Aşkın Bak: Bölgede terörün ilacı spordur

Aşkın Bak: Bölgede terörün ilacı spordur
04 Mart 2018 Pazar Saat 18:09 0

AK Parti Mardin İl Gençlik Kolları Olağan 5. Kongresi Mardin AKM Konferans salonunda yapıldı. Kongrede konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, terörü yenmenin yolunun spordan geçtiğini söyledi.

Başkanlığına Ahmet Özkan'ın seçildiği AK Parti Mardin İl Gençlik Kolları Olağan 5.Kongresi bugün yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan kongrede konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan övgüyle bahsetti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gençlerin önünü açtığını söyleyen Bak, "Cumhurbaşkanımız çünkü bu sürecin hepsini yaşayarak geldi. Ben bunun şahidiyim. Gençlik Kolları Başkanlığından tutun daha sonra İlçe başkanlığı, İl başkanlığı, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı. Bütün süreçleri adım adım geçerek geldi. Siyasette usta, usta. Birileri gibi manşetlerle, kasetlerle gelmedi. Milletle beraber geldi, çalışarak geldi. Siyasetin her noktasında çalışarak geldi. O yüzden bazıları diyor ki, ’işte biz şuyuz buyuz’ ya çırağı bile olamazsınız. Usta çünkü, büyük usta" şeklinde konuştu.

BÖLGEDE TERÖRÜN İLACI SPORDUR
Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak uyuşturucu ile mücadele ve bağımlılıkla mücadelede yoğun bir şekilde çalıştıklarını söyleyen Bakan Bak, " Bir de gençlerimizi tehdit eden bir tehlike var. Uyuşturucu terör örgütlerinin kullandığı bir silah. Sokakları terörize etmek isteyenlerin kullandığı bir silah. Toplum değerlerini yok etmek isteyenlerin kullandığı bir silah. Biz Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak uyuşturucu ile mücadelede önleyici bir taraftayız. Sokakları bu uyuşturucu çetelerine bırakmayacağız ve terör örgütlerinin gençlerimizi uyuşturucuya alıştırmalarına ve kullanmalarına İzin vermeyeceğiz. Bölgede terörün ilacı spordur, spordur, spordur. Gençliğe dokunmaktır, gençlerle beraber olmaktır ve terörü yok edeceğiz gençlerle beraber terörü yok edeceğiz. Bu her türlü bağımlılık. İnternet bağımlılığı olsun, içki olsun, uyuşturucu olsun. Bakın arkadaşlar toplumumuzun genleriyle uğraşılmasına, etki edilmesine müsaade etmememiz lazım. O yüzden çevrenizdeki gençleri, onları kucaklayın, onları yönlendirin. Onlara şefkat elinizi uzatın, önemli. Yani paylaşmayı bilin. "dedi.

5000 TIR DOLUSU SİLAH GÖNDERDİLER. BARIŞ İÇİN Mİ YOLLADILAR?
Afrin operasyonunun başarılı bir şekilde devam ettiğini ve Türk Ordusu gibi bir ordunun Dünyanın hiç bir yerinde olmadığını söyleyen Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, "Orada Terör örgütlerini terör yuvalarını dağıtmak için gidiyoruz. Sınırımızın ötesindeki bu terör yuvalarını temizledikten sonra ülkemize döneceğiz oraya sahipleri kimlerse orayı onlara bırakacağız. Bu terör örgütleri kimler tarafından beslendi. İşbirlikçileri dışarıda 50 tane numara söylüyorlar. Oraya 5000 Tır dolusu silah gönderdiler. Niçin yolladılar? Barış için mi yolladılar? Niçin yolladınız oraya? Ne istiyorsunuz? Arkadaşlar bu coğrafyadan elinizi çekin. Bu coğrafyayı bu toprakların insanları kucaklaşarak yeniden yeşertecek. Ve birlikte olacağız, bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacak. Biz bunu istiyoruz. Biz bunun için çalışıyoruz. Bakın Afrin operasyonunda bizim hedefimiz sınırlarımızdaki yuvalanmış terör örgütlerini yok etmek. Birleşmiş Milletlerin 51. maddesine göre ülkemizin bu sınırı koruma hakkı var. Ve bu operasyon yürüyor. Elhamdülillah. Başarıyla yürüyor ve adım adım ilerliyor. Birileri bağırıyor, rahatsız oluyor. Niye rahatsız oluyorsunuz. Dostlarımız, müttefiklerimize bize destek olmuyor. Biz kendi göbeğimizi kendimiz kesiyoruz. Ve orada o teröristleri ortadan kaldırmak için operasyon devam ediyor. Şahit oldunuz, Cumhurbaşkanımız da söyledi. Ordumuz Cuma namazı kılıyor Afrin’e yakın bir köyde. Tabura bakın böyle bir ordu nerede var. İmanlı vatanını seven böyle bir ordu nerede var. O Mehmetçiklerimizle, aslan parçalarıyla gurur duyuyoruz. "şeklinde konuştu.

