Artuklu ve Derik ilçe başkanlığı için adaylar davet edildi

Haber-Yorum Artuklu ve Derik ilçe başkanlığı için adaylar davet edildi
01 Ekim 2017 Pazar Saat 18:48 1

AK Parti ilçe teşkilatlarında kongreler süreci devam ederken diğer yandan değişime gidilen ilçe teşkilatlarında göreve yeni gelecek isimlerle ilgili de hummalı çalışmalar sürüyor. Belirlenen adaylar, Pazartesi günü gerçekleştirilecek mülakat için Ankara'ya davet edildi.

Mardin AK Parti'de kongreler süreci devam ederken öte yandan değişime gidilme kararı alınan Artuklu ile Derik ilçenin yeni başkan adayları ile teşkilatların yeni üyelerini belirleme çalışmaları sürüyor.

Savur, Ömerli ve Yeşilli, Mazıdağı, Dargeçit, Kızıltepe, Nusaybin, Midyat ilçelerinde yapılan kongrelerde mevcut başkanlar yenilenen yönetimleriyle güven tazelerken, diğer yandan da Derik ve Artuklu'da göreve yeni getirilecek isimleri belirleme çalışmalarında sona gelindi.

AK Parti Mardin İl Koordinatörü Siirt Eski Milletvekili Osman Ören'in Mardin'de Derik ve Artuklu İlçe Başkanlıkları için yaptığı saha çalışmaları ve genel merkeze sunulan raporlar doğrultusunda Derik ilçe Başkanlığı için görev talebinde bulunan 18 aday adayından Süleyman Karahan, Lokman Tekin ve Naşit Temelli'nin mülakat için Ankara'ya davet edildikleri, Artuklu'da ise yeni dönem ilçe başkanlığı için adaylık müracaatında bulunan 19 isim arasından Aslan Toparlı, İbrahim Sağlam ve Kadri Kanioğlu'nun mülakat için genel merkeze davet edildiği, davet edilenlerin arasında liste dışında müracaatı bulunmayan bazı isimler üzerinde değerlendirmelerin ise sürdüğü haber merkezimize ulaşan kulis bilgileri arasında.

Mardin'de değişikliğe gitme kararı aldığı Artuklu ve Derik İlçe Başkanlarının belirlenmesi için mülakata davet edilen isimler, Pazartesi günü, AK Parti Teşkilatlanmadan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, AK Parti Güneydoğu Bölge Koordinatörü Metin Bulut, Mardin İl Koordinatörü Siirt eski Milletvekili Osman Ören'in de içinde bulunduğu mülakat komisyonunun önüne çıkacak.


YORUMLAR :::

  1. Artuklu
    02 Ekim 2017 Pazartesi Saat 14:50 CEVAPLA
    Çağırılan adaylar şahsiyet olarak çok iyi insanlar olabilir ama birisi kabalalı, birisi aslen savurlu diğeri ise hiç tanınmıyor. Malesef tabanda karşılığı olmayan adaylar. 2019 a çok iyi hazırlanmamız lazım. Çok dikkat.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Hakkını aramak için Mardin'den Ankara'ya yürüyor

Nüfus kayıtlarında 14 yıl ölü gözüken ve bu süre z [...]

1 gün önce...

Üniversite çalışanları ve akademisyenler Rektörlüğü Yalanladı

Önceki gün sitemizde yer alan ve Mardin Artuklu Ün [...]

1 gün önce...

Kızıltepe’de elektrik kesintisi olacak

TEİAŞ tarafından yapılacak çalışmalar nedeniyle Cu [...]

1 gün önce...

İşte AK Parti'de Artuklu Belediye Başkan Adayı

İşte AK Parti'de Artuklu Belediye Başkan Adayı [...]

1 gün önce...

İşte AK Parti'de Midyat Belediye Başkan Adayı

İşte AK Parti'de Midyat Belediye Başkan Adayı

1 gün önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar