Çalhan: Yaşlılarımızın engin deneyimlerinden istifade etmeliyiz

Çalhan: Yaşlılarımızın engin deneyimlerinden istifade etmeliyiz
19 Mart 2019 Salı Saat 15:57 0

Yaşlılar Haftası nedeniyle bir basın açıklaması yapan Mardin Emekli Memur Sen İl Başkanı Salih Çalhan’ dan Yaşlılara Hizmetlerini Esirgemeyen Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mustafa YAMAN’ a Teşekkür. Yaşlılar Haftası nedeniyle bir basın açıklaması yapan Mardin Emekli Memur Sen İl Başkanı Salih Çalhan emeklilerin ülke gelişimine katkı sunan tecrübeleri ile bu katkıyı sürdüren kişilerdir dedi.

Çalhan yaptığı açıklamada ”Tüm dünyada her yıl 18-24 Mart tarihleri “ Dünya Yaşlılar Haftası “ olarak kabul edilmekte ve ülkemizde de “ Yaşlılar Haftası” olarak kutlanmaktadır. Yaşlısına saygısı olmayan toplumun ahlak değerinde bozukluk olduğunu ifadesinde bulunan Çalhan yaşlıların her zamankinden daha fazla ilgiyi ve saygıyı hak ettiğini ifade etti.

Yaşlılar dün ile bugüne köprü olan, yaşamları boyunca emekleriyle ülkenin gelişimine katkı sunan, tecrübeleriyle bu katkıyı sürdüren kişilerdir.

Çalhan açıklamasına şöyle devam etti:

''Mardin Emekli Memur Sen İl Yönetimi adına Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mustafa YAMAN’ a İlimizde Yaşayan Yaşlılara Evde Bakım Hizmeti Gösterdiğinden, yaşlı hizmetlerini yaygınlaştırdığından ve yaşlılarımıza gereken değeri verdiğinden yaşlılar adına teşekkür eden Çalhan. Yaşlılarımızın Engin deneyimlerinden istifade etmeliyiz.

Onların yaşadıklarından ders almalıyız. Onların çok kıymetli bir hazine olduğunu unutmamalıyız. Yaşlılarımıza göstereceğimiz saygı gelecek nesillere de örnek olmalıdır. Onların bir toplumun kültüründe, örf ve adedinde önemli bir mihenk taşı olduklarını unutmamalıyız. Bu vesileyle 18-24 Mart Yaşlılar Haftasını kutluyor, sağlıklı ve huzurlu bir ömür geçirmelerini temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Askeri aracın geçişi sırasında patlama

Mardin'de askeri aracın geçişi sırasında yola tuza [...]

1 gün önce...

Turizm acenteleri Mardin'de toplandı

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Yöneti [...]

1 gün önce...

Bu projeye katılan kadınlara ayda 2 bin 80 tl veriliyor

Hayata geçirilen 'İşte Anne' projesiyle kadınlar i [...]

1 gün önce...

Hetawî Kurd üzerine bir röportaj

Osmanlı dönemi Kürt basını hakkında yapılan kapsam [...]

1 gün önce...

'Çocuklarda horlama; geniz eti ve bademcikte büyümeye neden oluyor'

Op. Dr. Hayati Kale, “Geniz eti büyümesi olan çocu [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN