Bölünmez'den Mardin Vekillerine Ziyaret

Bölünmez'den Mardin Vekillerine Ziyaret
18 Temmuz 2018 Çarşamba Saat 16:45 1

AK Parti İzmir Milletvekili ile Türkiye Büyük Millet Meclisinin İlk Kadın İdari Amiri Ceyda Bölünmez Çankırı, mecliste görevine başlayan Mardin Milletvekillerimizi makamında ziyaret ederek, Mardin’de yeni dönemde de devam edecek olan projelere destek sözü verdi.

Yeni şekillenen tahsis görevlendirmelerinde TBMM Katip üyeliğine seçilen AK Parti Mardin Milletvekili Şeyhmus Dinçel ile Cengiz Demirkaya’yı makamında ziyaret ederek, yeni görevlerinde başarılar dileklerini ileten 26. Dönem Mardin, 27. Dönem İzmir Milletvekili olan Ceyda Bölünmez Çankırı, “Gönül coğrafyamın başkenti” olarak tanımladığı Mardin’e yeni milletvekilleriyle birlikte Mardin’in fahri vekili olarak hizmet edecek olmaktan mutluluk duyacağını kaydetti.

Yaptığı ziyaretlerde Milletvekilleri Dinçel ile Demirkaya’ya Mardin katkı olacak her türlü çalışmaya destek olacağının beyanında bulunan Milletvekili Çankırı, İzmir ve Mardin arasında işbirliği ve kardeşlik projelerini yeni dönem milletvekilleriyle birlikte ortak olarak sürdüreceklerine vurgu yaptı.

Mardin’le alakalı devam eden projelerle ilgili görüş alışverişinde bulunan Çankırı, Mardin’in başta GAP sulama kanallarının yeni dönemde tamamlanması, turizm kenti kimliğinin korunup, daha iyi noktalara taşınması ve istihdam alanı oluşturacak yeni sanayi yatırımlarının teşvişi için milletvekili arkadaşlarıyla birlikte çalışacaklarını Mardin adına yapılacak çalışmalara katkıda bulunmaktan onur duyacağının sözlerini ekledi.

“GAP SULAMA KANALLARI VE İSTİHDAM”

Milletvekili Çankırı, “Her ne kadar Ege’mizin incisi İzmir’imizin milletvekili olsakta, Mardin’le olan bağlarımızı arttırarak güçlendireceğiz. Mardin’imiz için projelerle daha fazla ilgilenmeye devam edeceğiz. Mardin’imizin insanını dinleyecek ve sorunlarına çözüm aramak için elimizden geleni yapacağız. Mardin için hayati derecede önem taşıyan projeler söz konusu. Bu projelerin en başında Mardin milletvekilliğim döneminde büyük gayret gösterdiğim GAP Sulama Kanalları’nın tamamlanması var. Bu en öncelikli sorunların başında geliyor. Aynı çatı altında çalışacak olmanın heyecanı içerisinde olduğum Sayın Dinçel ve Demirkaya ile birlikte; başta tarımdaki sulama sorunu olmak üzere ulaşımdan çevre yolu projelerinin hızlandırılması, şehrin ulaşım altyapısının güçlendirilmesi, hızlı tren projesi, sağlık ve eğitim alt yapılarının güçlendirilmesi geliyor. Tabi bunun yanında Mardin’de işsizliğin azalması için istihdam alanı oluşturacak sanayi yatırımlarını Mardin’e çekmek konusunda hep birlikte çalışacağız. Bu çalışmaların takibini yeni dönemde sürdüreceğiz. Milletvekili arkadaşlarımızla birlikte; gerek tecrübe, gerekse emek aktarımı yaparak Mardin’imizi daha iyi noktalara taşımak için gecemizi gündüzümüze katacağız.” dedi.

Milletvekili Çankırı, Gerçekleşmesi için büyük emek verdiği, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Mardinlilere duyurulan İzmir –Mardin arasında kurulacak ilk köprü olma görevi görecek olan 2 bin kişiye istihdam alanı oluşturacak olan tekstil üssünün Savur’da hayata geçirilmesi için çalışmaların sürdüğünün sözlerini ekledi.
YORUMLAR :::

  1. taşar
    20 Ekim 2018 Cumartesi Saat 19:18 CEVAPLA
    hayırlı olsun ziyaretiniz

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Uyuşturucu operasyonunda 8 tutuklama

Mardin’de düzenlenen uyuşturucu ve kaçakçılık oper [...]

1 gün önce...

Öter: “Kumar, bahis, uyuşturucu ve faiz toplum için ciddi tehdittir”

Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu (MTDF) Başk [...]

1 gün önce...

Madde bağımlılığıyla mücadelede farkındalık yaratmak için bisiklet sürdüler

İl sağlık müdürlüğü koordinatörlüğünde Dargeçit il [...]

1 gün önce...

Öğretmenlere müjde! 26 Mart'ta 20 bin atama yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin sözleşmeli öğretmen [...]

1 gün önce...

Vatandaşa büyük kolaylık! E-devlette 5 yeni hizmet kullanıma sunuldu

e-Devlet Kapısı üzerinden, risk merkezi raporu baş [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN