Bronson serbest bırakıldı

Bronson serbest bırakıldı
12 Ekim 2018 Cuma Saat 16:39 0

Papaz Brunson serbest mi bomba karar açıklandı! Rahip eşine sarılıp ağladı

Rahip Andrew Craig Brunson için beklenen karar açıklandı. Mahkeme heyeti Papaz Brunson'ın için 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına karar verdi.Bu ceza Papaz Brunson'ın tahliye olması anlamına geliyor. Rahibin hapiste yattığı süre bu cezadan düşülünce Brunson serbest kalmış oluyor.

Özel jet geldi

Mahkeme kararıyla Rahip Brunson hakkındaki ev hapsi ve yurt dışına çıkış yasağı da kalktı. Papaz için ABD'den bir özel uçağın geldiği söyleniyor. Haliyle Brunson işlemlerin ardından bu gece Amerika'ya gidebilir.

Türkçe savunma yaptı

ABD ile büyük krize yol açan rahip Andrew Brunson, bugün 4. kez hakim karşısına çıktı. İzmir Ağır Ceza mahkemesinde görülen duruşmada Papaz Andrew Craig Brunson Türkçe savunma yaptı. Savcı mütalaasından sonra mahkeme Brunson’a, "Ek savunma yapacak mısınız?” diye sordu. Brunson, "Ek savunmam avukatım tarafından yapılacak. Ben masum bir adamım. İsa’yı seviyorum, Türkiye’yi seviyorum. Beraatımı istiyorum" dedi.

Savcı mütalaası : Adli kontrol kaldırılsın

FETÖ ve PKK ile ilişkili olduğu iddialarını reddeden Brunson için savcı mütalaa verdi ve adli kontrol şartının kaldırılmasını istedi. Rahip için örgüte üye olmaktan 10 yıla kadar hapis cezası da isteyen savcı, soruşturmanın genişletilmesine ise gerek olmadığını söyledi.

Tanıkların hepsi çarketti

Brunson'ın serbest kalmasını davadaki 3 önemli tanığın ifadelerini değiştirmesi sağladı. Brunson aleyhindeki ifadelerinden çarkeden tanıklar, 'yanlış anlaşıldıklarını' iddia ettiler.

Papaz Brunson eşine sarılıp ağladı

Andrew Craig Brunson'ın eşi Norine Brunson, savcı mütalaasını verip serbest kalması yönünde kapı aralayınca duygusal anlar yaşadı. Mahkeme karar için solandan ayrıldığı anda eşinin yanına giden Norina Brunson ona sarıldı. Papaz Brunson bu sarılma ile birlikte hıçkırıklara boğuldu.

İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Brunson davasını Türk medyası gibi ABD basını da yakından takip etti. Brunson'un, yargılandığı davayı ABD'nin Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Jeffrey M. Hovenier da izledi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Sun, Adaylık başvurusunda bulundu

DBP Mardin İl Eşbaşkanı Şeyhmus Sun, Artuklu Beled [...]

1 gün önce...

Mühimmat Ele Geçirildi

Dargeçit ilçesi kırsalında jandarma tarafından ger [...]

22 saat önce...

Kaymakam Tekin'e ziyaret

Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Hal [...]

1 gün önce...

Yeni yapılan liseye Hasip Hikmet Mungan adı verilecek

Nusaybin'de yapımı devam eden Meslek Lisesine Hayı [...]

1 gün önce...

İnşaat Mühendisi AslanHDP'den Nusaybin'e Aday Adayı oldu

İnşaat Mühendisi ve Nusaybin Belediyesi eski Fen İ [...]

1 gün önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar