Battı-Çıktı'da ilk asfalt heyecanı

Battı-Çıktı'da ilk asfalt heyecanı
27 Mayıs 2018 Pazar Saat 15:15 2

Mardin’de ulaşım sorununu çözmek için şehir içinde başlatılan ilk battı-çıktı çalışmasında çalışmalarında sona gelindi. Yaklaşık 10 aydır devam eden battı-çıktı çalışmasında ilk asfalt döküldü.

Diyarbakır' yönünden gelen araçların Kızıltepe yönüne bağlayacak olan tali yol asfaltlama çalışmasında ilk asfalt döküldü.

Karayolları Genel Müdürlüğü ile Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa olarak yapımına başlanan ve şehrin ulaşım sorununa önemli bir kolaylık getirecek olan battı-çıktı yapım çalışması sahasında çalışmalar geceli - gündüzlü devam ediyor.

Çalışmalarda köprülü kavşak çalışmasında yan perde duvar döküm çalışması ile 86 metrelik üst tavan tabla kapatma çalışması da üç ay önce tamamlanmıştı. Temmuz ayında başlanan battı-çıktı çalışmasında sona yaklaşılırken, projenin yan servis yollarında ilk geçişin önümüzdeki hafta gerçekleştirilerek trafiğe açılması planlanıyor.

Kızıltepe kavşağı ve Karyolaları Parkı ile Adliye binası önünde yoğunlaşan çalışmalarda devam ediyor. Yağmur drenajı ve köprülü geçişin zemininde yoğunlaştırılan çalışmalarda sona yaklaşılırken, trafiği kısmen de önemli ölçüde rahatlama sağlayacak olan yan servis yollarının araç trafiğine açılması için günler kaldı. Edinilen bilgilere göre; araç geçişlerine açılacak ilk servis yolunun Diyarbakır' yönünden gelen araçların Kızıltepe kavşağına bağlayacak olan Polis Evi kavşağından gerçekleşmesi planlanıyor. Önümüzdeki hafta trafiğe açılması planlanan yola ilk beton asfalt dökümü gerçekleştirildi. Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman'ın da izlediği ilk asfalt çalışmasını gören vatandaşlar, yolun trafiğe açılacak olmasının getirdiği sevinç ve heyecanı yaşadılar.

Öte yandan Vali/Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Mustafa Yaman, Kızıltepe Kavşağı Battı Çıktı Projesi tamamlandığında şehrin trafik sorunu büyük oranda hafifleyeceğini kaydetti.

Göreve geldiği ilk günden itibaren şehrin trafik sorununu bitirmeyi amaçladığını vurgulayan Yaman, "Göreve geldiğimiz kasım ayında itibaren bu şehrin her noktasına dokunacağımızı söylemiştik. Vatandaşlarımızla birlikte yönettiğimiz şehrimizi en iyi yere getirmek için projelerimizi derhal hayata geçirdik. Şehrimizin en büyük sorunlarında biri olan trafiği rahatlamak için Karayolları Genel Müdürlüğü ile birlikte Kızıltepe Kavşağı Battı-Çıktı Projesi'nin başlatmış idik." dedi.

"Her şey Mardinli hemşehrilerimizin rahat ve konforu için" diyen Yaman şöyle devam etti: "Kızıltepe Kavşağı Battı Çıktı projesinde yan perde ve tavan beton dökümü çalışması tamamlandı. Diyarbakır-Kızıltepe aksını yakın zamanda trafiğe açacağız. Bu sayede şehir içinde servis yollarının yükü de hafiflemiş olacak” diye konuştu.YORUMLAR :::

  1. Zeki
    28 Mayıs 2018 Pazartesi Saat 09:48 CEVAPLA
    nasıl bir proje bu bitmek bilmedi esnaf iflas etti trafik çile oldu mahalle sakinleri rahatsız oldu yeter artık gerçekten bunaldık konserler ve güvercin festivalleri yerine bu işe odaklanın
  2. Artuklu
    27 Mayıs 2018 Pazar Saat 23:09 CEVAPLA
    Batsın sizin battı çıktınız. Vallahi bıktık billahi bıktık. Yeter artık.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Dündar Mardin'deki Uyuşturucu Bağımlılığını Meclise taşıdı

Mardin’de uyuşturucu kullanım yaşının 10-1 [...]

1 gün önce...

259 muhtar görevden alındı!

103'ü köy muhtarı ile 156'sı mahalle muhtarı [...]

1 gün önce...

Bin 500 Yıllık Kilisede 60 Yıl Sonra İlk Ayin Yapıldı

Midyat ilçesinde bulunan ve Süryani cemaati içi [...]

1 gün önce...

Safitürk Adına Düzenlenen Foto Maraton Yarışması Sona Erdi

Derik ilçesinde teröristler tarafından makamın [...]

1 gün önce...

iki damatlı iki gelinli düğün

AK Parti eski İl başkan yardımcısı Mehmet Ali [...]

1 gün önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Mckinsey Hapı…

2
M. Sait Ekinci
M. Sait Ekinci

Dünaysır Serencamı

3
Şerefxan Ciziri
Şerefxan Ciziri

Dua û Rastîya Kurdan…

4
Mehmet Kızılkaya
Mehmet Kızılkaya

Hediye-i Rahmet: İlim

5
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

IKBY’de Seçime Doğru

6
Nezir Güneş
Nezir Güneş

Sahipsiz Memleket (3)  

7