AK Partili Kadınlarda Kongre Heyecanı

AK Partili Kadınlarda Kongre Heyecanı
12 Aralık 2017 Salı Saat 17:18 0

AK Parti Yeşilli Kadın Kolları kongresi geniş katılımlı bir toplantıyla gerçekleşti. Yeşilli’de yapılan kongrede delegelerin oylarıyla Esma Görgen, yeni dönem başkanlık görevine getirildi.

Yeşilli Belediyesi çok amaçlı Salonda gerçekleştirilen kongreye Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir ile eşi Hülya Demir, AK Parti Yeşilli İlçe Başkanı Şahabettin Şafak, AK Parti Mardin İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Hekimoğlu, Din Bir-Sen Genel Başkan Yarımcısı Mehmet Şirin Ersan, ilçe kadın kolları başkanları ile teşkilat üyesi kadınlar katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardında divanın oluşturulduğu kongrede yapılan konuşmaların ardından söz alan Yeşilli Kadın Kolları Başkanı Esma Görgen, görevi devreden eski kadın kolları başkanı Zeynep Bilen ve yönetimine yaptıkları hizmetler için teşekkür etti.

AK Parti’nin 14 Ağustos 2001 günü ülkemiz siyasi tarihinde ezberleri bozan, siyaset denilince hep şeytanı ve şeytanlıkları anımsatan o makus talihini yenme hedefi gösteren, yarınını görmeyen bir Türkiye’den 2023,2053 ve 2071 hedeflerine emin adımlarla yürüyen bir Türkiye’ ye kavuşturan bir siyasi oluşumun adı olduğunu kaydeden AK Parti Yeşilli Kadın Kolları Başkanı Esma Görgen, Ak Parti’nin milletin gönlüne girmeyi önceleyen, ülkeye, millete, gönül coğrafyasına, mazlum ve mağdur insanlara umut olan, Türkiye’ye ve millet hizmette yorgunluk ve yılgınlık bilmeyen, siyaset melek işi değil ama şeytanlara da bırakmamak lazım anlayışı ile hareket eden kutlu bir davanın temeli olduğunu kaydetti.

“2019 SEÇİMLERİNDE YENİ BİR TARİH DAHA YAZACAĞIZ”
Atılan bu sağlam temelin üzerine inşa edilen davanın bu günlere sağlam ve dimdik gelmesinde elbette ki toplumun olmazsa olmazı olan Kadınların büyük bir emek ve gayreti olduğuna dikkat çeken Görgen, “Kadın, siyasetin 'nesnesi' değil 'öznesi'dir. AK Parti'nin mücadelesi, bir medeniyet mücadelesidir. Bir adalet mücadelesi, bir kalkınma mücadelesidir. Bizim yolumuz; merhum Adnan Menderes'in yoludur, Merhum Turgut Özal'ın yoludur, Merhum Necmettin Erbakan'ın yoludur, Bizim yolumuz Ümmetin umudu olan, Partimizin lideri, yolunda nefer olmak ile şeref bulduğumuz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yoludur. Türkiye'nin geleceğini şekillendirecek, AK Parti hizmetlerini kalıcı hale getirecek ve hizmetlerin üzerinde yeni hizmetler katacak, 2023 hedeflerine Ülkemizi taşıyacak bir seçimin arifesinde olduğumuzun bilincindeyiz. İnşallah devralacağımız bayrağı daha yükseklere taşıyarak, 2019 seçimlerinde yeni bir tarih daha yazacağız. Bizi kutlu ve sorumluluk gerektiren bu göreve layık görenleri mahcup etmeyeceğiz” dedi.

Türkiye’nin kalkınmasında, ilerlemesinde kadınların büyük bir rolünün olduğuna işaret eden Başkan Görgen, AK Parti’de Kadın kollarının dört milyona aşkın üyesiyle dünyanın en büyük kadın örgütü olduğunun altını çizdi.

“YARADILIŞ ÖZELLİKLERİMİZE UYGUN BİR ANLAYIŞ İLE SİYASET YAPACAĞIZ”
Görgen, konuşmasını n son bölümünde şu ifadeleri kullandı: “Bizler, tarihimize ve medeniyetimize yakışmayan hiçbir hareket içerisinde yer almayacak, erkekleşen siyaseti değil yaradılış özelliklerimize uygun bir anlayış ile siyaset yapacak, aile ve toplumun temel direği olan Kadınlarımıza her alanda destekçi olacak, geleceğe güçlü ve ahlaklı nesiller yetiştiren annelerimiz için çalışacağız. Partimizin kurucu lideri, partimizin genel başkanı ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan her zaman Kadın ve gençliğe büyük önem vermiş ve güven duymuştur. Bizler de inşallah bu güveni boşa çıkarmayacak şekilde gece gündüz demeden ilçe merkezimizde ve mahallelerimizde gitmedik ev bırakmayacağız. Bu vesileyle, görevi devralırken, şuana kadar görevini başarıyla sürdüren Yeşilli kadın kolları başkanımız Sayın Zeynep Bilen hanımefendi ve ekibine teşekkür eder, yaptıkları güzel çalımlarından dolayı kendisi ve ekip arkadaşlarının tecrübelerinden istifade edeceğimize inanıyorum. Kongremizin hayırlı olmasını yüce Rabbim’ den diliyor” diye konuştu.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Demirkaya HDP'den Kızıltepe'ye aday oldu

HDP Kızıltepe ilçe eski yöneticilerinden ve Parti [...]

1 gün önce...

Soylu'dan İddialı Çıkış: İstifa Etmeyen Namerttir

TBMM Genel Kurulu'nda bakanlığının ve bağlı kurulu [...]

1 gün önce...

“Mezopotamya’dan dünyayı yeniden yorumluyoruz projesi”

Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezinin yü [...]

1 gün önce...

“Asfaltsız yol, yolu olmayan köy ve mahalle bırakmayacağız”

Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir [...]

7 saat önce...

Tellere takılan güvecini itfaiye kurtardı

Cezaevi tellerine takılan güvercin, itfaiye ekiple [...]

1 gün önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Mehmet Bedi Demir
Mehmet Bedi Demir

Bir Kalembazdan Bisturi!

2
Şerefxan Ciziri
Şerefxan Ciziri

Hilbijartina Şaredarîyan.

3
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Gerçek Bir Mardinli…

6
Murat Süleyman Erdem
Murat Süleyman Erdem

Siirt'te Hamsi Festivali

7