Artuklu Belediyesi'nde Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Artuklu Belediyesi'nde Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı
14 Mart 2019 Perşembe Saat 10:23 0

Artuklu Belediyesi ile Türk-İş’e bağlı Belediye İş Sendikası arasında sürdürülen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı.

Taraflar arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi uyarınca Artuklu Belediyesi’nde çalışan 45 daimi 24 geçici işçilerin maaşlarına yüzde % 15 ile %20 oranında zam yapıldı.

Artuklu Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda imzalan toplu iş sözleşmesi 01.04.2017 yılı ile 31. 03.2018 – 01.04.2018 ,ile 31.05 2019 dönemince 26 aylık süreyi kaplıyor.

Taraflar arasında yapılan sözleşme törenine Artuklu Belediye Başkan Vekili/ Artuklu Kaymakamı Şakir Öner Öztürk, Artuklu Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çakmak ile Türk-İş’e bağlı Belediye İş Sendikası Siirt-Mardin Şube Başkanı Halit Akınay, Yönetim kurulu üyesi M.Nuri Batur ile Sendika Merkez Örgütleme Uzmanı Memduh Öztürk ile işçiler hazır bulundu.

Artuklu Belediye Başkan Vekili/Artuklu Kaymakamı Şakir Öner Öztürk, İşçiler tarafından sevinçle karşılanan toplu iş sözleşmesinin başta işçiler olmak üzere bütün taraflara hayırlar getirmesini, daha güzel hizmetlere, daha başarılı çalışmalara vesile olması dileğinde bulundu.

Türk-İş’e bağlı Belediye İş Sendikası Siirt-Mardin Şube Başkanı Halit Akınay, “Bugün güzel bir sözleşmeye imza attık. 2014 yılında çoğunluğu Belediye-İş üyesi olan işçiler için Bakanlığa yetki başvurusunda bulunan sendikamız, Bakanlıktan yetki belgesini aldı. Toplu sözleşme yapma yetkisi sendikamız Belediye-İş’e çıkmasına rağmen Hak-İş/Hizmet-İş, yeterli üyesi olmamasına rağmen yetkiye itiraz edildi. Hak-İş/Hizmet-İş’in 2014 yılındaki asılsız itirazları sonucu 2018 yılına kadar toplu sözleşmesiz kalan üyelerimiz, aileleri ile birlikte yoksulluğa mahkûm edildi. Bakanlığın 30 Ocak 2019’da toplu sözleşme yetkisini sendikamıza vermesiyle Artuklu Belediye işçisinin yüzü uzun yılların ardından ilk defa güldü. 44 kadrolu 23 geçici işçiyi kapsayan toplu sözleşmeyle, ücretlerde taban ayarlaması yapılarak Hizmet-İş’in itirazı dönemindeki ücret kayıpları, ülkemiz şartlarında telafi edilmeye çalışıldı. Bu vesileyle sendikamız adına Toplu İş Sözleşmesinin imzalanmasında, üyelerimizin mağduriyetinin engellenmesinde katkılarını esirgemeyen Artuklu Kaymakamı Sayın Şakir Öner Öztürk’e, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çakmak’a ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dediYORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Şekere yüzde 16 zam

Motorin ve çay fiyatlarındaki artışın ardından şek [...]

23 saat önce...

Türkiye birincisi Midyat'tan çıktı

Milli Eğitim Bakanlığınca, OKS kapsamında 1 Hazira [...]

1 gün önce...

SIRA DIŞI GÖRÜNTÜLER Dev Etçil Çekirgeler bu sefer Mardin'de görüldü

Mardin'de çiftçiler tarla biçerken, yaklaşık 15 sa [...]

1 gün önce...

MBB Gençlik Merkezinde ‘Film Günleri’ düzenleniyor.

Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Gençlik Hizmetleri [...]

1 gün önce...

Katarlı'da çıkan yangında zarar büyük

Kızıltepe'de yaklaşık 15 bin fıstık ağacı ile 4 bi [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar