Çev-Gön Başkanı Çakar'dan Vali Erin'e ziyaret

Çev-Gön Başkanı Çakar'dan Vali Erin'e ziyaret
17 Ağustos 2018 Cuma Saat 22:55 0

Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Menduh Çakar, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’i makamında ziyaret etti. Çev-Gön Başkanı Çakar GAP ve Kızıltepe Çevre Yolunun durumunu gündeme alıp Vali Eri’e anlatı.

Çakar, yıllardan beri bu bölge insanı açısından eksikliği önemli ölçüde hissedilen İlimiz Mardin ile İlçemiz Kızıltepe'ye gelemeyen GAP Sulama Kanalları ile Mardin Çevre Yolu Projesiyle ilgili bilgi alışverişinde bulundu.

GAP Sulama Kanalları’nın Mardin ovasına ulaşması halinde bölgede tarımsal çeşitlilik ve rekolte konusunda önemli gelişmelerin sağlanacağını kaydeden Başkan Çakar, bununla birlikte neredeyse yaşamın bir parçası haline gelen Elektrik ve enerji sorununun önemli ölçüde giderilmiş olacağını kaydetti.

Kızıltepe Çevre yolu ile birlikte özellikle şehir içindeki aksaklık gösteren trafik sorununa da çözüm olacağını dile getiren Çakar, Mardin’e komşu olan Şanlıurfa’nın valisi olmakla birlikte Mardinli bir hemşeri olarak söz konusu iki önemli proje için yapılacak olan çalışmalarda Eri’den destek olması talebinde bulundu.

Yapılan ziyareti önemsediğini kaydeden Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ise, Mardin’de Çevre ve Ekolojinin korunmasına yönelik olarak faaliyetlerde bulunan ÇEV-GÖN’ün çalışmalarını ilgiyle takip ettiğini, yapılan çalışmalardan dolayı da çevreci gönüllüleri kutladığını söyledi.

Mardinli hemşerilerini çok sevdiğini, Mardin için önemli olan iki projeyle ilgili yapılacak çalışmalara destek olacağını kaydeden Vali Erin, “GAP Projenin bitirilmesi için çalışmalar hızla devam ediyor, temennimiz en kısa sürede tamamlanmasıdır. Kızıltepe Çevre Yolunun da bir an evvel mutlaka başlatılması gerekiyor. Kızıltepe çok büyük bir ilçemiz. Hükümetimiz, özellikle ulaşım altyapısını güçlendirecek çalışmalara önem veriyor. İnanıyorum ki, Şehir içi ulaşımları rahatlatılmasında önemli katkısı olacak Çevre Yolu Projesiyle ilgili çalışmalar da yapılacaktır. Ben şahsım adına elimden gelen katkıyı sunacağımdan şüpheniz olmasın” dedi.

Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Çakar, yapılan görüşmenin ardından Vali Erin için hazırlanan Çev-Gön logolu formayı taktim etti.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

İŞTE Kızıltepe AK Parti Belediye Meclis Üye Listesi

Mardin’de oy deposu olarak bilinen Kızıltepe ilçes [...]

1 gün önce...

İşte Artuklu Belediye Meclis Üyeliği Listesi

AK Parti Mardin İl Başkanlığı, 31 Mart’ta gerçekle [...]

1 gün önce...

Yeni açılan lisenin gururu oldular

Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün Liseler aras [...]

2 saat önce...

Hurdacılık yaparak çocuklarına bakıyor

Kızıltepe´de yaşayan 3 çocuk annesi 43 yaşındaki C [...]

1 gün önce...

Dicle Elektrik’ten Kızıltepe’ ye 8 milyon liralık yatırım

Dicle Elektrik, sorumluluk bölgesindeki tüketicile [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN