Çakar HDP'den Aday Adaylığını Açıkladı

Çakar  HDP'den Aday Adaylığını Açıkladı
01 Kasım 2018 Perşembe Saat 13:37 2

Kızıltepe Çevre Gönüllüler Derneği Başkanı Menduh Çakar 2019’da yapılacak Yerel Seçimlerde Kızıltepe belediye başkanlığı için HDP’den aday adaylığını kamuoyuna açıkladı.

Kızıltepe Çevre Gönüllüler Derneği Başkanı Menduh Çakar 2019’da yapılacak Yerel Seçimlerde Kızıltepe belediye başkanlığı için HDP’den aday adaylığını kamuoyuna açıkladı.

Çev-Gön Başkanı Menduh Çakar, Resmi sosyal medya hesabından yerel seçimlere 5 ay kala Mardin Kızıltepe den HDP Aday Adayı olacağını kamuoyuna açıkladı.

Çakar, Halkaların Demokratik Partisi Mardin İl Teşkilatı, HDP Kızıltepe İlçe Teşkilatı ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) ilçe teşkilatını ziyaret ederek partiden belediye başkanı aday adayı olacağının yazılı olarak genel merkeze iletildiğini ve yakında HDP Genel Merkezine giderek kendini tanıtacağını ve yapılacak projelerini rapor halinde Genel Merkeze ileteceğini söyledi.

Selahattin Demirtaş’ın aday belirleme ile ilgili yaptığı “Halkın beklentisine cevap verebilecek, halkın sevdiği, dürüstlüğünden, çalışkanlığından, kuşku duyulmayan, halkla iç içe olan isimler eminim ki halkın ciddi desteğini alacaktır. Özellikle muhafazakâr tabanımızın temsiliyetini sağlayacak adaylarımızın mutlaka listelerde yer alması gerekir” açıklamasını benimsediği için aday adaylığını açıkladığını belirten Çev-Gön başkanı Menduh Çakar, “Temennimiz Sayın Barış Güvercini Demirtaş pek yakında tahliye olup bu yerel seçimlerde bizimle olmasını diliyoruz birikim ve tecrübelerinden faydalanarak bu yola devam edeceğimizi temenni ediyoruz. Temennimiz Genel Merkez Komisyonlarının halkımızın varoş mahallelerde yaşayan insanlarımızın, köylülerimizin, Gençlerin, STK’ların ve kadınların görüşlerinin almasını diliyoruz. Hiç bir etki altında kalmayarak tarafsız bir belirleme yapacaklarına inanıyorum.” İfadelerine yer vererek, Halkın içinden belirlenecek adaya da saygı duyacağını, tek isteğinin Kızıltepe’nin yıllardır çözülmeyen ihmal edilen yerel yönetim sorunlarına çözümü ve halkın siyasi sorunlarına barışçıl bir çözüm getirilmesi için çalışacağını belirti.YORUMLAR :::

 1. Cesur Yalçınkaya
  04 Kasım 2018 Pazar Saat 13:28 CEVAPLA
  42 yaşındayım kaç aday gelip geçti, ilk defa cidden böyle Kızıltepe'nin içinden bir halk adamı görüyorum. İlk defa bir adayı adaylığıyla değil de önceki çalışmalarıyla tanıdım. GEÇMİŞİNE BAKINCA HİZMET EDECEĞİNE GÜVENİYOR İNSAN. İlk defa Kızıltepe'ye hizmet yapılacak gibi, umarım gereken yapılıp hak edilen verilir.....
 2. Kerem kerem
  01 Kasım 2018 Perşembe Saat 18:38 CEVAPLA
  Ben bu adama oyumu değil günahımı vermem.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Ertaş, belediye başkan adaylığı başvurunda bulundu

Kızıltepe'de 1994-1999 yılları arasında beled [...]

16 saat önce...

Din-Bir-Sen'den CHP'li Vekile Tepki

Din-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şi [...]

1 gün önce...

CHP, Ahmet Türk ile gizli görüşmeyi doğruladı

CHP'den, 'Ahmet Türk' Açıklaması: Başkanımı [...]

1 gün önce...

Artuklu'da aday adaylığı yoğunluğu sürüyor

2019 Mart Yerel seçimleriyle ilgili AK Parti'de b [...]

1 gün önce...

Devlete Ait Gizli Evrakları PKK'ya Göndermiş

Derik Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Muhamm [...]

17 saat önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Faraç Çobanoğlu
Faraç Çobanoğlu

Yerel Seçimlere Giderken…

1
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

Nasıl mı Okudum?

3
Fırat Ensari
4
M. Sait Ekinci
M. Sait Ekinci

Dünaysır Serencamı

7