Büyükşehirde Arı Kovanı Dağıtım Töreni

Büyükşehirde Arı Kovanı Dağıtım Töreni
02 Mayıs 2019 Perşembe Saat 17:37 0

Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ile Figen Altındağ, Yerel Ekonomi Daire Başkanlığı yerleşkesinde düzenlenen, ‘arı kovanı dağıtım’ törenine katıldılar.

Türk, törende yaptığı konuşmada, Mardin’in her türlü meyve ve sebzenin çok rahatlıkla yetiştirilebildiği bir yer olduğunu belirtti.

Türk, “Ama maalesef bugün bu üretimi gerçekleştiren insanlarımız pazar bulamadığı için bu ürünlerini değerlendiremiyor. Biz bu nedenle bu dönemde biraz daha bu birliklere destek vererek yine kooperatifleri gerçekleştirip, halkın ürettiklerini doğrudan pazara taşıyarak halka ulaştıracak bir sistem oluşturacağız. Böylelikle kadınlarımızı, gençlerimizi ve halkımızı bu üretimin içine sokmak istiyoruz” dedi.

Günümüz dünyasında kooperatifçiliğin halkın üretime doğrudan katılması, ortak projeler etrafında buluşması olduğunu söyleyen Türk, kooperatifçilik hakkında şöyle devam etti: “Hayvancılık ile ilgili kooperatifleri oluşturduğumuz da ve oluşturulan değerleri piyasaya sürdüğümüzde inanıyorum ki insanlarımız ciddi anlamda bir gelire sahip olurlar. Yine tarım alanında kooperatifleşmeyi esas almamız lazım. Bugün Mardin’de her türlü sebzenin çok rahat yetişebileceği ve doğrudan halkımızla buluşturma gibi bir sorumlulukla karşı karşıyayız. Bu konuda ki çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bütün bunları yaparken belediyenin imkanlarının doğru bir şekilde kullanılması gerekiyor.”

“RESMİ BELGELERE DAYANARAK KONUŞUYORUM”

Zaman zaman belediyenin içerisinde bulunduğu durum hakkında halka açıklama yaptıklarını fakat ardından tepkiyle karşılaştıklarını aktaran Türk, şöyle devam etti: “Daha önce basın kuruluşlarından bana gelen çok insan oldu. Mardin Büyükşehir Belediyesinin borçları ile ilgili bir açıklama yapar mısınız dediler. Hayır dedim. Elimde belgeler, faturalar ve resmi belgeler olmadan hiçbir açıklama yapmayacağım diye. Birkaç günden beridir yaptığım açıklamalar resmi açıklamalardır. Mali hizmetlerin bana aktardığı mühürlü ve resmi açıklamalar olarak belediyenin borçlarını dile getirdim. Geçmişte ki borcumuz ile şuanda nasıl bir borçla belediyeyi devir aldığımızı ifade ettim.”

“BİLDİKLERİMİZİ HALKIMIZLA PAYLAŞACAĞIZ”

Belediyenin içerisinde bulunduğu durumu halkla paylaşacaklarına vurgu yapan Türk, konuşmasını şöyle sonlandırdı: “Benim görevim, belediyenin gelirini, giderini, borcunu ve bundan sonra yapacağımız çalışmaları ayda bir halk ile paylaşmaktır. Bütün bunları halka söylemektir. Eğer belediyemizin bugün içerisinde bulunduğu durumu, imkanlarını, borcunu, alacağını halkımız ile paylaşmazsak o zaman halkımıza karşı dürüst bir siyaset yapmamış oluruz. Gerçekleri dile getiriyoruz, bundan dolayı da kimse alınmasın. Verecekleri cevapları varsa bu cevapları bekleriz. Ama ulu orta açıklamalar yaparak bizleri şimdiden suçlayan anlayışa karşıda kim olursa olsun ödün vermeyeceğiz. Bildiklerimizi halkımız ile paylaşacağız.”

Konuşmaların ardından çitçilere arı kovanı dağıtımı gerçekleştirildi.

BÜLTENYORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Kan davası barışla bitti

Kızıltepe'de iki yıl önce bir kişinin ölümüyle baş [...]

1 gün önce...

Kamışlı'daki tarlalarda yangın, Nusaybin'de önlem

SURİYE'nin Kamışlı kentindeki tarlalarda çıkan yan [...]

1 gün önce...

Ağaç kesen şahıs gözaltına alındı

Ormanlık alanda kaçak olarak meşe ağacı kesen şahı [...]

1 gün önce...

Sınavlar için ücretsiz servisler yapıldı

Yüksek Öğretim Kurumları (YKS) sınavına girecek ol [...]

1 gün önce...

Genç Yaşında kalp krizi geçirdi

Mehmet Akalan'ın oğlu Abdullah Akalan geçirdiği k [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Faraç Çobanoğlu
Faraç Çobanoğlu

GÖBEKLİ TEPE

1
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

Musa Ağabey

2
Abdurrahim Akdağ
Abdurrahim Akdağ

Endüstri 4.0

7