CHP'den Mardin'de oturma eylemi

CHP'den Mardin'de oturma eylemi
16 Nisan 2018 Pazartesi Saat 20:02 5

CHP, 81 ilde başlattığı, “OHAL değil demokrasi istiyoruz” adlı oturma eylemleri kapsamında Mardin CHP İl Başkanlığı'nca Mardin 15 Temmuz Şehitler Parkı'nın karşısında bulunan il binasının önünde oturma eylemi yapıldı.

Mardin'de CHP İl Başkanlığı önünde yapılan eyleme, Giresun Milletvekili Bülent Yener Bektaşoğlu, Eski Milletvekili CHP Mardin İl Başkanı Mahmut Duyan, Parti Meclis Üyesi Bülent Ecevit Tatlıdil ve partililer katıldı.

Eylem öncesi açıklama yapan Bektaşoğlu, "Bugün 81 ilde milletvekillerimiz ve parti yetkililerimiz görevlendirildiler. Amacımız OHAL'i anlatmak. Herkes özgürce taleplerini dile getirmeli" diye konuştu.Polislerin ek gösterge taleplerini CHP’li Bektaşoğlu gündeme getirdi 

Cumhuriyet Halk Partisi 81 İl’de eş zamanlı başlattığı Ohal’e karşı oturma eylemini Mardin’de İl Başkanlığı önünde CHP Giresun Milletvekili Bülent Yener Bektaşoğlu’nun katılımı ile gerçekletirdi.

CHP Mardin İl Başkanlığı önünde gerçekleştirilen OHAL’a karşı eylemde açıklama yapan CHP Mardin İl Başkanı Mahmut Duyan 2 yıldan beri Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti olağanüstü hal ile yönetiliyor. Meclis devre dışı bırakılıp KHK’lar ile kanunlar çıkarılıyor. Türkiye’nin durumu tüm vatandaşlar tarafından biliniyor. Mühürsüz bir seçim oldu bu seçim sonucunda belediyelerimiz yerel yönetimlerimiz halkın hür iradesi ile seçilen kişilerin hakkı gasp edilerek, burada valiler ve kaymakamlar tarafından yönetilmektedir. İcraatları da herkes tarafından bilinmektedir. Olağanüstü demek Türkiye’de ki özgürlüklerin kısıtlanması demektir”dedi.
CHP Giresun Milletvekili Bülent Yener Bektaşoğlu Olağanüstü hal döneminde kimsenin hakkını savunamadığını ifade ederek polislerinde ek gösterge hakları ve mesailerinin ödenmediğini gündeme getirdi.  

Bektaşoğlu açıklamasında Mardin güzel ve şirin bir ilimiz diyerek başladığı konuşmasında bugün 81 ilde milletvekillerimiz ve parti yetkililerimiz görevlendirildiler. Amacımız olağanüstü hal olayını anlatmak demokrasinin tekrar geriye dönmesi. Atatürk’ün bize emanet ettiği bu güzel ülkemizde hak hukuk adaletin tecelli ettiği, meclisin çalıştığı, Cumhuriyetin tüm kazanımlarının tekrar alınması noktasında bir takım çabalarımız var. Hükümetin son zamanlarda uyguladığı politikalar hele ki bu olağan üstü politikalar hiç de bu ülkemizin idare ve yönetim tarzına uygun değil. kimse ses çıkaramıyor. Dolar 4 TL’yi  aştı, benzin, mazot  fiyatları aldı gitti. Çocuklarımız işsiz, memurlarımız asgari ücretlerimiz perişan,  öğretmenlerimiz atanamıyor kimsenin sesi çıkmıyor. Biz buna karşıyız. Herkes en güzel özgürce taleplerini dile getirmeli. Hatta bunların içinde emniyet teşkilatı önemli bir teşkilat. Can ve mal emniyetimizin güveni,k endilerinin mesai saatlerine riayet edilmediği ve mesai saati dışında da çalıştırıldığı. Ek gösterge 3 bin 600’un verilmediği haklı talepleri var ama seslerini çıkaramıyorlar.  Biz demokrasi istiyoruz, hukuk istiyoruz aynı bayrak altında kardeşçe yaşamak istiyoruz”dedi. 

Açıklamaların ardından partililer kısa süreli oturarak ardından ilçe partilileri ile bir araya gelmek üzere il başkanlığı önünden ayrıldı. Eylem olaysız sonlandırıldı.YORUMLAR :::

 1. Beşir baran
  17 Nisan 2018 Salı Saat 14:46 CEVAPLA
  Mardin life hesabınıza gelmedimi yorumları yayınlamıyorsunuz.bunuda siz okuyun diye yazdım.yayınlamayın.
 2. KIZILTEPE
  17 Nisan 2018 Salı Saat 10:15 CEVAPLA
  MAHMUT DUYAN HALA SİYASET PEŞİNDEMİ NE YAPTIKİ ŞİMDİYE KADAR
 3. Derviş bey
  17 Nisan 2018 Salı Saat 09:15 CEVAPLA
  Bazen rahatlık batıyor derler.bunu bunlar gibi başkalarına hizmet edenlere demişlerdir.memleketinize faydanız olsun.
 4. Ğursi
  17 Nisan 2018 Salı Saat 07:55 CEVAPLA
  Çok değil, 9-10 yıl öncesinde Mardin'de OHAL kaldırıldığında ne kadar sevinmiştik. AKP'li dostlar ne kadar övünmüşlerdi. Ama şimdi tüm Yurtta OHAL'lik olduk.
 5. Şamil
  16 Nisan 2018 Pazartesi Saat 20:44 CEVAPLA
  CHP sürekli oturduğu icin bunda yadırganacak bir durum göremiyorum

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

İŞTE Kızıltepe AK Parti Belediye Meclis Üye Listesi

Mardin’de oy deposu olarak bilinen Kızıltepe ilçes [...]

1 gün önce...

İşte Artuklu Belediye Meclis Üyeliği Listesi

AK Parti Mardin İl Başkanlığı, 31 Mart’ta gerçekle [...]

1 gün önce...

Hayatını kaybeden çocuk organlarıyla umut oldu

Mardin'de tedavi gördüğü özel hastanede yaşamını y [...]

1 gün önce...

Emniyet Genel Müdürü Uzunkaya'dan Mardin'e ziyaret

Celal Uzunkaya: "Mardin dahil buralardaki pek ço [...]

1 gün önce...

Midyat ve Savur'da Siyer sınavı heyecanı

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından düzenlenen [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN