Arbani Aşiretinden AK Parti'ye katılım

Arbani Aşiretinden AK Parti'ye katılım
24 Mart 2019 Pazar Saat 22:44 0

Kızıltepe’nin önemli aşiretlerinden biri olan Erbani aşireti mensubu kalabalık bir grup AK Parti Kızıltepe Seçim Koordinasyon merkezine giderek Büyükşehir ve Kızıltepe adayına destek çıktı.

Kızıltepe ve Derik ilçelerine bağlı Mahallelerden (köy) oluşan ve çok sayıda aşiret kollarına sahip olan Erbani Aşiretine mensup kalabalık bir kitle AK parti Kızıltepe Seçim Koordinasyon Merkezine giderek adaylara desteğini açıkladı. Yağmura rağmen katılımcıları SKM dışında karşılayan AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, İl Başkanı Faruk Kılıç, İlçe Başkanı Aydın Yücedağ, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Vejdi Kahraman ile Kızıltepe Belediye Başkan adayı Şükrü Cevheroğlu, katılım sağlayanları tek tek karşıladıktan sonra birer konuşma yaparak bu katılımın kendilerine güç kattığını belirttiler.

AK Parti Kızıltepe Belediye Başkan Adayı Şükrü Cevheroğlu, yaptığı kısa konuşmada Kızıltepenin Ak belediyecilik hizmeti ile tanışması için Erbani aşiretinden katılımın önemine dikkat çekerek teşekkür etti ve yaptıkları katılımın kendilerine güç kattığını söyledi.

Ak Parti İl Başkanı Faruk Kılıç ise yaptığı konuşmada, Erbani aşiretinden adaylarına yapılan destek katılımın çok önemli bir örnek teşkil ettiğini belirterek bu davranışlarının diğer aşiretlere, diğer kardeşlerimize de örnek olması temennisinde bulundu.

’31 Mart’ta Zafer hepimizin Olacaktır’

Büyükşehir Adayı Mehmet Vejdi Kahraman'da Erbani aşiretinden katılım dolayısıyla SKM’de düzenlenen programda yaptığı konuşmada 31 Mart’ta zaferi hep birlikte yaşayacaklarını belirtti. Kahraman “Bir çok aşiret kolundan oluşan Erbani aşireti bugün yaptığınız katılımla bizi onurlandırdınız, bize şeref verdiniz. Hoşgeldiniz sefa geldiniz. Bugün Erbanilerin birlik ve beraberliğini gerçekleştirdiniz. Bugün bir aradayız ve birlikte güçleniyoruz. Allah’ın izniyle sizinle zafer kazanacağız. Hepimiz kardeşiz ben de sizin bir kardeşinizim, ben ağa veya büyüğünüz değilim eğer birlik olursak ve bu belediyeyi kazanırsak siz kendi içinizden bir hizmetkar çıkarmış olursunuz.” Diye konuştu.

Bu seçimle Kızıltepe’nin önünde büyük bir fırsat ve büyük bir şansın karşılarında olduğunu belirten Kahraman sözlerini şöyle sürdürdü:

“ Mardin bölgesinde Kızıltepe üçte bir çoğunluk oluşturmaktadır. Bugün bakıyoruz ki, Büyükşehir adayı Kızıltepeli, İl başkanı Kızıltepeli, milletvekiliniz Kızıltepeli, gençlik kolları başkanınız Kızıltepeli, Kızıltepe halkımızdan rica ediyorum bu fırsatı kaçırmamız gerekir, bu sefer dönem Kızıltepe’nin olması gerekir, inanıyorum ki Kızıltepe bu sefer üzerine düşeni yapacaktır.”

‘Sırtınızda Kraliyet Sürdürenler Müsaade Etmeyin’

Mardin ve Kızıltepe halkının artık uyandığını ve onların sırtına binerek nasıl dolaplar çevrildiğini anladığını vurgulayan Kahraman,

“Bugün Erbanili akrabalarımız, dostlarımız görevlerini fazlasıyla yapmıştır. Bakıyorum ki son günlerde bir çok aşiret sürekli telefon ederek bizi davet ediyor. İnanın Kızıltepe ve Mardin halkı artık uyanmıştır, biliyor ki kimin ne yaptığını. Kendi sırtında kimlerin neler çevirdiğini çok iyi biliyor. Halkın sırtında kraliyet sürdürenlere artık Allah’ın izniyle müsaade etmememiz gerekir. Siz onlara oylarınızla makamlara getireceksiniz ama ondan sonra ne yüzünüze bakarlar ne de dertlerinizi dinlerler. Bundan sonra hiç kimse kendi çıkarları ve makamı için bu halkı kullanmaması gerekiyor. Allah’ın izniyle sizden biri, bir kardeşiniz olarak kazandığımız taktirde siz kendinizi yöneteceksiniz Allah’ın izniyle. Yönetimde olacaksınız ve bir kardeşiniz olarak ben de aranızda olacağım. Allah yar yardımcımız olsun, bir hafta kaldı seçime bu halkın menfaati için hep birlikte mücadele edeceğiz. Ailemizin, çocuklarımızın geleceği ve huzuru için hep birlikte hazırlıklar yapmalıyız. Allah’ın izniyle 31 Martta ben değil sizler hedefinize ulaşacaksınız.” İfadelerini kullandı.

Son süreçte sağlanan güven ortamında halkın huzurlu bir yaşa geçirdiğinin öneminin altını çizen Kahraman, “Değerli dostlar, son iki yıldır oluşan güven ve huzur ortamının devamı için mücadele ediyoruz. Çocuklarımızın, ailemizin mutlu bir geleceği için mücadele ediyoruz. Gençlerimize yeni iş alanları açmak için mücadele ediyoruz. Ve biz Mardin’i Mardinlilere yakışır bir yapmak için çalışıyoruz. Büyük bir köy görünümünde olan Kızıltepemizi yaşanabilir bir şehir yapmak için mücadele ediyoruz. Lütfek hak edeni seçin, size yarın öbür gün size hizmet edecek olanı seçin, size kardeşlik yapacak olanı seçin. Sizlere tepeden bakan, hiçbir sıkıntınızı görmeyen hiç kimseyi artık getirmeyin, çünkü sizler bunu hakketmiyorsunuz. Allah hepimizi muvaffak etsin kardeşlerim, Mardinimiz ve Kızıltepemiz ve diğer ilçelerimiz için ne hayırlı ise Yüce Rabbim onu nasip etsin. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum.”

Erbani Aşiretinden Ak Parti'ye Katılım
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin merkezli FETÖ/PDY operasyonu

Aralarında iş adamı ve basın mensuplarının da yer [...]

1 gün önce...

TOKİ sözünün yerine getirilmesini istiyorlar

Savur'da yaşayan vatandaşlar, daha önce ilçede yap [...]

1 gün önce...

Derik'te 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Yürüyüşü düzenlendi

Derik İlçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birli [...]

1 gün önce...

Midyat'ta 15 Temmuz Şehidi Mezarı başında anıldı

Midyat ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birl [...]

1 gün önce...

TÜİK'in Türkçe bilmeyen kadına kestiği para cezası Meclis'e taşındı

TÜİK Siirt Bölge Müdürlüğü, anketörleri tarafından [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Mustafa Aydın
Mustafa Aydın

Ahlak Üzerine Denemeler

1
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Hayatın Kendisi…

2
Kadir Üründü
Kadir Üründü

Ters Açı...

3
Abdurrahim Akdağ
Abdurrahim Akdağ

Girdi, Sermaye, Kaynak

4
Muhammed Dağ
Muhammed Dağ

Aydın(lık) Sorunsalı

6
Şerefxan Ciziri
Şerefxan Ciziri

Ol Û Ziman

7