Çaldıkları paralarla Lüks Hayat Yaşayan Hırsızlara Polis Baskını

Çaldıkları paralarla Lüks Hayat Yaşayan Hırsızlara Polis Baskını
21 Ekim 2017 Cumartesi Saat 12:06 0

Mardin’in Nusaybin ilçesinde 5 ayrı ikametten hırsızlık yaptıkları güvenlik kameralarıyla tespit edilen 3 şüpheli, gerçekleştirilen operasyonla yakalandı

. Polis ekiplerince yakalanan hırsızların, hırsızlık parasıyla lüks hayat yaşayarak lüks otomobiller aldıkları tespit edildi.
Nusaybin ilçesinde 5 ayrı ikamette hırsızlık yaptıkları belirlenen 3 kişi, düzenlenen operasyon ile gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen şüpheliler, tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Alınan bilgiler göre, ilçeye bağlı Barış, Selahattin Eyyübi, Zeynelabidin Mahallelerinde farklı tarihlerde yaşanan hırsızlık olaylarında ikametlere binaların havalandırma boşluğu kullanılarak banyo ve lavabo pencereleri zorlanmak suretiyle girildiği ve mağdur vatandaşların evde olmadığı zamanlarda hırsızlık olaylarının gerçekleştirildiğini belirleyen ilçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, hırsızlık olaylarının gerçekleştiği bina ve çevrelerinden alınan 470 saatlik güvenlik kamerası görüntülerini inceledi. olay yeri inceleme raporları ve çevreden elde edilen istihbari bilgiler ışığında hırsızlık olaylarını gerçekleştirdiği tespit edilen 3 kişiyi yakalamak için polis belirlenen adreslere operasyon düzenledi. Polis ekiplerince düzenlenen operasyon ile hırsızlık zanlısı 3 kişi yakalanırken şüphelilerin ikametlerinde yapılan aramalarda 13 adet 30 gram burma bilezik, bir adet 35 gram işlemeli bilezik, bir adet işlemeli 30 gram bilezik ve bir miktar para ele geçirildi.
Bu arada çalıntı paralarla satın alınan 2 araca da el konuldu. Emniyette ifade işlemleri tamamlanan şüpheliler, adliyeye sevk edildi. Nöbetçi mahkemece tutuklanan zanlılar, Mardin E Tipi Kapalı Cezaevine konuldu.


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Rektör, yolsuzlukla suçlanan yeğenini fakülteye atadı

Ulusal Gazetelerde yer alan habere göre Artuklu A [...]

14 saat önce...

'Dindar kesimi affın dışında bırakıyorlar'

28 Şubat ve FETÖ yargısımağduru mahkûmların [...]

16 saat önce...

İzmir - Mardin uçağı arıza nedeniyle geri dönüş yaptı

İzmir - Mardin seferi için İzmir Adnan Mendere [...]

1 gün önce...

Memura 3 zam

Milyonlarca memura Ocak’ta yüzde 4 zam ve 7.15 [...]

1 gün önce...

'Mahmudi'ler Derik'te Buluştular

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin il ve ilçelerine [...]

1 gün önce...