Bakan Soylu, İstanbul’da Mardin standını ziyaret etti

Bakan Soylu, İstanbul’da Mardin standını ziyaret etti
23 Eylül 2018 Pazar Saat 17:02 0

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İstanbul'da bu yıl 10. düzenlenen Yeni Kapıdaki Trabzon Günlerinde Mardin standını ziyaret etti.

Mardin Trabzonspor Taraftar Derneğine büyük önem veren Bakan Soylu, Burada Başkan İbrahim Aydın ve yönetim kurulu üyeleriyle bir süre sohbet etti.

İçişleri Bakanı Soylu’ya mırra ikramı yapıldıktan sonra Başkan İbrahim Aydın, dernek çalışmalarıyla ilgili bilgilendirmede bulunarak 24 Ekimde Trabzon’da yapılacak Bulgur festivali ve Kasım ayında Mardin’de yapılacak hamsi festivali hakkında bilgi verdi.

Dernek çalışmaları hakkında Bakan Soylu’ya bilgi veren Başkan Aydın, Mardin’de spor ile ilgili tüm alanlarda desteğe ihtiyaç duyulduğunu aktardı.

Trabzon’da Mardin Trabzon kardeşlik Derneğinin açma çalışmaları bittiğini önümüzdeki günlere açılışın gerçekleştirileceğini bilgisini Sayın Bakan Soylu’ya ileten Başkan Aydın şunları söyledi:

“Bu yıl İstanbul’da 10. düzenlenen Yeni Kapıdaki Trabzon Günlerinde Mardin Trabzonspor Taraftar Derneği olarak standını açtık. Mardin’e özgü ikramlarımızı yapıyoruz. Mardin ilimizin güzelliklerini burada anlatmaya çalışıyoruz. Açtığımız günden bu yana bizlere birçok ziyaret gerçekleşti. Her gelen misafirlere mırra (Acı Kahve) ikramımızı yapıyoruz. Bu günde sayın içişleri Bakanımız Süleyman Soylu bizi ziyaret etti. Kendisini ağırlamaktan büyük onur duyduk. Sayın bakanımıza da mırra ikramı yaptık. Ayrıca dernek olarak kardeşlik köprüsü kapsamında bu güne kadar yapılan çalışmalar ve yapacağımız çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulunduk.”

Ayrıca İstanbul’daki Mardin standın’da kendilerini ziyaret eden Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç ve Proje Koordinatörü Ahmet Külekçi’ye teşekkür eden Başkan Aydın, kendilerini ziyaret eden herkese teşekkür ettiğini bildirdi.

Bakan Soylu’yu Mardin Trabzonspor Taraftar Derneği Başkanı İbrahim Aydın, yönetim kurulu üyeleri Mehmet Ali Kakız, İsa Dal, Yakup Begtaş ve Doğa Dal karşıladı.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Arazisini satarak futbol takımı kurdu

Kızıltepeli Fahrettin ile Yusuf Işık kardeşle [...]

8 saat önce...

“LC Waikiki Aileleri Mardin'de Buluşturdu

Hürriyet Kitap ve LC Waikiki işbirliğiyle, yıl [...]

1 gün önce...

Harire Şenliğinin ikincisi düzenlendi

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin ikinci kez d [...]

1 gün önce...

Büyük tarihi eser operasyonu

İstanbul Polisi, cumhuriyet tarihinin en önemli [...]

1 gün önce...

Kaşıkçı'nın cenazesi Mardinli birine teslim edildiği ileri sürüldü

Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu'nda ö [...]

1 gün önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Fırat Ensari
1
M. Sait Ekinci
M. Sait Ekinci

Dünaysır Serencamı

3
Şerefxan Ciziri
Şerefxan Ciziri

Dua û Rastîya Kurdan…

4
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

IKBY’de Seçime Doğru

5
Veysi Elmasoğlu
Veysi Elmasoğlu

CHP İş’i

6