Ahmet Türk ilk mesajını verdi

30 ay aradan sonra Ahmet Türk ilk mesajını verdi
15 Nisan 2019 Pazartesi Saat 14:16 0

Hdp'den Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Ahmet Türk mazbatasını aldıktan sonra belediye binasına geçerek ilk mesajını verdi.

Büyükşehir belediye binası önünde toplanan belediye çalışanlarına hitaben bir konuşma yapan Türk, “Biz siyasi bir partiyiz, kendimize göre kadro oluşturma hakkımız var. Üst düzeydeki insanlarla nasıl çalışabiliriz onun kararını bizler vereceğiz ama emekçinin hakkını hukukunu koruyacağız.“dedi

Belediyenin içinin boşaltıldığını iddia eden Türk, “Biliyoruz ki Mardin’de birçok sıkıntı ve engel var. Bugün görüyoruz ki belediye bütçesi tamamen boşaltılmış. Biz işlerimizi devam edebilmek için yapılması gereken neyse onu yapacağız. Halkımızın istekleri neyse onları yerine getireceğiz. Uzun bir süreç var önümüzde. Çok iyi biliyoruz ki bugün işçilerin maaşını bile ödeyemiyorlar. Gelen parayı bugünden harcamışlar. Önümüzde büyük sıkıntılar var engeller var sabırla sebatla açık bir siyasetle şeffaf yöntemle belediye ile çalışmalarımızı devam edeceğiz.”dedi.

KENDİ KADROMUZLA ÇALIŞACAĞIZ

Toplanan kalabalık tarafından sık sık lehine sloganlar atılan Ahmet konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Neler yaptığımızı, imkânlarımız neler, tüm bunları halkımızla paylaşacağız. Şundan emin olmanızı istiyorum: şeffaf ve adil bir yönetim olacak. Biz emekçinin hakkını asla ve asla yemeyeceğiz. Ama gerçekten halkımızın beklentilerine yanıt verecek siyaseti izlemeyen ve duruşu göstermeyenler elbette ki bizim açımızdan o halkı temsil etmezler. Burada gereken düzeltmeleri yapacağımızı da ifade etmek istiyorum. Biz siyasi bir partiyiz, kendimize göre kadro oluşturma hakkımız var. Üst düzeydeki insanlarla nasıl çalışabiliriz onun kararını bizler vereceğiz ama emekçinin hakkını hukukunu koruyacağız.”

Türk daha sonra başkanlık makamına geçerek tebrikleri kabul etti.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Askeri aracın geçişi sırasında patlama

Mardin'de askeri aracın geçişi sırasında yola tuza [...]

1 gün önce...

Turizm acenteleri Mardin'de toplandı

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Yöneti [...]

1 gün önce...

Bu projeye katılan kadınlara ayda 2 bin 80 tl veriliyor

Hayata geçirilen 'İşte Anne' projesiyle kadınlar i [...]

1 gün önce...

Hetawî Kurd üzerine bir röportaj

Osmanlı dönemi Kürt basını hakkında yapılan kapsam [...]

1 gün önce...

'Çocuklarda horlama; geniz eti ve bademcikte büyümeye neden oluyor'

Op. Dr. Hayati Kale, “Geniz eti büyümesi olan çocu [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN