Bu teravih kaçmaz...

Bu teravih kaçmaz...
25 Mayıs 2018 Cuma Saat 08:15 0

Dumlupınar İmam Hatip Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri mübarek ramazan ayında öğrencilere camiye gitme alışkanlığı kazandırmak ve teravih namazı kılmalarını sağlamak amacıyla örnek bir çalışma yaptı. Okulun öğretmen ve öğrencileri “Bu Teravih Kaçmaz” diyerek akşam tarihi Şehidiye camiinde bir araya gelerek birlikte saf tutup teravih namazı kıldılar.

Bu örnek uygulamaya Milli Eğitim Müdürlüğü de destek vererek geceye İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Doğan ve Şube Müdürü Abdurrahim Omuk katıldı. Ayrıca Mardin İmam Hatipler Platformu Başkanı Necmeddin Başboğa ve bir çok okul müdürü, öğretmen ve velisi de katılarak camiyi doldurdular.
Yapılan etkinlik ile ilgili bilgi veren Okul Müdürü Serdal Kerkez, son dönemlerden gerek yetişkinlerin gerekse çocukların teravih namazına pek gitmediklerini tespit ettik. Bunun önüne geçmek çocuklarımıza camiye gitme alışkanlığı kazandırmak, teravih namazını kılmalarını sağlamak amacıyla bu şekilde bir çalışma yaptık. Öğretmenleri ile birlikte saf tutmak çocukları heyecanlandırdı, memnun etti. Öğrencilerimizle birlikte teravih namazı kıldık. Hem biz hem de öğrencilerimiz çok memnun olduk. İmanlı bir nesil yetiştirmek gayretiyle çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz. Desteklerinden ötürü Milli Eğitim Müdürlüğümüze de teşekkür ederiz. Namazdan sonra cami cemaatine tatlı ikram ederek onlarında gönüllerini kazanmaya çalıştık. Başta cami imamı olmak üzere tüm cemaat bu örnek çalışmadan ötürü teşekkür etti ve devamını istedi. Dedi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Havalimanında Buz Önleyici Araç Muamması

Mardin Havalimanındaki Anti De icing (Buz Önleyici [...]

1 gün önce...

'Park Etme' Kavgası: 3 Yaralı 2 Gözaltı

Kızıltepe ilçesinde, iki grup arasında park etme n [...]

23 saat önce...

Artuklu Belediyesi vatandaşın yanında

Sosyal Belediyecilik Projeleri kapsamında vatandaş [...]

1 gün önce...

Öğrenciler karne hediyesi “Buz Pistini” sevdi

Mardin Valiliği ve Mardin Büyükşehir Belediyesinde [...]

1 gün önce...

E-posta uygulamalarını kullananlar tehlikede!

Son yıllardaki en büyük veri sızıntılarından birin [...]

1 gün önce...