Artuklu'dan kadınlara özel 'Kültür Turları' Projesi

Artuklu'dan kadınlara özel 'Kültür Turları' Projesi
28 Haziran 2018 Perşembe Saat 14:05 0

Artuklu Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından kadınlara yönelik olarak düzenlenen "Kültür Turları" devam ediyor.

Artuklu Belediye Başkan Vekili/Kaymakam Şakir Öner öztürk'ün himayelerinde devam eden "Kültür Turları" Projesi kapsamında Ramazan ayı öncesi'nde başvuruya açılan Şanlıurfa ve Hasankeyf turlarına Artuklu kadınları yoğun ilgi gösterdi.

Ramazan Ayı dolayısıyla ara verilen "Kültür Turları" Projesi tüm hızıyla devam ediyor. Projeden yararlanmak üzere müracaatı bulunan 3000 kadın için Şanlıurfa ve Hasankeyf'i kapsayan günü birlik turlar, her hafta 200 kadının katılımıyla Artuklu belediye Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ekiplerinin de refakatinde gerçekleşmeye devam ediyor.

.

Günübirlik olarak düzenlenen gezi turlarından Artuklulu kadınları oldukça memnun.

Artuklu'lu kadınlar günlük hayatın telaşından, koşuşturmasından biraz olsun uzaklaşmak, nefes almaları ve keyifli bir gün geçirmeleri için hayata geçirdikleri projeye gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk, Projeden yararlanmak üzere başvuruda bulunan hiçbir kadının geri çevirmediğinin altını çizdi.

Projenin ramazan ayı öncesinde yoğun geçtiğini ancak Ramazan ayı vesilesiyle turlara ara verdiklerini hatırlatan Öztürk, Bayramın da geçmesiyle turlara yeniden start verdiklerini söyledi.

Özellikle Şanlıurfa turlarının yoğun ilgi gördüğünü belirten Başkan Vekili Öztürk: “ Bu hafta Şanlıurfa’ya 2. Turumuzu gerçekleştirerek 400 kadınımızı kültür turlarından faydalandırmış olduk. Eğlenceli bir yolculuğun ardından Şanlıurfa’ya ulaşan kadınlarımız orada Balıklıgöl’ü, Hz.Eyyüb (A.S)’ın sabır makamını, Dergah Çarşısını gezme imkanı buldu. İsteyen bayanlarımız alışveriş yaptı, serbest zamanlarda ise diledikleri gibi vakit geçirebildiler.” dedi.

Artuklu Kadınları Memnun

Geziye katılan bayanlar kendilerine bu imkanı tanıyan Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk’ e teşekkür ederek “ Gezi programı boyunca ulaşamımızı güvenli bir şekilde sağlayan, her detayı bizim için düşünen Artuklu Belediyesi ekiplerinden ve Kaymakam Bey’den Allah razı olsun. Bu gezi sayesinde yakın olduğu halde imkan bulup gidemediğimiz Urfa’yı görme şansımız oldu. Gezi süresince bizlere eşlik eden görevliler bizimle yakından ilgilendi. Her ihtiyacımızı karşılayıp, bizleri memnun etmek için ellerinden geleni yaptılar “ dediler.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Hakkını aramak için Mardin'den Ankara'ya yürüyor

Nüfus kayıtlarında 14 yıl ölü gözüken ve bu süre z [...]

1 gün önce...

Üniversite çalışanları ve akademisyenler Rektörlüğü Yalanladı

Önceki gün sitemizde yer alan ve Mardin Artuklu Ün [...]

1 gün önce...

Mühimmat Ele Geçirildi

Dargeçit ilçesi kırsalında jandarma tarafından ger [...]

1 gün önce...

Kızıltepe’de elektrik kesintisi olacak

TEİAŞ tarafından yapılacak çalışmalar nedeniyle Cu [...]

1 gün önce...

İşte AK Parti'de Artuklu Belediye Başkan Adayı

İşte AK Parti'de Artuklu Belediye Başkan Adayı [...]

1 gün önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar