Atilla Uğur’a bir tepki de Büro-Memur-Sen’den geldi

Atilla Uğur’a bir tepki de Büro-Memur-Sen’den geldi
29 Eylül 2016 Perşembe Saat 12:44 0

Son zamanlarda bazı basın kuruluşlarında Mardin de Görev yapmış Hasan Atilla Uğur adlı askere Mardin Büro Memur Sen Şube Başkanı Ümit Unat’tan da tepki geldi.

Unat açıklamasında özellikle Mardin ili Kızıltepe ilçesinde bulunan aşiretlerle alakalı olarak tamamen varsayımlara dayanarak töhmet altına sokmak büyük bir vebaldir. Kızıltepe halkı bölge de kendisine dayatılan tüm baskılara rağmen ne hendek zihniyetine ne de FETÖ ye boğun eğmemiş ve devletinin yanında yer almıştır. Bu Aşiretler bölgemizde bir denge unsuru olup gerek toplumsal olaylarda gerek siyasi olaylarda sağduyulu davranışlarıyla daima örnek olmuşlardır. Emekli Albay Hasan Atilla Uğur açıklamasında Özellikle Hakkâri, Van, Çatak, Silopi ve Mardin aşiretlerin Bankalara olan birikmiş trilyonlarca liralık borçlarını İngiliz tarafından ödendi. Diyor eğer konu ile alakalı iddiayı ortaya atan zatın elindeki bilgi ve belgeleri açıklamasını bekliyor ve bir an önce bu belgeleri devletin yetkili birimleri ile paylaşmasını istiyoruz yoksa kendisi müfteri durumuna düşer. Kendisini bu iddia nedeniyle incittiği aşiretlerden özellikle de görev yaptığı Kızıltepe halkı özür dilemeye davet ediyorum.”dedi.
Devamla Ümit Unat son zamanlarda özellikle sosyal medya üzerinden her gün ikinci kalkışma olacak dikkat söylemleri ile insanları bunalıma sokmanın bir anlamı yok. Her gün yok uyanık olalım ikinci kalkışma olacak yok elektrik ve internet kesilirse ne yapacağız gibi söylemlerle paranoya yaratılması son derece manasız ve hatalı bir yaklaşım olarak görüyoruz. Şüphesiz 15 Temmuz ile Bir kaosa sürükleyeceklerdi ülkeyi, gerçekten büyük bir yıkıma yol açacaklardı. Bunu çok şükür ülkemiz atlattı. 15 Temmuz'u hiçbir zaman unutmamak lazım. O sıcaklığını hep hissetmemiz ve bunun gereğini yapmamız lazım. Ama diğer taraftan da paranoyak da olmamamız lazım. Yani ihtiyatlı olmak güzel bir şey, paranoyak olmak ise hastalıklı bir ruh halidir. Bu ikisini birbirinden çok iyi ayırt etmemiz lazım. Halkı gereksiz bir korkuya, endişeye sevk etmek de doğru bir yaklaşım değil. İhtiyatlı olmalıyız ama halkımızı da böyle paniğe, korkuya sevk eden söylemlerden de uzak durmalıyız. Akılcı bir şekilde bu orta yolu tutturmalıyız.”diye sözlerini bitirdi.


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Başıboş köpekler mahallelerde korku salıyor

Artuklu merkez ve özellikle de Nur Mahallesi TOKİ [...]

1 gün önce...

Müşteri yokken yaptığı tek iş Kur'an okumak

Kızıltepe Yeni Camii önünde açtığı seyyar tezgâhla [...]

5 saat önce...

Büyük Bayan Giyim Parçları Buyukmoda.com'da

Kıyafet seçiminde genelde zorlanan kadınlar büyük [...]

1 gün önce...

Kızıltepe’ye ilk asfalt döküldü

Mardin Büyükşehir Belediyesi, uzun süren alt yapı [...]

1 gün önce...

Emine nine 5. kuşak torunu severek etrafına neşe katıyor!

7'si vefat etmiş, 7'si de hayatta olan 14 çocuk An [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Faraç Çobanoğlu
Faraç Çobanoğlu

Darbeler…

1
Mustafa Aydın
Mustafa Aydın

Ahlak Üzerine Denemeler

2
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Hayatın Kendisi…

3
Kadir Üründü
Kadir Üründü

Ters Açı...

4
Abdurrahim Akdağ
Abdurrahim Akdağ

Girdi, Sermaye, Kaynak

5
Muhammed Dağ
Muhammed Dağ

Aydın(lık) Sorunsalı

6
Şerefxan Ciziri
Şerefxan Ciziri

Ol Û Ziman

7