Asfaltta hokey öğrenip şampiyonaya gidiyorlar

Asfaltta hokey öğrenip şampiyonaya gidiyorlar
23 Ocak 2019 Çarşamba Saat 12:47 0

Mardin'de tahtalardan hokey sopası yapıp, okul bahçesindeki asfaltta hokey öğrenen öğrenciler, Türkiye Şampiyonası'na katılacak.

Mardin Şehit Abdullah Tayyip Olçok İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri yaklaşık 3 ay önce hokey takımı kurdu. Öğretmenlerinden destek alarak kentin ilk hokey takımını kuran öğrenciler, tahtalardan hokey sopası yapıp okul bahçesindeki asfaltta hokey öğrendi. 20 lisanslı sporcu sayısına ulaşan takım şimdi 26-30 Ocak tarihleri arasında Amasya'da yapılacak olan U14 Türkiye Şampiyonası'na hazırlanıyor. Öğrenciler, kente dereceyle dönmek istiyor.

Okul Müdürü Mesut Çetin, imkan gözetmeksizin ellerinden geleni yaparak çocukları spora yönlendirdiğini belirterek, “Bu lisanslı sporcularımızla birlikte bizim tek amacımız gençlerimizi uyuşturucudan ve terörden uzak vatanına, milletine layık ahlaklı sporcular olarak bayrağımızı uluslararası alanda dalgalandıran milli takıma oyuncular yetiştirmektir. Gençlerimiz azimli ve çalışkan. Başarı ile döneceklerine inanıyorum” dedi.

Öğrencilerden Muhammed Emin Adam, hokeyle ilk tanıştığında çok zor olduğunu düşündüğünü ifade ederek, “Öğrenince kolay gelmeye başladı. Türkiye Şampiyonası'na gideceğiz. İnşallah birinci olup geleceğiz” diye konuştu.

Öğrencilerden Mustafa Ceylan ise, “Hokeyde duygular anlatılamaz yaşanır. Oynayınca görebilir, hissedebilirsiniz. Sopayla oynuyoruz ama kavga gibi oynamıyoruz. Çok mutluyuz” ifadelerini kullandı.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SPOR HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

İŞTE Kızıltepe AK Parti Belediye Meclis Üye Listesi

Mardin’de oy deposu olarak bilinen Kızıltepe ilçes [...]

1 gün önce...

İşte Artuklu Belediye Meclis Üyeliği Listesi

AK Parti Mardin İl Başkanlığı, 31 Mart’ta gerçekle [...]

1 gün önce...

Hayatını kaybeden çocuk organlarıyla umut oldu

Mardin'de tedavi gördüğü özel hastanede yaşamını y [...]

1 gün önce...

Emniyet Genel Müdürü Uzunkaya'dan Mardin'e ziyaret

Celal Uzunkaya: "Mardin dahil buralardaki pek ço [...]

1 gün önce...

Midyat ve Savur'da Siyer sınavı heyecanı

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından düzenlenen [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN