Bağımsız aday Aktaş: "Vatandaş, sorununu iletecek muhatap bulamıyor"

Bağımsız aday Aktaş:
18 Haziran 2018 Pazartesi Saat 17:17 0

Mardin'in sorunlarını meclis çatısı altında dile getirme hedefiyle yola çıkan Mardin Bağımsız Milletvekili Adayı Turizmci Mahmut Aktaş, Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti'ni ziyaret etti.

Mardin'in sorunlarını dile getirmek üzere bağımsız milletvekili adayı olan Turizmci İşadamı Mahmut Aktaş, Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyetini ziyaret etti.

Seçim çalışmaları kapsamında Mardin'de faaliyetlerini sürdüren Milletvekili Adayı Aktaş, Mardinlilerin kangrenleşen sorunlarını meclis çatısı altında dile getirmek, ardından da çözüm yollarını irdelemek için 24 Haziran'da yapılacak genel seçimler için milletvekili adayı olduğunu kaydetti.

Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Kadir Üründü ile derneğin yönetiminde bulunan gazetecilerle bir araya gelen Aktaş, Milletvekili adayı olmasının temel nedeninin Mardin'de yaşayan her Mardinlinin yaşamını olumsuz etkileyen ve çözüm bulmak bir yana her geçen gün birazda derinleşen sorunları gür bir sesle dile getirerek, çözüm yollarını irdelemek olduğunu söyledi.

Mardinli çiftçilerin uzun yıllara dayanan tarımsal sulama konusunda yaşadığı sıkıntıları, sulama amaçlı kullanılan elektrik kesintilerinin önüne geçmek başta olmak üzere şehrin başlıca sorunlarına çözüm bulmak üzere aday olduğunu kaydeden Aktaş, siyasi partilere mensup milletvekillerinin memleketin sorunlarına yabancı kaldığını gördüğü için tepki olsun diye bağımsız aday olduğunu söyledi.

KOLTUĞU KAPAN MEMLEKETİN SORUNLARINA YABANCI KALIYOR

Hangi partiye mensup olursa olsun seçimlerde vatandaşın oylarıyla meclise giden milletvekillerin ilginç bir benzerlik içerisinde olduklarını anlatan Aktaş, "iktidar ya da muhalefet hiç fark etmiyor, bu milletin oylarını alıp koltuğu kapan herkes oyunu aldığı vatandaşı unutup kendi derdine düşüyor. Koltuğu kaptıktan sonra memleketine ve memleketin sorununa yabancı kalan siyasetçi profilinden toplum olarak hepimize bir bıkkınlık geldi. Mardinliler, bunu hak etmiyor. Milli servete katkıda bulunmak isteyen çiftçilerimizin üretim yapmak için karşı karşıya kaldıkları elektrik sorunları hepimiz birlikte gördük. Milletin asili olan vatandaş sorunlarla boğuşurken, vekaletle görevlendirdiği siyasetçiler kayıplara karışıyor. Vatandaş, sorununu iletecek merci bulamıyor, muhatapların her biri vatandaşı oyalamaktan başka bir şey yaptıkları yok. Ne zamana kadar bu böyle devam edecek, Gençlerimizin hali ortada. Mardin nüfusunun ciddi bir oranı gençlerden oluşuyor, üstelik gençlerimiz de geçmiş yıllara göre oldukça da eğitimli, Kendini geliştirmiş, dünyadaki değişimi yakından takip eden nitelikli gençlerden oluşuyor. Bu gençlerin çay ocaklarında, kahvehane köşelerinde zaman geçirmeleri beni çok üzüyor. Bu gençlerin enerjilerini üretime, teknolojik gelişmelere, ticarete yada daha farklı uğraşlarla çağa uygun meşgalelerle değerlendirmeleri konusunda herkesten önce sağımıza solumuza bakmadan bizim bir adım öne çıkmamız gerektiğini düşündüğümüz için aday olduk. Gençlerimize, üreticilerimize güvenerek, onların sorunlarına çözüm bulmak adına hep birlikte hareket etmek üzere aday olduk. Kazanırız, kazanmayız bu bizim için çok önemli değil, ancak şu bir gerçek ki, koltuğu kaptıktan sonra memleketin sorunlarına yabancı kalan, duyarsız ve umursuz olan temsilcilere tepki olsun diye aday olduk. Günlerdir sahadayız her kapıyı çalıyor, her eve konuk olmaya çalışıyoruz. Tek başıma karar verdiğim bu süreçte artık yüzlerce, binlerce kişi ile kapı kapı geziyoruz. Mahallelerimizden, köylerimizden çok güzel tepkiler alıyoruz. Allah bizleri mahcup etmesin" dedi.

Gazetecilerin Mardin sorunlarına yönelik olarak sorduğu sorulara cevap veren Mardin Bağımsız Milletvekili adayı Mahmut Aktaş, adaylığının bir çok gence cesaret getirdiğini, gençlerin ise topluma hizmet etmenin aracı olan siyaset kulvarında illaki iktidar partisine mensup olmak yada iktidara karşı olmak için muhalefet partilerinin içerisinde siyasette bulunma gibi bir zorunluluğunun olmadığını bu süreçte özellikle de gençlere göstermiş olduğunu söyledi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

İşte Artuklu Belediye Meclis Üyeliği Listesi

AK Parti Mardin İl Başkanlığı, 31 Mart’ta gerçekle [...]

3 saat önce...

İŞTE Kızıltepe AK Parti Belediye Meclis Üye Listesi

Mardin’de oy deposu olarak bilinen Kızıltepe ilçes [...]

2 saat önce...

Mardin'de Korkunç kaza 3 ölü 16 yaralı

Midyat ilçesinde, nişan törenine gitmekte olan ail [...]

1 gün önce...

Tır'ın çarptığı kadın olay yerinde vefat etti

Kızıltepe'de tarihi İpekyolu'nun üzerinden karşıda [...]

1 gün önce...

AK Parti Artuklu SKM Açılışını Gerçekleştirdi

AK Parti Artuklu Belediye Başkan Adayı Abdulkadir [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN