Beşiktaşlı Kadın Basketbol Takımı, down kafeyi ziyaret etti

Beşiktaşlı Kadın Basketbol Takımı, down kafeyi ziyaret etti
22 Şubat 2018 Perşembe Saat 16:23 0

Vali/Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Mustafa Yaman:“Türkiye Basketbol Federasyon yetkilileri ile Beşiktaş Kadın Basketbol takımının down kafeye ziyareti bizleri memnun etti”

Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından, down sendromlu çocukların sosyalleşmesi için açılan ‘Down Kafe’, PTT Kadınlar Basketbol Türkiye Kupası final maçları için şehirde bulunan Beşiktaş Kadın Basketbol Takımı tarafından ziyaret edildi.

Maç öncesi down kafeyi ziyaret eden sporcular, down sendromlular tarafından karşılandı. İkramların yapıldığı buluşmada, sporcular, down sendromlu çocukların çaldığı deflerle eğlendi. Fotoğraf çektiren basketbolcular daha sonra buradan ayrıldı.

Vali/Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Mustafa Yaman, “Türkiye Basketbol Federasyon yetkilileri ile Beşiktaş Kadın Basketbol takımının down kafeye ziyareti bizleri memnun etti” dedi.

16 çocukla eğitimlere başladıklarını belirten Yaman, “ Mardin’de artık huzur hakim. Geçen yıllarda terör olaylarından sonra morali bozuk olan vatandaşlarımızın morallerinin düzelmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. PTT Kadınlar Türkiye Kupası final maçlarının şehrimizde yapılması bunlardan bir tanesi. Bu şehirde belediye olarak her yerde biz varız ve olmaya devam edeceğiz.” diye belirtti.

Down sendromlu çocukların açılan kafede sosyalleştiklerini ifade eden Yaman, “Çocuklarımız burada hem sosyalleşiyorlar hem de bir yanda da harçlıklarını çıkarıyorlar. Bu çalışmalarımız devam edecek.” diye konuştu.

Duygusal anlar yaşadıklarını kaydeden Beşiktaş Kadınlar Basketbol Takımı Başantrenörü Aziz Akkaya, "Onları biraz mutlu edebildiysek ne mutlu bizlere. İnsan gerçekten duygulanıyor. Katkıda bulunabildiysek ne mutlu bizlere, inşallah onları biraz olsun mutlu edebilmişizdir." diye belirtti.


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Demirkaya HDP'den Kızıltepe'ye aday oldu

HDP Kızıltepe ilçe eski yöneticilerinden ve Parti [...]

1 gün önce...

Soylu'dan İddialı Çıkış: İstifa Etmeyen Namerttir

TBMM Genel Kurulu'nda bakanlığının ve bağlı kurulu [...]

1 gün önce...

“Mezopotamya’dan dünyayı yeniden yorumluyoruz projesi”

Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezinin yü [...]

1 gün önce...

“Asfaltsız yol, yolu olmayan köy ve mahalle bırakmayacağız”

Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir [...]

7 saat önce...

Tellere takılan güvecini itfaiye kurtardı

Cezaevi tellerine takılan güvercin, itfaiye ekiple [...]

1 gün önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Mehmet Bedi Demir
Mehmet Bedi Demir

Bir Kalembazdan Bisturi!

2
Şerefxan Ciziri
Şerefxan Ciziri

Hilbijartina Şaredarîyan.

3
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Gerçek Bir Mardinli…

6
Murat Süleyman Erdem
Murat Süleyman Erdem

Siirt'te Hamsi Festivali

7