Artuklu ve Derik ilçe başkanları belli oldu

Artuklu ve Derik ilçe başkanları belli oldu
02 Ekim 2017 Pazartesi Saat 15:27 0

AK Parti Derik ve Artuklu ilçe başkanlıkları için bugün genel merkezde mülakat yapıldı. Yapılan mülakatın sonucunda Artuklu ilçe başkanlığına Murat Bayar, Derik İlçe Başkanlığına ise Süleyman Karahan görevlendirildi.

AK Parti Genel Merkezi'nde yapılan mülakatlarda ilçe başkanlıkları için davet edilen isimler, Teşkilatlanmadan sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, 6. Bölge Güneydoğu Bölge Koordinatörü Metin Bulut, Mardin İl Koordinatörü Siirt eski Milletvekili Osman Ören'in de içinde bulunduğu mülakat komisyonunu önüne görücüye çıktı.

Savur, Ömerli ve Yeşilli, Mazıdağı, Dargeçit, Kızıltepe, Nusaybin, Midyat ilçelerinde yapılan kongrelerde mevcut başkanlar yenilenen yönetimleriyle güven tazelerken, diğer yandan da Derik ve Artuklu'da göreve yeni getirilecek isimleri belirlenmesi için genel merkezde Artuklu ve Derik ilçe başkanlıkları için mülakat yapıldı.

AK Parti Mardin İl Koordinatörü Siirt Eski Milletvekili Osman Ören'in Mardin'de Derik ve Artuklu İlçe Başkanlıkları için yaptığı saha çalışmaları ve genel merkeze sunulan raporlar doğrultusunda Derik ilçe Başkanlığı için görev talebinde bulunan 18 aday adayından Süleyman Karahan, Lokman Tekin ve Naşit Temelli'nin mülakat komisyonun önüne çıktı.

Artuklu'da ise yeni dönem ilçe başkanlığı için adaylık müracaatında bulunan 19 isim arasından Aslan Toparlı, İbrahim Sağlam ve Kadri Kanioğlu'nun yanı sıra listede resmi adaylık başvurusu bulunmayan ve isimleri değerlendirmeye alınan AK Parti eski dönem merkez ilçe başkanlarından Murat Bayer ile Fazıl Düdük de genel merkeze mülakat için davet edilen isimler arasında bulundu.

AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali Dündar'ın da hazır bulunduğu Derik ve Artuklu ilçe başkanlıklarını belirleme mülakatlarında dinlenen adayların arasından Artuklu için AK Parti eski merkez ilçe başkanı Murat Bayar, Derik için ise AK Parti İl teşkilatında yürütme kurulunda bulunan Süleyman Karahan yeni dönem için yönetimlerini oluşturmak üzere başkan adayı olarak görevlendirilmiş oldu.

mardin murat bayar ile ilgili görsel sonucusüleyman karahan ile ilgili görsel sonucu
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::


YORUMLANANLAR :::

Taziye Evleri Yapımları Devam Ediyor

Şehrin taziye evleri konusunda eksikliklerini gid [...]

1 gün önce...

Hastanedeki ısınma sorununa tepki var

Mardin Devlet Hastanesi'nde ısıtma sisteminde ye [...]

1 gün önce...

Çaldıkları kasayı parçalayıp havuza atmışlar

Mardin'de bir fabrikalardan hırsızlık yapan ve [...]

21 saat önce...

Artuklu'ya dört yeni park daha

Artuklu Belediye Başkan vekili de olan Artuklu Ka [...]

20 saat önce...

Mardin'de "Yaşama Yol Ver" projesi

Mardin’de "Yaşama Yol Ver" projesi kapsamında [...]

1 gün önce...