Başına ödül konulan papağan bulundu

Başına ödül konulan papağan bulundu
10 Eylül 2011 Cumartesi Saat 20:42 1

Bir haftadır kayıp olan ve başına ödül konan papağan duyarlı bir vatandaş tarafından bulunarak sahibine teslim edildi.

Bir haftadır kayıp olan ve sahibi tarafından bulunması halinde başına ödül konulan 4 dil bilen Şivan isimli papağan duyarlı bir vatandaş tarafından bulundu.

            Kaybolması üzerine büyük üzüntü yaşayan sahibi Sadık Künefe işletmecisi Sadık Bural tarafından bulunması halinde ödüllendirileceği yerel gazetede ilan edilen papağan ile ilgili haber, yerel ve ulusal basında geniş yer almıştı. Papağının bulunması ile Sadık Künefe'de bayram sevinci yaşandı. Sadık Künefenin müdavimleri tarafından sevilen papağan, İhsan Uğurlu isimli vatandaş tarafından işletme sahibi Sadık Bural’a teslim edildi. Bir haftada epey yorulan ve 4 dili tekrarlayabilen papağanın köşküne kavuşması esnasında işletme de sevinç çığlıklarına sebep oldu.  

Sadık Bural İşletme çalışanları ile vatandaşların huzurunda söz verdiği gibi vatandaşa 1000 Tl. hediye etti. Büyük sevinç yaşayan işletme sahibi: duyarlı vatandaşa teşekkür ederek, bir ay boyunca kendisine künefe ikramında bulunacağını ifade etti. Papağan sahibi Sadık Bural, papağanın bulunması ile rahat bir nefes aldıklarını belirterek, bu süreçte kendisini arayarak üzüntülerini dile getiren müşteri ve dostlarına teşekür etti. Kendisi kadar müşterilerinin de papağanın bulunmasına sevindiklerini anlatan Bural, "Papağanı bulacağıma dair ümidimi hiç kaybetmemiştim. Çünkü bizim ona alıştığımız kadar o da bize çok alışmıştı. Beni ilk görünce hemen atlayarak omuzuma kondu. O da sanki bizi arıyordu ama yolunu şaşırdığı için elinden birşey gelmiyordu. Bize papağanı getiren arkadaş onu bahçede bulmuş. 4-5 gün evinde besledikten sonra gazetede papağanın kaybolduğu ve sahibinin onu aradığı yazılınca kendisi de bizimle irtibata geçmiş. biz de kendisine söz verdiğimiz gibi bin TL ödül vererek her ay burada künefe ikramına davet ettik."dedi.    

Kültür ve Turizm, Diller ve Dinler şehri Mardin’in duyarlı insanları ile haber yapıp papağanına yeniden kavuştuğu için Mardin Life çalışanlarına teşekkür eden Sadık künefe’nin sahibi Bural bir kez daha Mardin’e ve Mardinlilere hizmet etmekten gurur duyduğunu ifade etti.   

Sadık Künefenin müdavimlerinde Dr.Zülküf Şahin de papağanı bir kez daha görmenin sevindirici olduğunu belirterek “5 yıldır alıştığımız papağanın yokluğunu çok hissettik, tekrar bulunması sevgimizi bir kat daha arttırdı.”dedi.


KAYNAK: Nezir GüneşYORUMLAR :::

  1. mehmet demirkıran
    11 Eylül 2011 Pazar Saat 15:33 CEVAPLA
    gözünüz aydın.
    papağanı da bulmuşsunuz... artık keyfiniz yerindedir. ağız tadınız gibi...

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Arazisini satarak futbol takımı kurdu

Kızıltepeli Fahrettin ile Yusuf Işık kardeşle [...]

9 saat önce...

“LC Waikiki Aileleri Mardin'de Buluşturdu

Hürriyet Kitap ve LC Waikiki işbirliğiyle, yıl [...]

1 gün önce...

Harire Şenliğinin ikincisi düzenlendi

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin ikinci kez d [...]

1 gün önce...

Büyük tarihi eser operasyonu

İstanbul Polisi, cumhuriyet tarihinin en önemli [...]

1 gün önce...

Kaşıkçı'nın cenazesi Mardinli birine teslim edildiği ileri sürüldü

Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu'nda ö [...]

1 gün önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Fırat Ensari
1
M. Sait Ekinci
M. Sait Ekinci

Dünaysır Serencamı

3
Şerefxan Ciziri
Şerefxan Ciziri

Dua û Rastîya Kurdan…

4
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

IKBY’de Seçime Doğru

5
Veysi Elmasoğlu
Veysi Elmasoğlu

CHP İş’i

6