Ayanoğlu; Çakma Paşavatlar, özür dilesin!

Ayanoğlu; Çakma Paşavatlar, özür dilesin!
14 Haziran 2018 Perşembe Saat 16:59 1

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet Ağırakça'nın himayesinde Paşavat Ailesi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Şeyhmus Ağırakça'nın düzenlediği ve kendi sosyal medya hesaplarından paylaştığı Paşavatlar iftar yemeğine Mardin eski belediye başkanı Beşir Ayanoğlu tepki gösterdi.

Ağırakça'yı isim vermeden eleştiren ve Çakma Paşavatları oluşturma ithamında bulunan Başkan Ayanoğlu, tarafından yapılan açıklamada "Daha önce farklı siyasi partilerde istikbal arayıp farklı partileri destekleyip şimdi bu tür organizasyonlarla AK Partiye yanaşıp istikbal peşinde koşanların tertip ettiği bir oyun İle karşı karşıyayız."uyarısında bulundu.

Ayanoğlu tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Paşavatlar Derneği adı altında kimler tarafından teşekkül ettiği, yönetiminin kimin olduğunu şahsım da ve ailemin de bilmediği bir oluşum oluşturularak toplantılar icra etmekte ve iftarlar düzenlemektedir. Babam Hacı Sadık Paşavatın dahil olmak üzere ailenin % 80 nin davet edilmediği ve katılmadığı bu yemeklere yeni bir Çakma Paşavat sınıfı oluşturulmak istenmektedir. Bunu Paşavatlar mensubu olarak kabul etmemiz mümkün değildir. Daha önce farklı siyasi partilerde istikbal arayıp farklı partileri destekleyip şimdi bu tür organizasyonlarla AK Partiye yanaşıp istikbal peşinde koşanların tertip ettiği bir oyun İle karşı karşıyayız. Aile geleneğini, örfünü, değerlerini ayaklar altına alan bu gürûhu şiddetle protesto ediyorum. Eğer Paşavatlar ailesinin Birliği bütünlüğü sağlanacaksa ve babam gibi ailenin % 80 ni dikkate almadan toplantı tertip edilecekse bu nasıl Paşavat derneği ve oluşumu olacak bunu da kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Bu tür toplantı ve yemekleri tertip edenler öncelikli olarak dönüp kendilerine bakmalarını tavsiye ediyorum. Nerden geldiklerini ve ne yapmak istediklerini iyice tetkik etsinler. Aile bütünlüğüne zarar verdiklerini iyice görsünler. Ailenin önemli kısmını küçük düşürmek hiç kimsenin haddi olmadığı gibi işide değildir. Yerel medyada çıkan iftar yemeği fotoğraf ve haberleri bütün Paşavatlar ailesini kapsamamaktadır. Ayrıca çıkan bu fotoğraf ve görüntülerde Paşavatlar ailesini rencide etmiştir. AK Parti Milletvekilleri aday adaylarını ne olduğu belirsiz toplantıya davet edenler bunu açıkça yüzlerine gözlerine bulaştırdığı için milletvekilleri toplantıya katılmayarak bu yanlışlığı da ortaya koymuşlardır. Bu yapılan işlerin yanlış olduğunun açıkça göstergesidir. Bu organizeyi yapıp elline, yüzüne bulaştıranlar ve Paşavatlar ailesinin ismini suistimal edenler, Paşavatlar ailesinden çıkıp özür dilemelidirler. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Kabalalılar AK Parti Genel Merkezine Seslendi

Kabala mahallesinde yaşayan kanaat önderleri ve aş [...]

1 gün önce...

Cemiloğlu, SP'den başvurusunu yaptı

Ömerli eski belediye başkanı Servet Cemiloğlu, 31 [...]

1 gün önce...

 Satın aldığı daireye gelen elektrik cezası karşısında şok oldu  

Kızıltepe'de   satın aldığı dairenin elektriğini a [...]

1 gün önce...

Şahin, Midyat'ta Gönül belediyeciliğini hizmetlerimizle taçlandıracağız!

AK Parti Midyat Belediye Başkan Adayı Mardin eski [...]

1 gün önce...

Değer: Eğitimde vaatleri somutlaştırma, uygulamaya yönelik adımlar atma vaktidir

Eğitim-Bir-Sen Mardin Şube Başkanı Eyyüp Değer, 20 [...]

1 gün önce...