Birinci caddede trafik durdu, sürücüler tepkili

Birinci caddede trafik durdu, sürücüler tepkili
09 Ocak 2019 Çarşamba Saat 19:34 0

Mardin'de sabah saatlerinde yağan yoğun kar'ın eriyen suları, akşam saatlerinde hava ısısının düşmesi üzerine don ve buzlanmaya neden oldu. Don ve buzlanma nedeniyle tarihi şehrin 1. caddesi'nde araç ulaşımı durdu, cadde araç ulaşımına kapatıldı.

Mardin'de yaşan kar ulaşımda aksamalara neden oluyor, Sabah saatlerinde yağan kar akşam saatlerinde ısı derecesinin eksinin altına düşmesiyle don ve buzlanmaya neden oldu. Eriyen kar sularının oluşturduğu buzlanmalar nedeniyle kayganlaşan 1. cadde üzerinde bir çok araç buzlanma nedeniyle kontak kapatırken, sürücüler geçen zamana rağmen yolun henüz açılamamış olmasına tepki gösterdi.

Artuklu 1. Cadde üzerinde seyir halindeyken buzlanma nedeniyle duran trafikte bekleyen sürücüler, gazetemize ulaşarak yolda henüz bir çalışma yapılamamış olmasından dolayı tepkilerini dile getirdi. Gazetemize ulaşan Taner Tatlıdede adlı araç sürücüsü, 1. caddede seyir halindeyken araç trafiği birden durdu. Buzlanma nedeniyle tedbir alındığı söyleniyor. Yolda araç trafiğinin durmasının üzerinden 1 saatten fazla zaman geçti ve bizler bir metre bile yol gidemedik. Çoğu sürücü kontak kapatmış ve araç içerisinde bekliyor halde. Sesimizi yetkililere duyurmanızı istiyorum. Biran önce çalışma başlasın ve bu yol trafiğe açılsın. Bu görüntüyü Mardin'e yakışmıyor" dedi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Kabalalılar AK Parti Genel Merkezine Seslendi

Kabala mahallesinde yaşayan kanaat önderleri ve aş [...]

1 gün önce...

Cemiloğlu, SP'den başvurusunu yaptı

Ömerli eski belediye başkanı Servet Cemiloğlu, 31 [...]

1 gün önce...

 Satın aldığı daireye gelen elektrik cezası karşısında şok oldu  

Kızıltepe'de   satın aldığı dairenin elektriğini a [...]

1 gün önce...

Şahin, Midyat'ta Gönül belediyeciliğini hizmetlerimizle taçlandıracağız!

AK Parti Midyat Belediye Başkan Adayı Mardin eski [...]

1 gün önce...

Değer: Eğitimde vaatleri somutlaştırma, uygulamaya yönelik adımlar atma vaktidir

Eğitim-Bir-Sen Mardin Şube Başkanı Eyyüp Değer, 20 [...]

1 gün önce...