Bu kafenin masaları balık akvaryumu

Bu kafenin masaları balık akvaryumu
18 Temmuz 2018 Çarşamba Saat 10:56 0

Kızıltepe’de açılan Akvaryum Cafe ilginç bir konseptten oluşuyor. Şahin Dağ, Cebrail Saruhan ve Emrullah Omuk’un ortaklaşa açtığı cafenin masaları balık akvaryumundan oluşuyor. Mekana gelen müşteriler küçük bir denizin üzerinde vakit geçirmenin hissine kapılıyor. Mekanda 300 canlı balıkla haşir neşir olabiliyorsunuz.

Bu cafede 300 canlı balık size eşlik ediyor

Kızıltepeli 3 kafadar Şahin Dağ, Cebrail Saruhan ve Emrullah Omuk kafa kafaya vererek farklı bir konseptle cafe işletmeciliğine adım attı. Genç işletmeciler sıradan masaların yerine kendi tasarımlarıyla balık akvaryumundan oluşan masalar yaptı. 15 akvaryum masa ve bir de büyük bir akvaryumun bulunduğu cafede 300 canlı balık yaşıyor. Eski Maliye binasının arkasında Akvaryum Cafeyi açan 3 arkadaş, kısa sürede bunun meyvelerini almaya başladılar. Kimi müşteriler sırf balıklarla vakit geçirmek için mekana uğruyor. 3 kafadar şubeleşmeye giderek Türkiye’nin farklı yerlerinde de cafe açmayı planlıyor.

“Güzel geri dönüşler aldık”

Projenin müşteri çektiğini anlatan kafenin ortaklarından Şahin Dağ, “Ben turizm ve işletme bölümünü bitirdim. Kendi memleketime geldim baktım herkes kafe açıyor. Cebrail ve Emrullah arkadaşım ile oturduk, konuştuk ve farklı bir şey olsun, ilgi çekelim dedik. Cebrail arkadaşımız böyle bir projem var dedi. “Akvaryum yapalım. Masalarımızın hepsi akvaryum olacak, içinde balıklar olacak” dedi. Müşteriler gelip balıklarla sohbet edebilir. Bunun için olumlu dönüş aldık. Bazı müşterilerimiz çocuklarını sırf balıklarla vakit geçirmek için geliyorlar. Bazı tekli müşterilerimizin gelip balıklarla sohbet ettiğini görüyoruz. Yani burada yalnız oturduğunda bile balıklarla stresini geçiriyorsun” dedi.

“Gençler sanal alemde dolaşacağına balıkları seyretsin”

Farklı konseptleriyle Türkiye’ye açılacaklarını belirten Cebrail Saruhan da “Biz şeyi dedik insanlar masalara, tahtalara bakacağına suya ve balıklara baksın nasıl bir şey olur? En azından telefonla uğraşacağına, sanal alemden biraz kopsun diye, orada dolaşacağına balıkları seyretsin. Kafelere bakıyoruz gençler nargiledir, şudur budur… Biz farklı bir şey olsun, çocuklar ve aileleri de gelsin dedik. Biz bu amaçla açtık burayı. Bir de balıklara ilgimiz var. Seviyoruz balıkları. Şuan 15 akvaryum ve bir tane büyük akvaryumumuz var. Şuan ki yerimiz biraz elverişsiz olduğu için daha ileriki projelerimizde inşallah bütün duvarlarımızı ve kolonlarımızı akvaryum yaparız. Burada 250-300’e yakın balık var” şeklinde konuştu.

İsmail Aydoğan
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Zehirlenen Köpekler Sokak Ortasında Can Çekişti

Midyat'ta çok sayıda köpek, kimliği belirsiz k [...]

1 gün önce...

Dündar: Enflasyonla Topyekûn mücadeleye varız

Kızıltepe Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönet [...]

1 gün önce...

AK Parti seçim startını verdi

AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri, “AK Par [...]

1 gün önce...

Seyir halindeki araç alev alev yandı

Mardin - Şanlıurfa karayolu üzerinde seyir hali [...]

1 gün önce...

İşte Nusaybin'de uzaklaştırılan Muhtarların isim listesi

İçişleri Bakanlığından, göreviyle bağdaşm [...]

1 gün önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Mckinsey Hapı…

2
M. Sait Ekinci
M. Sait Ekinci

Dünaysır Serencamı

3
Şerefxan Ciziri
Şerefxan Ciziri

Dua û Rastîya Kurdan…

4
Mehmet Kızılkaya
Mehmet Kızılkaya

Hediye-i Rahmet: İlim

5
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

IKBY’de Seçime Doğru

6
Nezir Güneş
Nezir Güneş

Sahipsiz Memleket (3)  

7