizim hareketimiz bir vefa harekettir. Biz büyük bir aileyiz. Başarmak zorundayız. Başarmama gibi bir lüksümüz yok. Çıta ne kadar yüksekse biz onun üzerinden aşmasını bilmeliyiz. Kendimizi ona göre hazırlamalıyız. 2019’un kaybı sıradan bir kayıp olmayacaktır. 2019 seçimi çok kritik bir seçim ve inşallah hep birlikte bu seçimde de geçmişte olduğu gibi zaferle çıkarak büyük coşkuyla zaferimizi kutlayacağız. Bugünden o günlere selam olsun. AK Parti kadınlara çok önem veren bir partidir. Özellikle kurucu genel başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başından beri hata geçmiş dönemlerdeki belediye başkanlığından, il başkanlığından, gençlik kolları başkanlığından beri kadın hareketine önem verdi ve kadınları siyasette kazandırmak içinde çok büyük çaba harcadı."
Konuşmasında Erdoğan ile kadınlar üzerine geçen diyaloğu da anlatan Eri, "Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız bana görevi tevdi ettiğinde söylediği tek şey kadınlarla ilgili oldu. Mardin kadınları cesurdur, Mardin kadınları girişkendir, siyasette çok başarılı olacaklarına inanıyorum dedi. Ve yönetimde yeterli sayıda kadın isminin olmasını arzu etti. İl Başkanı olarak Genel Başkanımızın talimat ve emirlerini yerine getireceğim. Mardin’de de kadınlarımız siyasette başarılı olduklarını kanıtladılar. AK Parti kadınların sorunları konusunda inanılmazı gerçekleştirdi. Başörtüsüyle değil kamu kurumunda çalışmak kamusal alana girmek bile yasaktı. Bu utanç verici bir yasaktı. Ama kadınlarımız çok büyük bir mücadele verdi. Çok büyük bir direniş gösterdiler. Türkiye’de demokratik mücadele içerisinde isimlerini altın harflerle yazdırdılar. Bir Başbakanın eşi başörtülü olarak askeri hastaneye giremiyordu. Hastane içerisine arka kapından gizli bir şekilde girebiliyordu. Bir Başbakanın eşinin hasta ziyaretini bile yapmadığı bir ülkeden bugün üniversitelerden bütün kamu kurumlarına başörtülü olarak girilebildiği bir dönemdeyiz. Tüm bunlar AK Partinin büyük mücadeleler sonunda ülkemize, kadınlarımıza kazandırdığı işler arasındadır. AK Partinin 5 milyon kadın üyesi vardır. Bu yönüyle AK Parti dünyada en güçlü kadın hareketlerinden ve teşkilatlarından biri tanesidir.”dedi.
Eri’den sonra kongrede milletvekilleri Akdağ, Miroğlu, Bölünmez Çankırı, İlçe Başkanı Bayar, Kadın Kolları il Başkanı Hakimoğlu ve eski Artuklu Kadın Kolları Başkanı Züleyha Öncel de birer konuşma yaptı.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Arazisini satarak futbol takımı kurdu

Kızıltepeli Fahrettin ile Yusuf Işık kardeşle [...]

1 gün önce...

PTT Şubesi Cumartesi Günleri de açık olacak

PTT Nusaybin Şubesinin Cumartesi Günleri 10.00 i [...]

1 gün önce...

Sosyal Belediyecilikte Yüzleri Güldürdü

Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Must [...]

16 saat önce...

Bir saatte 20 Araca 7 Bin 989 TL Ceza!

Bir saat içerisinde radar uygulamasına takılan [...]

10 saat önce...

İŞTE O antlaşmanın ayrıntıları! CHP-HDP anlaşması ifşa oldu!

Mart 2019'daki yerel seçimleri için CHP ile HDP [...]

17 saat önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Fırat Ensari
1
M. Sait Ekinci
M. Sait Ekinci

Dünaysır Serencamı

3
Şerefxan Ciziri
Şerefxan Ciziri

Dua û Rastîya Kurdan…

4
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

IKBY’de Seçime Doğru

5
Veysi Elmasoğlu
Veysi Elmasoğlu

CHP İş’i

6