Baba Safitürk'ten sıradışı açıklamalar

Baba Safitürk'ten sıradışı açıklamalar
15 Ocak 2018 Pazartesi Saat 15:29 1

Derik ilçesinde 10 Kasım 2016’da terör örgütü PKK’nın hain saldırısı sonrası şehit olan Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ün 6. duruşmasına katılan baba Asım Safitürk bir açıklama yaptı.

Mardin 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen ve 26 şubat tarihine ertelenen duruşma çıkışında AK Partil il başkanı ve AK Partili Konya ile Trbazon Milletvekilleri ile birlikte bir açıklama yapan Şehit Kaymakamın babası Asım Safitürk, adaletin yerine gelmesini ve hakimlerden arkalarında yazılı bulunan "Adalet mülkün temelidir" yazısına bağlı kalmalarını ve öyle inanmak istediğini söyledi.
Adliye önündeki açıklamasında Safitürk, şunları söyledi:
"Bugün her günden daha önemli bir şekilde birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Eğer birlik ve beraberlik içerisinde olsaydık. Ne devlet adamlarımız katledildi, ne askerimiz ne polisimiz şehit olurdu. Ne de vatandaşımız eğer suçsuzsa cezaevinde senelerce kalmazdı. Aklımızı başımıza alalım. Dışarıdakiler çalıp oynuyorlar. Biz kendi kendimizle birbirimizle uğraşıyoruz. Benim çocuğum bu memlekete hizmet etmiyor muydu? Derik halkına hizmet etmiyor muydu? Onlara kardeşim demiyor muydu? Nasıl katledildi? Kim yaptı? Uzaydan mı geldi biri orada bombaları patlattı. Herkesin düşünmesi lazım. Ben burada daha fazla konuşamayacağım adaletin yerine gelmesini, yerini bulmasını inanmak istiyorum. Hakimlerden arkalarında yazılı bulunan "Adalet mülkün temelidir" yazısına bağlı kalmalarını istiyorum öyle inanmak istiyorum. Daha doğrusu ben buradan 80 milyona sesleniyorum. Sayın cumhurbaşkanımıza Allah'tan sağlık afiyet ve başarılar diliyorum. Memleketi içeriden ve dışarıdan savunmasına karşı milletimizi biraz daha duyarlı olmaya davet ediyorum. Duyarlı olmalarını istiyorum. Biraz daha sahip çıkmalarını istiyorum. Bu vatan bizimdir. Siz bu vatan toprakları yabancılara bıraksanız daha mı rahat olacaksınız. Allah aşkına en ağır bedeli ödeyen biri olarak konuşuyorum. Canım ciğerim gitmiştir. Ben böyle bedel ödemiş bir halde ben Vatan Sağ olsun diyorum. Bayrağı bayrak yapan üstündeki kandır Vatan eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Unutmayın ta Adem Aleyhisselam'dan çocuklarından birinin yaptığı gibi hak batıl mücadelesi devam etmektedir."

BABADAN İLGİLİLERE TEKNOLOJİ TEPKİSİ
Yetkililerden şehit kaymakama ait cep telefonundaki konuşmaların dökümünü isteyen baba Safitürk, duruşmayı takip ederken tutuklu ve sanıkların hal ve hareketlerini izlediğini belirterek, "Hepsi sorulan suallere yemin ederek, Allah'tan bahsediyorlar. Bence belediye çalışanları, kaymakamlık çalışanları olsun kendi inancıma göre konuşuyorum yüzde seksen hepsinin haberi vardı. Ama kim bombayı koymuş, kim patlatmış bilmiyorum. Ama ben hakime diyorum, oğlumun çocuğumun telefonunu konuştursunlar ama bunları konuşturmaya gerek yok. Çocuğumun telefonunu konuşturmaktan bu kadar aciz midir? Teknoloji uzaya çıkmış hani nerde bizim teknoloji? Bir telefonu bile daha konuşturamıyorsun. O telefon konuşsaydı çok şey söyleyecekti. Buradaki işlere de gerek yoktu. İlgililere sesleniyorum o telefonu konuşturun o telefonu bulun. Herşey çok güzel tıpış tıpış çözülecek. Varsa suçsuz biri veya yapmayanlar da hiç boşuna içeride yatmasınlar. Ben hepsi mahsumdur demiyorum. Mesela yazı işleri müdürü o var ya o hiç rahat etmeyecek bir de belediyeden birkaç kişi daha var. Ben onların ismini bilmiyorum. Onlar kendileri düşünsün bilesiniz ki bir amiri öldürmek araştırırsanız en yakınındakinden habersiz birşey yapamazlar. Ben evlat acısıyla yanıp tutuşurken neyi düşünüyorum biliyor musun? Peygamberimizin göz nuru olan torununu katledenler, onun katilleri cezaevine girmedi ve nasıl dışarıda kaldıklarını düşünüyorum. Onlar cezaevine girmemişlerdir onlar adaleti ilahiye de cehennemlik olacaklar. Hiçbir suçu yoktu evladımın hiçbir haberi yoktu. Vatan sevgisi ile doluydu. Vatan, memleket, devlet kaynaklarını peşkeş çekmediği için ondan onay almadıkları imza vermediği için benim çocuğum katledildi."dedi.

