Aslan: Fabrika ayarlarımıza dönmüş olduk!

Aslan: Fabrika ayarlarımıza dönmüş olduk!
29 Haziran 2018 Cuma Saat 22:30 0

HDP'den, 2 dönem milletvekilliği yaptıktan sonra 24 Haziran seçimlerinde aday gösterilmeyen Mehmet Ali Aslan, Mardin'in Midyat ilçesine bağlı Mercimekli köyüne döndü.

Ailesiyle birlikte mercimek hasadına katılıp, bağ budayan Aslan, ilginç bir ifade kullanması dikkatlerden kaçmadı. Mıhallemiler Derneği eski Başkanı da olan, 25. Dönem Mardin Milletvekili, 26. Dönem Batman Milletvekili olarak TBMM'de bulunan Aslan "Aslında bir nevi fabrika ayarlarımıza döndük" dedi.

Mardin ve Batman'dan birer dönem HDP'den milletvekilliği yapan Mehmet Ali Aslan, 24 Haziran seçimlerinde aday gösterilmeyince Ankara'dan memleketi Mardin'in Midyat ilçesindeki Mercimekli köyüne döndü. Vekillik döneminde de fırsat buldukça ailesine yardım eden Aslan, şimdilerde kendisini bu işlere adadı.

Köyde, ailesiyle birlikte mercimek hasadı yapıp, bağ budayan Mehmet Ali Aslan, fiziken her ne kadar zorlansa da köy işlerini yapmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Köyde yaptığı işlerden aldığı zevki ruhen Ankara'da Meclis koltuklarından alamadığını söyleyen Mehemet Ali Aslan, Bir nevi fabrika ayarlarımıza döndük. Biz de aslımıza geri döndük. Çocukluğumdan beri bu işleri yapıyordum. Şimdi yeniden bu işlerin başına döndük diye konuştu.

Aslan'ın "fabrika ayarlarına geri döndük" şeklinde ifadesini kimi çevreler, bu ifadenin bilinçli bir şekilde üstü kapalı siyasi bir gönderme olduğunu, Aslan'ın HDP'de iki dönem milletvekili olarak mecliste görev yapmış olmasına karşın, bazı milletvekili arkadaşlarıyla birlikte parti içinde bir türlü kendilerine gereken ilgi ve desteğin olmamasını üstü kapalı bir ifadeyle kırgınlığını ifade ettiğini dile getirdiler.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Kızıltepe'de şarbon hastalığı iddiası

Kızıltepe'de ikamet eden 64 yaşında Azize Dağ [...]

1 gün önce...

Kaymakam Yüzer, İlk mesai gününü okullara ayırdı

2018-2019 eğitim-öğretim yılının başlaması [...]

1 gün önce...

İmar barışı hangi yapıları kapsıyor?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın hayata ge [...]

1 gün önce...

Basın İlan Kurumu Yönetmeliği'nde değişiklik

Basın İlan Kurumu (BİK) 'Resmi İlan ve Reklaml [...]

1 gün önce...

İlk ders zili bugün çaldı

Yeni eğitim ve öğretim yılı dolayısıyla yak [...]

1 gün önce...