Bir köpek saldırısı da Mardin'den

Bir köpek saldırısı da Mardin'den
10 Ocak 2019 Perşembe Saat 17:19 1

Kayseri’nin Hacılar ilçesinde başıboş köpeklerin saldırısı sonucu feci şekilde hayatını kaybeden lise öğrencisi Mehmet Özer'in ardından bir köpek saldırısı da Mardin’in Ömerli ilçesinde meydana geldi.

Kayseri’nin Hacılar ilçesinde başıboş köpeklerin saldırısı sonucu feci şekilde hayatını kaybeden lise öğrencisi Mehmet Özer, tüm ülkeyi yasa boğmuştu. Benzer bir saldırı da Mardin’in Ömerli ilçesinde meydana geldi. Başıboş köpeklerin saldırdığı Ömerli Atatürk İlkokulu öğrencisi Emre Çiftçi, çevreden yetişenlerin müdahalesiyle ağır yaralı olarak kurtarıldı.

Çocuklarımızın hakkı yok mu?

Akit’e konuşan küçük Emre’nin amcası Veysi Çiftçi, hayvanseverlerin protestosu yüzünden belediyenin topladığı başıboş köpekleri barınaktan saldığını belirterek, “Köpekler kanunla korunuyor. Bizim yavrularımızın köpekler kadar değeri yok mu?” diye tepki gösterdi. Yeğeni Emre Çiftçi’nin Mardin Devlet Hastanesi acil servisinde müşahade altında tutulduğunu anlatan Veysi Çiftçi, “Ömerli Belediyesi geçen ay başıboş köpekleri toplayıp hayvan barınağına yerleştirdi. Ömerli Halk Eğitim Müdürlüğü’nde görevli Hava Aydın isimli bir öğretmen, yanına hayvansever olduğunu iddia eden birkaç kişiyi toplayıp belediyeye ve köpekleri toplama alanlarına götüren araca saldırdı. Bunun sonucunda bütün köpekler serbest bırakıldı. Şu anda Ömerli halkı yüzlerce başıboş köpeğin etrafta dolaşmasından dolayı son derece tedirgin. Köpekler kanunla koruma altına alınıyor. Peki bizim çocuklarımızın bir köpek kadar korunmaya hakkı yok mu?” diye sitemde bulundu.
YORUMLAR :::

  1. Ğursi
    10 Ocak 2019 Perşembe Saat 19:33 CEVAPLA
    Bu köpekseverler yüzünden hemen hemen her şehir ve köyde başıboş köpek sürüleri dolaşıyor. Köpeklere dokunana da basıyorlar cezaları. Bu böyle gitmez, önlem alınmalı.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Vatandaş, gramla bile altın alamaz hale geldi

Altın fiyatlarının sürekli değişmesiyle iş yapamaz [...]

1 gün önce...

600 dönümlük alan kül oldu

Midyat ile Nusaybin arasında çıkan yangında yakla [...]

1 gün önce...

Boya yaparken akıma kapılarak yaralandı

Dargeçit ilçesinde boya yaparken elindeki demir ci [...]

1 gün önce...

Büyükşehirde toplu iş sözleşmesi imzalandı

Mardin Büyükşehir Belediyesi ile DİSK’e bağlı Gene [...]

1 gün önce...

Yeni Hasat Sezonu Ziyareti

Kızıltepe Belediyesi Eş Başkanı Nilüfer Elik Yılma [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar