Çakar'dan Kızıltepe Sorunları Raporu

Çakar'dan Kızıltepe Sorunları Raporu
26 Şubat 2018 Pazartesi Saat 00:32 0

Mardin-Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Menduh Çakar Ak Parti Mardin İl başkanı Nihat Eri’yi ziyaret etti. Çakar ziyarette Kızıltepe’nin öncelik taşıyan sorunlarını rapor halinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulmak üzere İl Başkanı Eri’ye sundu.

Çev-Gön Başkanı Çakar, İl başkanı Eri ile görüşmesinde ilçe sorunlarına değinerek bunlara çözüm bulunması konusunda destek talebinde bulunarak, “Mardin ilimizi seviyoruz, Mardin’e yapılan yatırımları da destekleriz ama ilçelerimiz de göz ardı edilmemeli. Her ne kadar Tıp Fakülteleri ve Şehir Hastaneleri İl vilayetlerde yapılıyor ise de, bu iki yatırımın Kızıltepe Yerleşim merkezin de yapılmasını talep ediyoruz. Buranın halkı esnafı yıllardır ihmal edilmiştir. Kızıltepe ilçemiz 300 bine yakın Nüfusu ile Türkiye de 43 il’den daha büyük olmasına rağmen Mardin ve tüm ilçelerin Nüfusuna eş değer olan bu ilçe bunu hak ediyor. Ama ne yazık ki geri bırakılmış ihmal edilmiştir. Şeklinde görüşlerini ifade eden Çakar, Cumhurbaşkanına sunulması için verdiği raporda şu taleplerinin yer aldığını söyledi:

Sayın Cumhurbaşkanımız:

1-) Kızıltepe ZERGAN DERESİ’nin ıslahı ve kamulaştırılması için bu 6-7 yıldır ihalesi yapıldığı halde ne hikmetse halen Zergan Deresi ıslah olmadı. Bu ihale ne zaman kimin zamanın da yapıldı Müttehit kim bu çalışma ve faaliyet niye durmuş bunun akıbetinin araştırılması gereğinin yapılmasını arz ediyoruz.


2-) Bu 6-7 yıl evvel Türkiye’nin bazı yerlerde YGS Sınavlarında kopyalar çekildi. Kopya çekenler cezalandırıldı ama Kızıltepe halkı da cezalandırıldı. Bu 5 yılı aşkındır bu ilçe cezalandırıldı bu ilçede sınavlar yapılmıyor. İlçemizde Sınavların yapılması için bu halkın bu gençlerin mağduriyetinin giderilmesini sizden yardım destek bekliyoruz.

3-)İlçemiz Kızıltepe de ne bir Yüksek okul ne bir Üniversite ne de bir Fakülte bu halkın bu ilçenin mağduriyetinin giderilmesini istiyoruz.

Kızıltepe adına bir Yüksek okul açılmış tabelası Mardin İstasyonda bunun akıbetini öğrenmek istiyoruz.İlçemiz adına yapılan bu Yüksek okulun İlçemiz Kızıltepe ye alınmasını diliyoruz..İlçemiz Kızıltepe ye bir Üniversite ve de bir Ziraat Fakültesi yada başka Üniversitelerin açılmasını sizden destek yardım bekliyoruz.

4-) İlçemizdeki Çevre yolu bu 5-6 yıldır halen bitmedi alt üst geçitler yok her yıl onlarca insanımız hayatını kayıp ediyor İlçenin Trafik çilesi halen devam ediyor bu Çevre yolun çabuklaştırması zamana yayılma sebebin araştırılmasını GAP Projesi gibi 50 yıllara yayılmamasını arz ediyoruz.

5-) İlçemizdeki yılan hikayesine dönen DEDAŞ elektrik çilesi bitmiyor Bu DEDAŞ ın müteahhit ve Şirketlerden alınıp devlet himayesine alınmasını bu halkın DEDAŞ çilesi bitsin.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Arazisini satarak futbol takımı kurdu

Kızıltepeli Fahrettin ile Yusuf Işık kardeşle [...]

1 gün önce...

PTT Şubesi Cumartesi Günleri de açık olacak

PTT Nusaybin Şubesinin Cumartesi Günleri 10.00 i [...]

1 gün önce...

İŞTE O antlaşmanın ayrıntıları! CHP-HDP anlaşması ifşa oldu!

Mart 2019'daki yerel seçimleri için CHP ile HDP [...]

6 saat önce...

İHH'dan "Hayırda Yarışalım, Kermeste Buluşalım"Daveti

Mardin İHH İnsani Yardım Derneği tarafından y [...]

1 gün önce...

Kurtulmuş'tan çarpıcı sözler: Çok vahim sonuçları olacak!

AK Parti Genel Başkan yardımcısı Numan Kurtulm [...]

1 gün önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Fırat Ensari
1
M. Sait Ekinci
M. Sait Ekinci

Dünaysır Serencamı

3
Şerefxan Ciziri
Şerefxan Ciziri

Dua û Rastîya Kurdan…

4
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

IKBY’de Seçime Doğru

5
Veysi Elmasoğlu
Veysi Elmasoğlu

CHP İş’i

6