Çakar: Kızıltepe Adına Teşekkür Ederim

Çakar: Kızıltepe Adına Teşekkür Ederim
26 Nisan 2018 Perşembe Saat 19:33 0

Kızıltepe ÇEV-GÖN Başkanı Çakar, sınavların Kızıltepe’de yapılacağı yönünde yapılan açıklamanın üzerine açıklamada bulundu.

Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Menduh Çakar, Kızıltepe’de sınavlar yapılacağı haberinden duyulması üzerine açıklamada bulunan ÇEV - Gön Başkanı Menduh Çakar, 6 yıldır Kızıltepe’de sınavlar yapılmadığına işaret ederek,  "Kızıltepe ilçemiz Kopya çekilmesi sebep gösterilerek Kızıltepe cezalandırılmıştı. Yani bir grubunun yaptığı kopyadan dolayı binlerce öğrenci 6 yıldır mağdur oluyordu. Bugün ÖSYM’nin verdiği karar ile birlikte Kızıltepe’de bundan sonra sınavların kaldığı yerde yapılacağına değinildi.

Bizler bu sorunun çözülmesi için bizler Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği olarak 2012 yılında Kızıltepe’de imza kampanyası başlattık. İmzalarımızı gerekli mercilere yolladık. Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Ahmet Ağırakça bizleri derneğimizde ziyaret ettiğinde, bu sorunun çözüleceğini dile getirmişti. Yine cezalandırılmış ilçe olarak Kızıltepe için, yapılmayan sınavlar için Kızıltepe Adliyesine giderek; Cumhuriyet Başsavcılığına giderek davacı olduk. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Mardin’e gelmeden önce, yine Kızıltepe’nin Sorunları adlı raporu Mardin AK Parti İl Başkanı Nihat Eri aracığıyla bu sorunu da Cumhurbaşkanına elden mektup halinde sunduk. 20 Nisan’da HDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan, kendisine gönderdiğimiz “Kızıltepe’de sınavlar yapılmıyor” sorunun da bulunduğu raporu Türkiye Büyük Millet Meclisine sundu.

KIZILTEPE adına, bu sorunun da çözüme kavuşturduğu için ve üzerinde durduğu için tüm yetkili ve ilgililere teşekkür ederim.  Bu sorunu mercilere

sunarken, bizlerle birlikte olan desteklerini esirgemeyen; Federasyonlarımız, STK’larımız, Derneklerimize teşekkür ederim; bu bir kişinin değil bir toplumun yaptığı bir iştir. Darısı tüm Kızıltepe sorunlarının çözüme kavuşması.  Ayrıca bizler bu haberi yaparken, kendi sitelerinde yer verip; bizleri ulusal medyaya taşıyıp sesimizi duyuran değerli basın mensubu  arkadaşlarımıza teşekkür eder, saygılar sunarım. "
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

OHAL sonrası bir ilk!

Kamu kurumlarında OHAL sonrası ilk kez ihraç oldu. [...]

1 gün önce...

Aktaş'tan Minik Basketbolculara eşofman

TOBB'ye bağlı Nusaybin Ticaret Borsası, Basketbol [...]

1 gün önce...

UNAT, "Gelir vergisi yüzde 15'e sabitlenmeli''

Büro Memur-Sen Mardin Şube Başkanı Ümit UNAT, "Gel [...]

1 gün önce...

Vatandaşın cebini rahatlatan adımlar

Kredi kartı borçlarının yapılandırılmasından vergi [...]

1 gün önce...

İşte 'israf raporu'muz!

Ticaret Bakanlığınca açıklanan Türkiye İsraf Araşt [...]

1 gün önce...