Beşiktaşlı Kadın Basketbol Takımı, down kafeyi ziyaret etti

Beşiktaşlı Kadın Basketbol Takımı, down kafeyi ziyaret etti
22 Şubat 2018 Perşembe Saat 17:23 0

Vali/Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Mustafa Yaman:“Türkiye Basketbol Federasyon yetkilileri ile Beşiktaş Kadın Basketbol takımının down kafeye ziyareti bizleri memnun etti”

Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından, down sendromlu çocukların sosyalleşmesi için açılan ‘Down Kafe’, PTT Kadınlar Basketbol Türkiye Kupası final maçları için şehirde bulunan Beşiktaş Kadın Basketbol Takımı tarafından ziyaret edildi.

Maç öncesi down kafeyi ziyaret eden sporcular, down sendromlular tarafından karşılandı. İkramların yapıldığı buluşmada, sporcular, down sendromlu çocukların çaldığı deflerle eğlendi. Fotoğraf çektiren basketbolcular daha sonra buradan ayrıldı.

Vali/Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Mustafa Yaman, “Türkiye Basketbol Federasyon yetkilileri ile Beşiktaş Kadın Basketbol takımının down kafeye ziyareti bizleri memnun etti” dedi.

16 çocukla eğitimlere başladıklarını belirten Yaman, “ Mardin’de artık huzur hakim. Geçen yıllarda terör olaylarından sonra morali bozuk olan vatandaşlarımızın morallerinin düzelmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. PTT Kadınlar Türkiye Kupası final maçlarının şehrimizde yapılması bunlardan bir tanesi. Bu şehirde belediye olarak her yerde biz varız ve olmaya devam edeceğiz.” diye belirtti.

Down sendromlu çocukların açılan kafede sosyalleştiklerini ifade eden Yaman, “Çocuklarımız burada hem sosyalleşiyorlar hem de bir yanda da harçlıklarını çıkarıyorlar. Bu çalışmalarımız devam edecek.” diye konuştu.

Duygusal anlar yaşadıklarını kaydeden Beşiktaş Kadınlar Basketbol Takımı Başantrenörü Aziz Akkaya, "Onları biraz mutlu edebildiysek ne mutlu bizlere. İnsan gerçekten duygulanıyor. Katkıda bulunabildiysek ne mutlu bizlere, inşallah onları biraz olsun mutlu edebilmişizdir." diye belirtti.


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

HDP'nin Kutlamaları Gece Yarısına Kadar Sürdü

Mardin'deki 6 Milletvekilinden 4’ünü alan HDP [...]

21 saat önce...

AK Parti Milletvekili Cengiz Demirkaya Kimdir?

24 Haziran Genel seçimlerine göre Cengiz Demirka [...]

1 gün önce...

AK Parti, başarısını coşkuyla kutluyor

Mardin'deki AK Parti seçmenleri Türkiye genelind [...]

21 saat önce...

Oy verme işlemi başladı! Mardin sandık başında...

Mardin merkez ve ilçelerinde Saat 08:00 itibariyl [...]

1 gün önce...

AK Parti Milletvekili Adayı Dinçel, Oyunu Kullandı

AK Parti Mardin Milletvekili Adayı Şeyhmus Dinç [...]

1 gün önce...