Büyükşehir Belediyesi birinci yılını Diriliş Müziği ile kutladı

Büyükşehir Belediyesi birinci yılını Diriliş Müziği ile kutladı
16 Kasım 2017 Perşembe Saat 14:32 0

Mardin Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Ahmet Türk'ün yerine, 16 Kasım 2016 tarihinde kayyum olarak atanan Belediye Başkan Vekili Vali Mustafa Yaman, yaptığı çalışmaları göreve gelişinin birinci yıl dönümünde düzenlediği programla kutladı.

Geçen yılın 16 Kasım günü ataması yapılan kayyum Yaman, göreve getirilişinin birinci yıl dönümünde, yaptığı işleri düzenlediği programla resmi kurum amirleri, STK Temsilcileri, mahalle muhtarları ve gazetecilere sinevizyon eşliğinde tanıttı.

''Sizin için çalışıyoruz" sloganı ve Dirilişi dizisinin müziği eşliğinde tanıtımı yapılan program Kuran Tilaveti ve Müzik dinletisi ile başladı.
Programda bir konuşma yapan Vali ve Belediye Başkan Vekili Vali Mustafa Yaman, " Cumhurbaşkanımızın, Hükümetimizin ve İçişleri Bakanlığımızın görevlendirmesiyle geçen yıl Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkanı olarak başladık. Göreve başladıktan sonra ilimizin değişimi, gelişimi ve vatandaşlarımızın istekleri doğrultusunda şehri yeniden inşa etmek için, ilk günden itibaren hedefimizi belirleyerek yol haritamızı çizdik. Büyükşehir belediye bütçemizin her kuruşunun, şehrimize yatırım olarak geri dönmesi düşüncesi ile hareket ettik. Amacımız, medeniyetler şehri olan Mardin’i geçmişi kadar büyük ve görkemli bir geleceğe hazırlayarak, herkesin yaşamak ve görmek istediği örnek bir şehir olmasını sağlamaktı.” dedi.
Vatandaşın memnuniyetini en üst düzeye çıkarmak istediklerini kaydeden Yaman, “Katılımcı ve şeffaf bir yönetim anlayışıyla adalet ve dürüstlükten ödün vermeden, kaynakları planlı, programlı, etkili ve verimli kullanarak ‘sizin için çalışıyoruz’ diyor, vatandaş memnuniyetini en üst düzeye çıkarmak istiyoruz. ‘Bir şehirden daha fazlası’ diyerek ifade ettiğimiz bu kadim şehirde, Mardinli hemşehrilerimizin daha huzurlu, daha güvenli, daha temiz, daha modern ve daha konforlu hayat sürmeleri için gayret ediyoruz.” diye konuştu.

Vali Yaman son olarak şunları söyledi: “Farklı dillerin, farklı kültürlerin ve farklı medeniyetlerin hayat bulduğu Mardin’imizi, daha yaşanılabilir bir şehir haline getirmek için çalışıyoruz.”dedi.  

Program sonunda ise katılımcı davetlilere Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mustafa Yaman adına hediye paketleri dağıtıldı.

Kentin çeşitli yerlerindeki reklam panolarına, "1 yıldır Mardin'e hizmet etmekten onur duyuyoruz' ve ''Sizin için çalışıyoruz"yazılı afişler asıldı. 

Afişlerde, il genelinde yapılan çalışmaların görselleri de yer aldı.

Vali Yaman, ayrıca büyükşehir belediyesine ait kısa mesaj sistemiyle Mardinlilerin cep telefonlarına "1 Mardin'imizi Geleceğe Hazırlamak için çıktığımız yolda 1 yılı tamamladık. Size hizmet etmenin gururunu yaşıyoruz, sizin için çalışıyoruz. Mustafa Yaman Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı" yazılı mesaj gönderdi.


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Arazisini satarak futbol takımı kurdu

Kızıltepeli Fahrettin ile Yusuf Işık kardeşle [...]

1 gün önce...

PTT Şubesi Cumartesi Günleri de açık olacak

PTT Nusaybin Şubesinin Cumartesi Günleri 10.00 i [...]

1 gün önce...

Sosyal Belediyecilikte Yüzleri Güldürdü

Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Must [...]

16 saat önce...

Bir saatte 20 Araca 7 Bin 989 TL Ceza!

Bir saat içerisinde radar uygulamasına takılan [...]

10 saat önce...

İŞTE O antlaşmanın ayrıntıları! CHP-HDP anlaşması ifşa oldu!

Mart 2019'daki yerel seçimleri için CHP ile HDP [...]

17 saat önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Fırat Ensari
1
M. Sait Ekinci
M. Sait Ekinci

Dünaysır Serencamı

3
Şerefxan Ciziri
Şerefxan Ciziri

Dua û Rastîya Kurdan…

4
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

IKBY’de Seçime Doğru

5
Veysi Elmasoğlu
Veysi Elmasoğlu

CHP İş’i

6