Aslan: Fabrika ayarlarımıza dönmüş olduk!

Aslan: Fabrika ayarlarımıza dönmüş olduk!
29 Haziran 2018 Cuma Saat 22:30 0

HDP'den, 2 dönem milletvekilliği yaptıktan sonra 24 Haziran seçimlerinde aday gösterilmeyen Mehmet Ali Aslan, Mardin'in Midyat ilçesine bağlı Mercimekli köyüne döndü.

Ailesiyle birlikte mercimek hasadına katılıp, bağ budayan Aslan, ilginç bir ifade kullanması dikkatlerden kaçmadı. Mıhallemiler Derneği eski Başkanı da olan, 25. Dönem Mardin Milletvekili, 26. Dönem Batman Milletvekili olarak TBMM'de bulunan Aslan "Aslında bir nevi fabrika ayarlarımıza döndük" dedi.

Mardin ve Batman'dan birer dönem HDP'den milletvekilliği yapan Mehmet Ali Aslan, 24 Haziran seçimlerinde aday gösterilmeyince Ankara'dan memleketi Mardin'in Midyat ilçesindeki Mercimekli köyüne döndü. Vekillik döneminde de fırsat buldukça ailesine yardım eden Aslan, şimdilerde kendisini bu işlere adadı.

Köyde, ailesiyle birlikte mercimek hasadı yapıp, bağ budayan Mehmet Ali Aslan, fiziken her ne kadar zorlansa da köy işlerini yapmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Köyde yaptığı işlerden aldığı zevki ruhen Ankara'da Meclis koltuklarından alamadığını söyleyen Mehemet Ali Aslan, Bir nevi fabrika ayarlarımıza döndük. Biz de aslımıza geri döndük. Çocukluğumdan beri bu işleri yapıyordum. Şimdi yeniden bu işlerin başına döndük diye konuştu.

Aslan'ın "fabrika ayarlarına geri döndük" şeklinde ifadesini kimi çevreler, bu ifadenin bilinçli bir şekilde üstü kapalı siyasi bir gönderme olduğunu, Aslan'ın HDP'de iki dönem milletvekili olarak mecliste görev yapmış olmasına karşın, bazı milletvekili arkadaşlarıyla birlikte parti içinde bir türlü kendilerine gereken ilgi ve desteğin olmamasını üstü kapalı bir ifadeyle kırgınlığını ifade ettiğini dile getirdiler.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

İşte Artuklu Belediye Meclis Üyeliği Listesi

AK Parti Mardin İl Başkanlığı, 31 Mart’ta gerçekle [...]

4 saat önce...

İŞTE Kızıltepe AK Parti Belediye Meclis Üye Listesi

Mardin’de oy deposu olarak bilinen Kızıltepe ilçes [...]

3 saat önce...

Mardin'de Korkunç kaza 3 ölü 16 yaralı

Midyat ilçesinde, nişan törenine gitmekte olan ail [...]

1 gün önce...

Tır'ın çarptığı kadın olay yerinde vefat etti

Kızıltepe'de tarihi İpekyolu'nun üzerinden karşıda [...]

1 gün önce...

AK Parti Artuklu SKM Açılışını Gerçekleştirdi

AK Parti Artuklu Belediye Başkan Adayı Abdulkadir [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN