Bayram Arifesi Mezarlıklar Doldu Taştı

Bayram Arifesi Mezarlıklar Doldu Taştı
20 Ağustos 2018 Pazartesi Saat 14:13 0

Mardin ve bağlı ilçelerde bayram arifesi kabir ve mezarlık ziyaretleri Kurban Bayramı arefesinde yoğun şekilde devam etti. Mezarlıklar, kabir ziyareti yapanlarla doldu taştı.

Mardin'de Vadi Sumak, Kızıltepe'de ise Şeyh Salim ve Çeçen Mezarlığı başta olmak üzere kentteki tüm mezarlıklar, arefe günü en yoğun günlerinden birini yaşadı.

Sabah erken saatlerde başlayan ve gün boyu devam eden mezarlık ziyaretleri, özellikle öğle saatlerinde artarak devam etti.

Yakınlarının mezarlarını ziyaret etmek için gelen vatandaşlar kimi, Kur’an-ı Kerim okudu, kimi ise okuduğu Yasin'lerle yakınlarının ruhlarına eda ederek, dualarda bulundu.

Ellerindeki bidonlarla kabirdeki çiçekleri sulayıp, mezarları temizleyen vatandaşlar zaman zaman gözyaşlarını tutamadı.

Kurban Bayramı dolayısıyla mezarlıkları ziyaret eden vatandaşlar, yakınlarının ruhlarına lokum, şekerleme ve çeşitli ikramlarda bulunmaları dikkat çekti.

Her bayram öncesi mezar ziyaretlerini gerçekleştirdiklerini belirten Ömer Üründü, “Her nefis ölümü tadacaktır. Bizlerinde mezar ziyaretlerini daha sık yapması gerekiyor. İnsan mezarlıklara gelince daha farklı bir duyguya sahip oluyor. Dünya meşgalesinden çıkıp ölüme daha çok zaman ayırıyor” dedi.

Babasının mezarını ziyaret eden Murat Carasun ise, “Bir gün bizde öleceğiz. Ebedi hayatımız orası bu geçici bir dünyadır. Bugün varız yarın yokuz hepimizin gideceği yer orasıdır. ” ifadelerini kullandı.

Hayatını kaybeden çocuklarının mezarlarını her bayram arefesinde ziyaret ettiğini dile getiren Abid Özanlak da, "İnşallah çocuklarımın mekanları cennet olur. Her bayramda ve başka zamanlarda da kabir ziyareti yapıyorum” şeklinde konuştu.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

İŞTE Kızıltepe AK Parti Belediye Meclis Üye Listesi

Mardin’de oy deposu olarak bilinen Kızıltepe ilçes [...]

1 gün önce...

İşte Artuklu Belediye Meclis Üyeliği Listesi

AK Parti Mardin İl Başkanlığı, 31 Mart’ta gerçekle [...]

1 gün önce...

Yeni açılan lisenin gururu oldular

Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün Liseler aras [...]

3 saat önce...

Hurdacılık yaparak çocuklarına bakıyor

Kızıltepe´de yaşayan 3 çocuk annesi 43 yaşındaki C [...]

1 gün önce...

Dicle Elektrik’ten Kızıltepe’ ye 8 milyon liralık yatırım

Dicle Elektrik, sorumluluk bölgesindeki tüketicile [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN