Beyaz Su'daki işletmelere Abartılı Fiyat Tepkisi

Beyaz Su'daki işletmelere Abartılı Fiyat Tepkisi
08 Haziran 2019 Cumartesi Saat 16:06 2

Mardin'in Midyat ve Nusaybin ilçeleri arasında bulunan Beyazsu Mesire Alanı, doğal güzellikleri ve kaynak suyu ile seyrine doyumsuz manzara sunarken, burada zaman geçirmek üzere giden vatandaşlar, cep yakan sedir ve yemek fiyatlarına denetim getirilmesini talep ediyor.

Mardin'de saklı bir cennet olarak tanımlanan Midyat-Nusaybin arasında bulunan Beyaz Su'da sık sık gündeme gelen fiyat istikrarsızlığı ve abartılı hesap polemikleri bir kez daha gündeme geldi.

Mardin Life Haber Merkezi'ne ulaşan vatandaşlar, Beyaz Su'da bulunan mülkiyet sahiplerin tarafından piknik alanlarına çevrilen sedir ve tahtlı alanlarda uygulanan fiyat tutarsızlığı ve abartılı hesap taleplerine tepkilerini dile getirdi.

Mustafa Demir adlı vatandaş, Bayramın 3. günü ailesiyle birlikte zaman geçirmek üzere gittikleri bir işletmede iki oturma sedirini iki saatlik kullanma karşılığı 200 Tl para alındığını, bir başka işletmede ise iki ayrı sedire bir başka ailenin 90 lira verdiğini kaydederek, bu istikrarsızlığın oluşturulacak bir denetim mekanizmasıyla belli bir standartta çekilmesi gerektiğini söyledi.

Gazetemize ulaşan ve ismini vermek istemeyen bir başka vatandaş ise; "Mardin Beyaz su'da tek kişilik aile toplam 4 kişi piknik yapmaya gelmişlerdi yanlarında getirdikleri etleri pişirmesi için restoran çalışanlarına veriyorlar. Az olur diye ortaya karışık yaptırıyorlar 400 tl hesap geliyor. 100 tl oturma parası toplam 500 tl isteniyor yazıktır, günahtır paylaşırsan sevinirim"


Öte yandan Beyaz Su'daki işletmelerle ilgili bir tepki de Nusaybin Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ömer Özel'den geldi.

İşletmelerde fahiş fiyatlara dair yapılan ikayetlerin devam etmesi durumunda gerekli cezai uygulamaların başlayacağını kaydeden Başkan Özel, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:


"Beyazsu'da Fırsatçılık Yapan İşletmecilere Açık Çağrımdır. Eğer Fiyatlardan Şikayetler Gelmeye Başlarsa Gereken Ceza Neyse Onu Yazdırırım.. Dışardan Turist Size Gelsin Diye O Kadar Uğraşırken Siz Fırsatçılık Yapıyorsanız Bu Sizin Ve İlçemiz İçin Çok Ayıp Bişey “Buraya gelen Turistler Bizim Velinimetimiz. Onlara Yanlış Yapılmasına Asla İzin Vermeyiz.”

Dışardan Gelen Misafirlerin 10 Kişiden 5 Kişi Şikayette Bulunuyor. Dışardan İlçemize Değer Verip Gelen Halkımıza Fırsatçılık Yapmak Kimsenin Hadi Değil..Vicdanlı Ve Makul Şekilde Satış Yapmanız Lazım..Herkes Menü Ve Fiyat Listesini Sunsun Müşterilere.."YORUMLAR :::

  1. Ahmet UĞUR
    09 Haziran 2019 Pazar Saat 14:16 CEVAPLA
    Gitmeyin.Taş yiyip su içsinler.
  2. Mehmet K
    08 Haziran 2019 Cumartesi Saat 16:53 CEVAPLA
    Çok doğru bir haber, fırsatçıların Nusaybin ‘ i ve Nusaybinli insanları yanlış tanıtmasına hakkı yok, buna yetkililerin en kısa zamanda el atması gerekir.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EKONOMİ HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Üniversite bu yıl da BAŞARISIZLIK sıralamasını kimseye kaptırmadı!

İsmi skandal ve yolsuzluklarla gündeme gelen Mardi [...]

19 saat önce...

Artuklu Belediyesi Tarihine Sahip Çıkıyor

Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı “Beledi [...]

1 gün önce...

Hem de İzmir'den Öğrencilere Sıradışı Karne Hediyesi

İZMİRLİ Öznur Vardar, Mardin'de bulunan ilkokullar [...]

1 gün önce...

Üretilen çiçekler dikilmeye başlandı

Kızıltepe Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bü [...]

1 gün önce...

Öğrencilere Ücretsiz Ulaşım Müjdesi!!!

Belediye araçları, öğrenci ve sınav görevlilerine [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Faraç Çobanoğlu
Faraç Çobanoğlu

GÖBEKLİ TEPE

1
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

Musa Ağabey

2
Abdurrahim Akdağ
Abdurrahim Akdağ

Endüstri 4.0

7