AK Partili başkan görevine veda etti

AK Partili başkan görevine veda etti
14 Ocak 2018 Pazar Saat 18:27 2

AK Parti Mardin İl Gençlik Kolları Başkanı Halil Yomak, 4 yıla aşkın süreden beri sürdürdüğü il Gençlik başkanlığı görevini yaş sınırı nedeniyle bırakıyor.

Yaş sınırı nedeniyle AK Parti İl Gençlik Kolları İl Başkanlığı kongresinde yeni dönem için aday olmayacağını açıklayan Halil Yomak, çok zor bir süreç içerisinde AK Parti’nin kutlu davasına hizmet etmiş olmanın gururunu yaşadığını söyledi.

AK Parti Genel Merkez yöneticileriyle yaptığı görüşmede önümüzdeki aylarda yaş sınırının dolacağından yeni dönemde genç arkadaşlarının önünü açmak için görevden affını istediğini hatırlatan Yomak, AK Parti’nin kutlu davasına inanmış biri olarak kendisi için görevde olmak ya da olmamamanın arasında bir farkın olmadığını kaydetti.

Halil Yomak: "Partimizin kuruluş aşamasından beri gönüllü bir nefer olarak bu onurlu hareketin içerisindeyim. 2014 yılından bu yana sürdürmekte olduğum İl Gençlik Kolları başkanlığı süresinin sonuna gelmiş bulunuyorum. Önümüzdeki aylarda başkanlık için yaş sınırı olan 30 yaşına basmış olacağım. Cumhurbaşkanlığı seçimi, 7 Haziran 2015 ve 1 Kasım 2015 Genel seçimleri, 16 Nisan 2017 Halkoylaması seçimlerinde partimin başarısını artırmaya teşkilatımla birlikte çalıştık. Silahlı Terör Örgütü FETÖ'nün 15 Temmuz ihanet kalkışmasında Mardin’de AK Gençlik olarak teşkilat mensuplarımızla birlikte alanları biran olsun boş bırakmadık. Bu zor süreçleri teşkilatımız ile birlikte göğüsledik. AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevini büyük bir onur ve gurur ile taşımaya çalıştım. Neticede tüm bu görevler birer nöbettir. Günü geldiğinde bu nöbeti, bu bayrağı teslim etmenin gerekliliğine inanıyorum. Kendini bu büyük ailenin bir mensubu olarak gören herkes partisi ve ülkesi için elinden geleni yapmıştır ve inanıyorum ki yapmaya da devam edecektir” dedi.

AK Parti Mardin İl Gençlik Kolları Başkanı Yomak, açıklamasına şöyle devam etti: “4 yılı aşkın süreden beri sürdürmekte olduğum bu şerefli görev süreci içerisinde bana destek olan başta, Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, eski başbakanlarımızdan Sayın Ahmet Davutoğlu’na Mevcut Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a, Gençlik Kolları Genel Başkanımız Melih Ecertaş’a TBMM İdare Amiri Mardin Milletvekilimiz Sayın Ceyda Bölünmez Çankırı'ya, Mardin Milletvekilimiz Sayın Orhan Miroğlu’ya, 22. Dömem Mardin Milletvekilimiz Sayın Süleyman Bölünmez, AK Parti MKYK Üyemiz Sayın Zeynep Alkış’a, Geçmiş dönem İl Başkanlarımız Sayın Bahattin Uncu'ya, Sayın Mehmet Ali Dündar’a, İl Başkanımız Sayın Nihar Eri’ye, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanımız Sayın Hülya Hekimoğlu’na,  gençlik kollarımı üyelerimize, eski ve yeni dönem ilçe gençlik kolları başkanlarıma, temsil ettikleri ilçeleri için en iyisi olsun diye gecesini gündüzüne katan fedakar ve cefakar ilçe başkanlarımıza, kıymetli mahalle başkanlarıma, değerli Belediye meclis üyelerimize, köyler için çalışmalarını aralıksız sürdüren İl Genel meclis üyelerimize, teşkilatımızın her kademesindeki görev ifa eden fedakar yöneticilerimize beni yalnız bırakmayan, bu zorlu süreçte neredeyse ailemden daha fazla birlikte zaman geçirdiğim il yönetim kurulu üyelerimize ayrı ayrı teşekkür ediyor,  şükranlarımı sunuyorum. Görev yaptığım süreçte partimize ve şahsıma sürekli destek veren tüm sivil toplum kuruluşlarımıza, kamu kurum ve kuruluşlarımıza, yaşanan süreçlerin sürekli takipçisi olan tüm gazeteci arkadaşlarımıza ve aileme de çok teşekkür ediyorum. Partimize ve vatanına sahip çıkarak bizlere her platformda destek veren aziz hemşehrilerime şükranlarımı sunuyorum. Bundan sonraki süreçte partimizin neferi olarak şehrimiz için aynı tempoyla ve azimle çalışmaya devam edeceğimi ve tıpkı görevdeymişim gibi aynı heyecanla memleketime hizmet etmeye devam edeceğimi bu vesileyle bir kez daha yineliyorum. Görev süreci içerisinde AK Davaya daha iyi hizmet üretmenin heyecanıyla olur ya kalbini istemeden de olsa kırdığım, gönlünü incittiğim bütün herkesten bu vesileyle de özür diliyor varsa benim hakkım herkese helal olsun diyorum”YORUMLAR :::

  1. Sezgin
    15 Ocak 2018 Pazartesi Saat 01:29 CEVAPLA
    Varan 4 ve 5 kim çok merak ettim. Biz mi gelişmelere yabancı kaldık. Adam vakti bitmiş gidiyor ne varanı ne alakası var ammo bey?
  2. Ammo
    14 Ocak 2018 Pazar Saat 22:25 CEVAPLA
    VARAN 3. Varan 4 ve 5 çok yakında!!!

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Tutaşı: Hiç kimseye verilmiş makam mevki sözüm yok!

AK Parti Artuklu Belediye Başkan Adayı Abdulkadir [...]

1 gün önce...

AK Parti İl Yürütme Kurulu belirlendi

Ak Parti Mardin İl Yönetimi yürütme kurulu üyeleri [...]

1 gün önce...

İş bulamayınca kolları sıvayıp lokanta açtı

Kızıltepe'de eşi iş bulamayınca kolları sıvayan M [...]

1 gün önce...

Kılıç: Daima gücünü milletten alan tek parti AK Parti’dir

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, “12 Ocak C [...]

19 saat önce...

Emeklilere yakıt ve kira müjdesi

TÜED Genel Başkanı Ergün, kira fiyatlarındaki artı [...]

18 saat önce...