Büyükşehir Belediyesi birinci yılını Diriliş Müziği ile kutladı

Büyükşehir Belediyesi birinci yılını Diriliş Müziği ile kutladı
16 Kasım 2017 Perşembe Saat 15:32 0

Mardin Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Ahmet Türk'ün yerine, 16 Kasım 2016 tarihinde kayyum olarak atanan Belediye Başkan Vekili Vali Mustafa Yaman, yaptığı çalışmaları göreve gelişinin birinci yıl dönümünde düzenlediği programla kutladı.

Geçen yılın 16 Kasım günü ataması yapılan kayyum Yaman, göreve getirilişinin birinci yıl dönümünde, yaptığı işleri düzenlediği programla resmi kurum amirleri, STK Temsilcileri, mahalle muhtarları ve gazetecilere sinevizyon eşliğinde tanıttı.


''Sizin için çalışıyoruz" sloganı ve Dirilişi dizisinin müziği eşliğinde tanıtımı yapılan program Kuran Tilaveti ve Müzik dinletisi ile başladı.
Programda bir konuşma yapan Vali ve Belediye Başkan Vekili Vali Mustafa Yaman, " Cumhurbaşkanımızın, Hükümetimizin ve İçişleri Bakanlığımızın görevlendirmesiyle geçen yıl Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkanı olarak başladık. Göreve başladıktan sonra ilimizin değişimi, gelişimi ve vatandaşlarımızın istekleri doğrultusunda şehri yeniden inşa etmek için, ilk günden itibaren hedefimizi belirleyerek yol haritamızı çizdik. Büyükşehir belediye bütçemizin her kuruşunun, şehrimize yatırım olarak geri dönmesi düşüncesi ile hareket ettik. Amacımız, medeniyetler şehri olan Mardin’i geçmişi kadar büyük ve görkemli bir geleceğe hazırlayarak, herkesin yaşamak ve görmek istediği örnek bir şehir olmasını sağlamaktı.” dedi.
Vatandaşın memnuniyetini en üst düzeye çıkarmak istediklerini kaydeden Yaman, “Katılımcı ve şeffaf bir yönetim anlayışıyla adalet ve dürüstlükten ödün vermeden, kaynakları planlı, programlı, etkili ve verimli kullanarak ‘sizin için çalışıyoruz’ diyor, vatandaş memnuniyetini en üst düzeye çıkarmak istiyoruz. ‘Bir şehirden daha fazlası’ diyerek ifade ettiğimiz bu kadim şehirde, Mardinli hemşehrilerimizin daha huzurlu, daha güvenli, daha temiz, daha modern ve daha konforlu hayat sürmeleri için gayret ediyoruz.” diye konuştu.

Vali Yaman son olarak şunları söyledi: “Farklı dillerin, farklı kültürlerin ve farklı medeniyetlerin hayat bulduğu Mardin’imizi, daha yaşanılabilir bir şehir haline getirmek için çalışıyoruz.”dedi.  

Program sonunda ise katılımcı davetlilere Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mustafa Yaman adına hediye paketleri dağıtıldı.

Kentin çeşitli yerlerindeki reklam panolarına, "1 yıldır Mardin'e hizmet etmekten onur duyuyoruz' ve ''Sizin için çalışıyoruz"yazılı afişler asıldı. 

Afişlerde, il genelinde yapılan çalışmaların görselleri de yer aldı.

Vali Yaman, ayrıca büyükşehir belediyesine ait kısa mesaj sistemiyle Mardinlilerin cep telefonlarına "1 Mardin'imizi Geleceğe Hazırlamak için çıktığımız yolda 1 yılı tamamladık. Size hizmet etmenin gururunu yaşıyoruz, sizin için çalışıyoruz. Mustafa Yaman Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı" yazılı mesaj gönderdi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::


YORUMLANANLAR :::

Ankara - Mardin Uçağı pisti iki kez pas geçti

Mardin Havalimanında bir yolcu uçağı, köpekle [...]

14 saat önce...

Artuklu Belediyesinden Gençlere Özel Bilgi Evi

1205 m2’lik alanda 3 katlı hizmet binasıyla Ar [...]

1 gün önce...

DİKA'ya 2018 Yılının İlk Proje Başvurusu Yapıldı

Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) 2018 Yılı Mali D [...]

19 saat önce...

İyilik Ödülü'nü Alan 'Hayat Tamircisi' Hikayesini Anlattı

Derik ilçesinde yaşayan 'Hayat tamircisi' olarak [...]

19 saat önce...

Bu numaraya dikkat! Yoksa 2 bin liralık fatura çıkabilir

Son dönemde SMS dolandırıcılığının arttı [...]

1 gün önce...