Bakan Sarıeroğlu, Mardin'den gelen öğrencilerle bir araya geldi

Bakan Sarıeroğlu, Mardin'den gelen öğrencilerle bir araya geldi
21 Ekim 2017 Cumartesi Saat 12:22 0

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ve Ankara Valisi Ercan Topaca İçişleri Bakanlığınca hayata geçirilen "Biz Anadoluyuz Projesi" kapsamında Mardin'den Ankara'ya gelen öğrencilerle Başkent Öğretmenevi'nde öğle yemeğinde bir araya geldi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu, Biz Anadoluyuz Projesi'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde yapıldığını kaydederek, "İçinden geçtiğimiz dönemde çok ihtiyacımız olan birliğimiz, beraberliğimiz, kardeşliğimizin sizler tarafından daha da içselleştirilmesi adına çok önemli bir proje. Bu projeyi hayata geçiren İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'ya teşekkür etmek istiyorum. Geleceğimizin güvencesi Türkiye'yi emanet edeceğimiz çocuklarımızın ülkemizin farklı şehirlerinde kültürlerarası bağları güçlendirecek sizlerin gelecek adına hayallerinizin daha güçlü olmasına katkı sağlayacak bu programı gerçekleştirmede emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum" diye konuştu.

"Son 15 yıldır ülkemiz çağ atladı diyebiliriz"
"Tarihiyle geçmişiyle yaşamış olduğu tecrübelerle vermiş olduğu mücadeleyle aşmış olduğu sorunlarla gerçekten güçlü büyük bir Türkiye'de yaşıyoruz" ifadesini kullanan Sarıeroğlu, "Sizler çok şanslısınız. Son 15 yıldır ülkemiz çağ atladı diyebiliriz. Hızlı bir biçimde daha da ileriye doğru emin adımlarla gidiyoruz. Hepimiz var gücümüzle sizlere daha aydınlık bir gelecek bırakmak için sizlerin iyi yerlere makamlara mevkilere gelmeniz, Türkiye'nin büyümesine, gelişmesine daha emin adımlarla kendinizi yetiştirerek katkı sağlamanız için çalışıyoruz" dedi.

"O çiçek veren kız bugün bakan olarak karşınızda"
Adana doğumlu olduğunu söyleyen Bakan Sarıeroğlu, şöyle konuştu:
"Adana'da ilkokuldayken gelen bütün bakanları, milletvekillerini, devlet büyüklerini karşılayan çocuklar olur havaalanında çiçek veren. Adana'da 1987 senesinde çiçek veren çocuk bendim. Bütün gelen bakanlarımıza, Turgut Özal anılarımda vardır. O çiçek verme bende çok büyük bir iz bırakmıştı. Allah nasip etti büyüklerimizin takdiriyle Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın, zaten Ankara milletvekili olarak 2 yıldır görev yapıyordum, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı oldum. 26 sene sonra ilk kez bayan Çalışma Bakanı var ülkemizde. Sorumluluğumuz ağır. O çiçek veren kız şimdi Allah nasip etti inşallah hakkıyla da görevimizi yaparız bugün bakan olarak karşınızda. Sizlerin arasından da böyle güzel makamlara, mevkilere hakkıyla gelecek, ülkemize katkı sağlayacak çocuklarımızın çıkmasını arzu ediyorum."
"Dönünce yazdıklarınızı bir kitap haline getirin bize de gönderin bizde sizin ne hissettiklerinizi görmek ve duymak istiyoruz"
Ankara Valisi Topaca ise öğrencilerin Ankara programının güzel ve dolu dolu geçmesi temennisinde bulunarak, "Sizlerin mutlaka Ankara'ya geldiği zaman görmesi gereken birçok nokta var. Programı biraz yoğun yaptık. Ama gezip görmenin ruhunda yorulmak terlemek vardır. Bu olmadan olmaz. Çünkü ne kadar çok yeri size gösterebilirsek başkentimizi size o kadar çok tanıtmış olacağımızı düşünüyoruz. Benim tavsiyem Ankara'daki bu gezip görme tanıma faaliyetleri sırasında hepinizin çok bilinçli şekilde bu gezinin amacına ve ruhuna uygun bir şekilde programı takip etmeniz. Biz Anadoluyuz programı çerçevesinde burada gezip gördüklerinizi yaşadıklarınızı duyduklarınızı bu imkanı bulamayan çevrenizdeki insanlara, arkadaşlarınıza, annenize, babanızda anlatmanızda bu projenin amacıyla doğru orantılıdır" ifadelerini kullandı.
Topaca, şunları kaydetti:
"Benim tavsiyem, gezip görmek güzel bir şey. Ama gezdiğiniz gördüğünüz hissettiğiniz olayları ufakta olsa kağıda dökerek buralarda yaşadıklarınızı sizden sonra geleceklere bırakmakta önemlidir. İçinizden bu gezi seyyahların çıkmasına, gördüklerini güzel bir şekilde kaleme alıp başka insanlarında bilgisine sunma gücü olan yazarlık kapasitesi olan arkadaşlarımızın doğmasına vesile olmasını diliyorum. Mutlaka yazın. Benim yazdığım basit olur diye düşünmeyin yazın. Dönünce yazdıklarınızı bir kitap haline getirin bize de gönderin bizde sizin ne hissettiklerinizi görmek ve duymak istiyoruz."


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

HDP'den Büyükşehir'e Sürpriz Başvuru

Mardin Büyükşehir Belediyesi Aday Adaylığına HDP'd [...]

1 gün önce...

FETÖ'nün Mardin Sorumlusu Mülki Yapıyı Anlattı

FETÖ'nün Mardin ve Şırnak kaymakam ve vali yardımc [...]

5 saat önce...

Çağ Çağ Sulama Birliğinden Çiftçiler için önemli duyuru

Nusaybin Çağ-Çağ Sulama Birlik Başkanı Nevaf Değer [...]

1 gün önce...

Şervan Çelik Camii'nin temeli atıldı

Nusaybin Yenituran Mahallesinde yıkılan Köprübaşı [...]

1 gün önce...

Acil Durum Yönetim Merkezinden 'fırtına' uyarısı

Doğu Akdeniz'in doğusu ile Doğu ve Güneydoğu Anado [...]

1 gün önce...