Bölünmez: Elektrikleri kesilen 86 köyümüze enerji verilmeye başlandı

Bölünmez: Elektrikleri kesilen 86 köyümüze enerji verilmeye başlandı
13 Şubat 2018 Salı Saat 22:51 0

Dicle Elektrik Dağıtım, Mardin'de elektrik borcunu ödemeyen çiftçilerin elektriklerini kesmeye başlaması üzerine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile görüşen AK Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı'nın girişimleri sonuç verdi.

Dicle Elektrik Dağıtım Şirketi DEDAŞ tarafından daha önce borcunu ödemeyen tarımsal sulama abonelerinin elektriğinin 12 Şubat itibari ile kesileceği duyurmasıyla bugün başlayan kesintiler üzerine harekete geçen TBMM İdare amiri ve AK Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez, bakanlık nezdinde gerçekleştirdiği temaslarla elektriklerin yeniden bağlanması talebinde bulundu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albarak ile yaptığı görüşmelerle ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan Milletvekili Çankırı, "Bölgede kurak geçen bir mevsimin ortasında tarımsal sulama abonesi olan çiftçilerimizin elektriklerinin kesilmesi bzleri çok üzdü. Bölge çiftçilerimizi ciddi anlamda maddi sorunlarla karşı karşıya bırakılacak olan sözkonusu kesintilerin sonlandırılması için Enerji bakanımız sayın Berat Albayrak'ı ziyaret ettik. Tam da tarımsal alanların sulamaya ihtiyaç duyduğu bir evrede Kızıltepe, Derik ve Mazıdağı'na bağlı 86 Mahallemizde (köy) elektriklerinin kesildiğini ve bu konuda özel bir bir çaba göstermesini sayın bakanımızdan rica ettik. Sayın bakanımızla yaptığımız uzun görüşmelerin sonucunda ara bir formül bulunana kadar geçici de olsa sorunu çözdük. Elektrikleri kesilen 86 köyümüze yeniden enerji verilmesini sağlamış olduk. Bu gece bütün köylerimize yeniden enerji verilmiş olacak. Sayın bakanımız Berat Albayrak'a katkı ve desteklerinden ötürü bütün Mardinli hemşerilerim adına teşekkür ediyorum" dedi.


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Miroğlu, işadamlarına bölgeye yatırım için çağrıda bulundu

Genç girişimci ve işadamı Bawer Miroğlu, Bey [...]

18 saat önce...

Dolar Bozdurana %50 İndirim

Mardin Sevgi Eğitim Kurumları’ndan Dolar Bozdu [...]

3 saat önce...

Beş Yıllık Kan Davası, 5 Bin Kişinin Katılımıyla Son Buldu

Derik'te 5 kişin öldürülmesi ile başlayan kan [...]

1 gün önce...

Bedelli askerlik başvurusu 290 bini aştı

Bedelli askerlikte ilk iki günde yaklaşık 200 b [...]

1 gün önce...

Uyuşturmuyor, Zehirleyip öldürüyor

Kullanım yaşı çocukluk çağına kadar inen uy [...]

1 gün önce...