"BİR TEK TERÖRİST KALDIĞI SÜRECE UYKU UYUMAYACAĞIZ."
AK Parti Genel Merkez İnsan Hakları Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Dr. Hüsnüye Erdoğan da yaptığı konuşmasında, "Millet olarak aslında buradayız ve bu davanın sonuna kadar takipçisiyiz. Hakikaten cumhuriyet tarihinde ilk defa bir kaymakam şehit edildi. Burada insanlığa hizmet eden, buranın gelişmesi için katkı sunmaya çalışan bir insandı Muhammet Fatih Safitürk kardeşimiz. Bütün şehitlerimize haseten Muhammet Fatih Safitürk şehidimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Hain terör örgütü sadece PKK değil PKK, DAEŞ DHKP-C ve FETO birilerinin maşası olarak bu memleketi bu toprakları karıştırmaya çukurlar açmaya insanlarımızı huzursuz kılmaya devam ediyorlar. Ama onların kökünü kazımak da her bir Türkiye evladının görevidir. Biz tek bir terör örgütü mensubu kalmayıncaya kadar bu memlekette uyku uyumayacağız."dedi.

SANIKLAR KÖREBE OYNUYORLAR
Trabzon Milletvekili Salih Cora ise "Bu cinayet tamamen terör örgütleri verdiği hakkında maşaları tarafından yerine getirildi. Çok açık bir şekilde gözüküyor. Yargılanma sürecinde sanıklar adeta körebe oyunu oynuyorlar. Dolayısıyla herkes birbirinin ne yaptığını çok iyi biliyor ama ismini zikretmek konusunda geri adım atıyorlar."diye konuştu.

"ŞEHİDİ KORUYAMADIK ONUN DAVASINA SAHİP ÇIKACAĞIZ"
AK Parti İl Başkanı Nihat Eri de "Şu an hepimiz Muhammet Fatih Safitürk'üz. Bu davayı sonuna kadar izleyeceğiz takip edeceğiz. Ankara'dan gelen arkadaşlarımızla birlikte Mardin Ak Parti olarak, bütün Mardinliler olarak sorumluluk hissediyoruz bu dava hepimizin sorumluluğudur Muhammet Fatih Safitürk kardeşimizi koruyamadık ama onun davasına emanetine vasiyetine sahip çıkacağız. Asım amcamız Bize vatanseverlik dersi verdi acısına rağmen birlik beraberlik önerdi."dedi.


YORUMLAR :::

  1. ferya içinsel
    16 Ocak 2018 Salı Saat 09:08 CEVAPLA
    Ellerinden öpüyorum çok güzel ders verdi

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Ertaş, belediye başkan adaylığı başvurunda bulundu

Kızıltepe'de 1994-1999 yılları arasında beled [...]

1 gün önce...

Önce veda etti, Sonra başvurusunu yaptı

Mardin'de yerel seçim trafiği hareketlenirken, A [...]

1 gün önce...

Devlete Ait Gizli Evrakları PKK'ya Göndermiş

Derik Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Muhamm [...]

1 gün önce...

CHP ile İttifak Yapabiliriz HDP'den Seçim Dengelerini Altüst Edecek Çıkış

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan HDP Eş Gen [...]

1 gün önce...

Hasan Furkan Ordu, Artuklu'dan Aday Oldu

31 Mart Yerel seçimlerinde yapılacak belediye ba [...]

1 gün önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Faraç Çobanoğlu
Faraç Çobanoğlu

Yerel Seçimlere Giderken…

1
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

Nasıl mı Okudum?

3
Fırat Ensari
4
M. Sait Ekinci
M. Sait Ekinci

Dünaysır Serencamı

7