Kongrede konuşan AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Özkan, "Yolumuz uzun, yükümüz ağır, sevdamız büyük, canla, başla bu kutlu davanın devamını sağlam adımlar ile atacağız" dedi

İslam coğrafyasında yaşayanların şunu iyi bilmelisi gerektiğini kaydeden Özkan, "İslam’ın olduğu yerde kayıtsızlık yoktur. Bizler etrafımızda olup biten hiçbir şeye kayıtsız kalamayız. Müslüman olarak yaşamak ve ayakta kalmak istiyorsak eğer ortam, topluluk ve düzen yaratmak mecburiyetindeyiz. Bizler dünyayı değiştirmek zorundayız, aksi takdirde biz değişeceğiz ki bu da amacımıza ulaşmamıza engel teşkil eder. Biz bir siyasi parti olmanın da ötesindeyiz, bizler yanı başımızda katliamlara maruz kalan Müslüman kardeşlerimizin umudu olan bir partiyiz. Tarihte varolan hiçbir hakiki İslami hareket yoktur ki, aynı zamanda siyasi hareket olmasın.Bunun sebebi İslam’ın bir din olmakla beraber aynı zamanda da onun bir felsefe, ahlak, düzen, tarz, atmosfer  ve tek kelime ile hayatın tamamını kuşatan bir şey olmasıdır. İşte kardeşlerim bizler genç Müslümanlar olarak yapacağımız icraatları sadece din çerçevesi içerisinde bırakmayacak yukarıda da saydığım çerçeveler içerisinde de ele alacağız. Bizler bu dava için yetişmiş insanları toplayacağız, yetişmemiş olanları da bizden önce bu dava uğruna bir bedel ödemiş siz değerli abilerimiz ve ablalarımızın da desteği ile yetiştirecek, yüceltecek ve davet edecek,hedefleri tanımlayacak ve bu hedeflere giden yolları Allah’ın izni ile hep beraber bulacağız" diye konuştu.

Bakan Bak’ın konuşması sonrası tüm parti teşkilatı toplu hatıra fotoğrafı çektirdi. AK Parti Mardin İl Gençlik Kolları Olağan 5. Kongresi’ne Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, AK Parti Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Ceyda Bölünmez Çankırı, Orhan Miroğlu, AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri, Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir ve çok sayıda partili genç katıldı.


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Demirkaya HDP'den Kızıltepe'ye aday oldu

HDP Kızıltepe ilçe eski yöneticilerinden ve Parti [...]

1 gün önce...

Soylu'dan İddialı Çıkış: İstifa Etmeyen Namerttir

TBMM Genel Kurulu'nda bakanlığının ve bağlı kurulu [...]

1 gün önce...

“Asfaltsız yol, yolu olmayan köy ve mahalle bırakmayacağız”

Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir [...]

16 saat önce...

“Mezopotamya’dan dünyayı yeniden yorumluyoruz projesi”

Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezinin yü [...]

1 gün önce...

Tellere takılan güvecini itfaiye kurtardı

Cezaevi tellerine takılan güvercin, itfaiye ekiple [...]

1 gün önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Mehmet Bedi Demir
Mehmet Bedi Demir

Bir Kalembazdan Bisturi!

2
Şerefxan Ciziri
Şerefxan Ciziri

Hilbijartina Şaredarîyan.

3
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Gerçek Bir Mardinli…

6
Murat Süleyman Erdem
Murat Süleyman Erdem

Siirt'te Hamsi Festivali

7